moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Na stadionie przy ul. Strumykowej powstanie bieżnia lekkoatletyczna

Poniedziałek, 1 listopada 2021
 • Na stadionie przy ul. Strumykowej powstanie bieżnia lekkoatletyczna

Radna Miasta Gniezna, Olga Gandurska, wnioskowała o budowę bieżni lekkoatletycznej w Gnieźnie. Jako lokalizację wskazano stadion przy ul. Strumykowej. Wniosek został zaakceptowany przez Komisję Sportu oraz Prezydenta Miasta Gniezna.

Poniżej informacja, którą radna zamieściła na swoim fanpage’u:

W 2018 roku wrzuciłam filmik (przed wyborami, kadr widać na górnym zdjęciu), gdzie mówiłam o kilku sprawach, na których skupiłabym się gdybym była radną. Wiele osób mówiło, że to się na pewno nie uda, że to tylko filmik na wybory i dużo innych rzeczy. Przypominam więc pierwszą sprawę - budowę bieżni lekkoatletycznej:

 • Jako kilkuosobowa Komisja Sportu do której należę, postawiliśmy na swoim - i jednogłośnie, nieugięcie tłumaczyliśmy dlaczego w tak dużym mieście jak Gniezno bieżni lekkoatletycznej brakować nie może - i dlaczego to dla nas takie ważne.

 • Niemal każdy z członków naszej komisji z wielką determinacją, na różne sposoby zabiegał o ten cel - nie było łatwo, bo "wmontowanie" bieżni w Stadion Mieszka wcale takie proste nie będzie. Dlatego było wiele argumentów za tym, żebyśmy odpuścili, jednak tak się nie stało, a efektem było wpisanie bieżni do budżetu przez p. Prezydenta Tomasza Budasza!

 • Na dolnym zdjęciu widać już pierwsze efekty - jeden z rzutów projektu. Bieżnia będzie zlokalizowana przy ul. Strumykowej, na stadionie Mieszka Gniezno - tutaj jako komisja zawnioskowaliśmy również o minimum jedno dodatkowe boisko do gry dla młodych gnieźnieńskich piłkarzy, co również zostało uwzględnione w projekcie.

 • Uważam, że na szkolenie najmłodszych sportowców powinno iść jak najwięcej pieniędzy, nawet jakimś kosztem sportu zawodowego.

 • Jeśli będzie taka chęć, mogę wrzucić więcej rzutów jak to będzie wyglądać oraz dokładny kosztorys prac, które zostaną wykonane na stadionie.


tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Olgi Gandurskiej

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 27.12.2021 08:54  Odpowiedz na komentarz

  "Uważam, że na szkolenie najmłodszych sportowców powinno iść jak najwięcej pieniędzy, nawet jakimś kosztem sportu zawodowego."
  Święte słowa pani radna. Byłoby dobrze aby takie pieniążki były przydzielne wg jasnego klucza - regulaminu a nie "po uważaniu" Bo jak na razie to są kluby które otrzymują 2-3 tys zapomogi na całoroczne szkolenie, a inne na imprezę którą "opędzluje się" w 2-3 godziny dostają kilkadziesiąt tysięcy. Odważy się Pani zabrać głos w tej sprawie na sesji? Za bieżnię na strumykowej ogromne brawa.

 • Budowa nowej bieżni na stadionie w parku Piastowskim teraz, gdy nadszedł kryzys finansowy na Gniezno, jest wielka pomyłką. Dużo pożyteczniejszym krokiem byłoby wykupienie niszczejącego budynku dawnego hotelu MIESZKO. Turystyka dla Gniezna to podstawa. A schroniska młodzieżowego by przytrzymać wycieczki szkolne w naszym mieście na przynajmniej dwa dni a nie na dwie godziny ciągle nie ma !! Poza tym ten budynek poza funkcją hotelową spełniał by również funkcję zaplecza dla drużyn ćwiczących na pobliskich stadionach. Mógłby się również stać domem seniora dla najstarszych mies

 • 06.11.2021 21:46  Odpowiedz na komentarz

  Po raz kolejny pytam się, dlaczego mają być pieniądze na bzdety typu bieżnia tartanowa a nie ma ciągle pieniędzy na wyprostowanie i poszerzenie ulicy Zamiejskiej przy przydrożnej kapliczce.

 • W Świnoujściu też ci z UGRUPOWANIA PeO tunelu nie mogli zbudować. Bo nie było pieniędzy. A jak doszedł do władzy PiS to od razu tunel w Świnoujściu zaczął powstawać. Wystarczyło wyłapać w Polsce największych złodziei majątku narodowego .

 • Bieżni tartanowej się komuś zachciewa. ale by w końcu odkupić i wyremontować niszczejący od lat budynek dawnego hotelu "MIESZKO" to nie ma chętnych. A schroniska młodzieżowego by zatrzymać na dłużej w Gnieźnie wycieczki szkolne w ciągle w naszym mieście nie ma.

 • 03.11.2021 07:16  Odpowiedz na komentarz

  tUNEL, NIE WAŻNY. Kierowcy z Dalek, NIE WAŻNI. Ważne, że lewicowi radni z SLD będą sobie mogli robić festyny i zdjęcia z mieszkańcami na stadionie. Partii lewicowej SLD nigdy nie zależało na mieszkańcach. Ważne, że 20 ludzi będzie mogło sobie robić rundy dookoła stadionu po tartanie. A co do drugiego boiska. to przecież jest ono nad koroną stadionu. Fakt, ze były prezydent Dziel przygotował je głównie pod kątem swojego syna i graczy z drużyny "Tajfuna". Ale to bzdet.

 • Pani fotograf z " drużyny Budasza " musi się jakoś wykazać , więc - wykazuje.Nie mówię że Gniezno nie zasługuje na bieżnie lekkoatletyczną ,ale są ważniejsze odkładane w niebyt inwestycje ,remonty ,ułatwienia np .te o których pisał " kierowca" . No ale " drużyna ,to drużyna ;)" wyborcy kupią KAŻDE "G...o w kolorowym papierku" ;)

 • 02.11.2021 11:50  Odpowiedz na komentarz

  A co z tunelem pod torami w kierunku Dalek i na ul. Gdańskiej ? Co dalej z wąskimi, dziurawymi ulicami Gniezna ? Czy Parowozownia Gniezno z 1875 r. ma szansę przetrwać ?
  Projekt fajny, ale życia mieszkańców nie zmieni.

PODOBNE TEMATY
Jaka podkaszarka będzie najlepsza? Przegląd modeli Trawnik niewątpliwie może stać się ozdobą każdego przydomowego ogrodu - a do tego centrum dziecięcych... Czwartek, 26 maja 2022
Lokal "Pasja" w Ośnie już otwarty! Od połowy maja otwarty jest nowy lokal w Ośnie w gminie Janowiec Wlkp. Lokal ten znajduje się zaledwie... Czwartek, 26 maja 2022
Inteligentniejsze strategie handlowe w Bitcoin Handel bitcoinami nie jest nowy. Obejmuje większość rynku handlowego. Coraz więcej handlowców zmierza... Czwartek, 26 maja 2022
Radny Paweł Kamiński opuszcza szeregi Prawa i Sprawiedliwości! Publikujemy treść oświadczenia radnego Rady Miasta Gniezna, Pawła Kamińskiego Wtorek, 24 maja 2022