moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Akcja charytatywna przykrywką dla nielegalnego zlotu! Policjanci nie dali się nabrać

Sobota, 30 października 2021
  • Akcja charytatywna przykrywką dla nielegalnego zlotu! Policjanci nie dali się nabrać

W piątkowy wieczór grupa NFS Gniezno zorganizowała kolejny zlot pod przykrywką akcji charytatywnej. Tym razem była to akcja zbiórki karmy dla schroniska. W udział włączyli się także gnieźnieńscy policjanci, którzy zadbali o bezpieczeństwo uczestników oraz innych użytkowników dróg.

W godzinach wieczornych na parking Galerii Gniezno (mimo braku zgody zarządcy) zjechało kilkadziesiąt samochodów. Pod przykrywką zbiórki karmy dla schroniska, zorganizowano kolejny zlot. Do akcji przyłączyło się ponad 10 radiowozów policyjnych, zarówno oznakowanych, jak i nieoznakowanych. Mundurowi, w ramach działań przeciwko nielegalnym wyścigom, dbali o bezpieczeństwo uczestników zlotu, jak i innych użytkowników dróg. Po wylegitmowaniu wszystkich „zlotowców” impreza przeniosła się na parking Centrum Handlowego MAX. Ucieszyło to mundurowych, którzy stąd mieli zdecydowanie bliżej na komendę. Powtórzono więc zabawę „wjechałeś - pokaż flepy”.

Ze względu na zbliżające się Halloween, uczestnicy mieli przebrać siebie oraz swoje auta. Niektóre „bryki” zostały więc zmodyfikowane na „glebotłuka”, „armatni wydech”, „mroczne lampy”. Policjanci nagradzali ich właścicieli bonami na zasilenie Skarbu Państwa odpowiednią kwotą oraz punktami w programie lojalnościowym o nazwie „Twoje punkty karne”. Po uzbieraniu odpowiedniej ilości będzie można wymienić je np. na sanki lub rolki. Niektórzy właściciele aut dostali także zaproszenie do stacji diagnostycznej.

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(11)

  • 31.10.2021 13:43  Odpowiedz na komentarz

    Świetnie się czyta końcówkę. ???????? Hahaha

  • Myślałem że redaktor strony www naszego miasta , powinien być kompetentny a nie niedorozwinięty umysłowo ????

    31.10.2021 20:08

    No niestety ale w tamtej redakcji nie są kompetentni. W tej za to są i nie boją się pisać szczerze.

  • 31.10.2021 09:36  Odpowiedz na komentarz

    gdyby pojechali do kościoła, nie byłoby mandatów ;)

  • 31.10.2021 07:56  Odpowiedz na komentarz

    fajnie napisany artykuł, uśmiałam się hehe

  • Widać jakie to miasto jest zacofane. przyjedzie kilkadziesiąt ludzi na zlot haloweenowy, na pusty karking, bo po prostu lubią motoryzację i od razu musi być 15 bolidów od panów policjantów. nawet w poznaniu, w którym zloty osiągają setki a nawet tysiące osób nie ma takiej obstawy panów z niebieskch wozów. WIelcy bandyci, bo przyjechali postać w nocy przy aucie. I jeszcze to głupie gadanie że zbiórka karmy jest tylko przykrywką. Założę się, że pan redaktor kapuś andrzej bukowski nawet sie nie pofatygował żeby pojechać do schroniska, a co dopiero przekazał jakąkolwiek ilość karmy.

    31.10.2021 07:24

    I jeżdżą jak de#ile po całym mieście, sam jesteś zacofany, na bryki stać to na tor wypad

    31.10.2021 05:50

    Jeśli kochają motoryzację to niech zorganizują zlot za dnia gdzie będzie można podejść obejrzeć samochód a nie po nocach upalają gumę, słuchają głośno muzykę, ścigają się. To nie są miłośnicy motoryzacji tylko napaleńcy, którzy dostali od bogatych rodzicow auta I kase na pseudo tuning

    31.10.2021 04:47

    Publiczny parking, żadnych bram na wjazdach to jakie pozwolenie.pozwolenie możesz dostać na posprzątanie kup po pchlarzach

    30.10.2021 23:39

    A czy Ci wielcy miłośnicy motoryzacji mają zgodę właściciela lub zarządcy parkingu? Czy chociaż o nią poprosili? Chociaż raz? Może wpadniemy na podwórko do organizatora tej maskarady? Tak bez zapowiedzi. Za każdym razem ochrona galerii będzie wzywała policję - to się nie zmieni! Zapamiętajcie to!

  • 30.10.2021 21:30  Odpowiedz na komentarz

    Panie glebotłuku , przestań Pan PIć bo te aRtykuły To paranoja

PODOBNE TEMATY
Niemal 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych Mija rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. W ten sposób umówiono już 4 mln... Środa, 24 listopada 2021
Nie tędy prowadziła droga Inspektorzy bardzo szybko zareagowali na informacje otrzymane od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego o rozjeżdżaniu... Sobota, 20 listopada 2021
Za ciężki na powiatową drogę Drogę powiatową numer 2200P w Łubowie zapamięta polski kierowca, którego wielkopolscy inspektorzy ukarali... Sobota, 20 listopada 2021
Na podwójnym gazie Białoruski kierowca, który jechał autostradą A2 został wytypowany do zatrzymania i kontroli trzeźwości... Sobota, 20 listopada 2021