moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Na stadionie przy ul. Strumykowej powstanie bieżnia lekkoatletyczna

Poniedziałek, 1 listopada 2021
 • Na stadionie przy ul. Strumykowej powstanie bieżnia lekkoatletyczna

Radna Miasta Gniezna, Olga Gandurska, wnioskowała o budowę bieżni lekkoatletycznej w Gnieźnie. Jako lokalizację wskazano stadion przy ul. Strumykowej. Wniosek został zaakceptowany przez Komisję Sportu oraz Prezydenta Miasta Gniezna.

Poniżej informacja, którą radna zamieściła na swoim fanpage’u:

W 2018 roku wrzuciłam filmik (przed wyborami, kadr widać na górnym zdjęciu), gdzie mówiłam o kilku sprawach, na których skupiłabym się gdybym była radną. Wiele osób mówiło, że to się na pewno nie uda, że to tylko filmik na wybory i dużo innych rzeczy. Przypominam więc pierwszą sprawę - budowę bieżni lekkoatletycznej:

 • Jako kilkuosobowa Komisja Sportu do której należę, postawiliśmy na swoim - i jednogłośnie, nieugięcie tłumaczyliśmy dlaczego w tak dużym mieście jak Gniezno bieżni lekkoatletycznej brakować nie może - i dlaczego to dla nas takie ważne.

 • Niemal każdy z członków naszej komisji z wielką determinacją, na różne sposoby zabiegał o ten cel - nie było łatwo, bo "wmontowanie" bieżni w Stadion Mieszka wcale takie proste nie będzie. Dlatego było wiele argumentów za tym, żebyśmy odpuścili, jednak tak się nie stało, a efektem było wpisanie bieżni do budżetu przez p. Prezydenta Tomasza Budasza!

 • Na dolnym zdjęciu widać już pierwsze efekty - jeden z rzutów projektu. Bieżnia będzie zlokalizowana przy ul. Strumykowej, na stadionie Mieszka Gniezno - tutaj jako komisja zawnioskowaliśmy również o minimum jedno dodatkowe boisko do gry dla młodych gnieźnieńskich piłkarzy, co również zostało uwzględnione w projekcie.

 • Uważam, że na szkolenie najmłodszych sportowców powinno iść jak najwięcej pieniędzy, nawet jakimś kosztem sportu zawodowego.

 • Jeśli będzie taka chęć, mogę wrzucić więcej rzutów jak to będzie wyglądać oraz dokładny kosztorys prac, które zostaną wykonane na stadionie.


tekst: Andrzej Bukowski
foto: Facebook Olgi Gandurskiej

Napisz komentarz

Komentarze(6)

 • 06.11.2021 21:46  Odpowiedz na komentarz

  Po raz kolejny pytam się, dlaczego mają być pieniądze na bzdety typu bieżnia tartanowa a nie ma ciągle pieniędzy na wyprostowanie i poszerzenie ulicy Zamiejskiej przy przydrożnej kapliczce.

 • W Świnoujściu też ci z UGRUPOWANIA PeO tunelu nie mogli zbudować. Bo nie było pieniędzy. A jak doszedł do władzy PiS to od razu tunel w Świnoujściu zaczął powstawać. Wystarczyło wyłapać w Polsce największych złodziei majątku narodowego .

 • Bieżni tartanowej się komuś zachciewa. ale by w końcu odkupić i wyremontować niszczejący od lat budynek dawnego hotelu "MIESZKO" to nie ma chętnych. A schroniska młodzieżowego by zatrzymać na dłużej w Gnieźnie wycieczki szkolne w ciągle w naszym mieście nie ma.

 • 03.11.2021 07:16  Odpowiedz na komentarz

  tUNEL, NIE WAŻNY. Kierowcy z Dalek, NIE WAŻNI. Ważne, że lewicowi radni z SLD będą sobie mogli robić festyny i zdjęcia z mieszkańcami na stadionie. Partii lewicowej SLD nigdy nie zależało na mieszkańcach. Ważne, że 20 ludzi będzie mogło sobie robić rundy dookoła stadionu po tartanie. A co do drugiego boiska. to przecież jest ono nad koroną stadionu. Fakt, ze były prezydent Dziel przygotował je głównie pod kątem swojego syna i graczy z drużyny "Tajfuna". Ale to bzdet.

 • Pani fotograf z " drużyny Budasza " musi się jakoś wykazać , więc - wykazuje.Nie mówię że Gniezno nie zasługuje na bieżnie lekkoatletyczną ,ale są ważniejsze odkładane w niebyt inwestycje ,remonty ,ułatwienia np .te o których pisał " kierowca" . No ale " drużyna ,to drużyna ;)" wyborcy kupią KAŻDE "G...o w kolorowym papierku" ;)

 • 02.11.2021 11:50  Odpowiedz na komentarz

  A co z tunelem pod torami w kierunku Dalek i na ul. Gdańskiej ? Co dalej z wąskimi, dziurawymi ulicami Gniezna ? Czy Parowozownia Gniezno z 1875 r. ma szansę przetrwać ?
  Projekt fajny, ale życia mieszkańców nie zmieni.

PODOBNE TEMATY
144 "kopciuchy" mniej Dokładnie 144 nieekologiczne piece zniknęły z gnieźnieńskich budynków dzięki miejskim programom. Mieszkańcy... Piątek, 26 listopada 2021
Działka przy ul. Liliowej sprzedana! Deweloper zapłacił 740 zł za metr kwadratowy! Miasto Gniezno sprzedało działkę przy ul. Liliowej w Gnieźnie. Nieruchomość o powierzchni 2 502 metrów... Czwartek, 18 listopada 2021
Problem z odprowadzaniem wody Pod Trzema Mostami ostatecznie rozwiązany Problem z odprowadzaniem wód opadowych i gruntowych w ul. Pod Trzema Mostami został rozwiązany. Wykonano... Czwartek, 18 listopada 2021
Prace przy stawie na ul. Miodowej Staw przy ulicy Miodowej w Gnieźnie został zrekonstruowany. Zakończyły się roboty budowlane związane... Czwartek, 18 listopada 2021