moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Internetowy oszust usłyszał 23 zarzuty

Czwartek, 28 października 2021
 • Internetowy oszust usłyszał 23 zarzuty

Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli wczoraj sprawę oszustw internetowych.

Funkcjonariusze ustalili, że 20-letni mieszkaniec Żydowa oferował do sprzedaży na portalu społecznościowym sprzęt, którego nie posiadał. Po dokonaniu wpłaty osoby te były przez niego na portalu blokowane. W swoich ogłoszeniach wystawił między innymi piłę do cięcia betonu, zagęszczarkę, elektronarzędzia, konsole, wzmacniacze, czy zestawy do karaoke.

Jak ustalili śledczy, od maja do końca sierpnia tego roku podejrzany zainkasował z tego tytułu ponad 10 tysięcy złotych. Uzyskane w wyniku procederu pieniądze stanowiły źródło jego utrzymania. Na trop oszusta wpadli sami policjanci. W wyniku podjętych czynności w tej sprawie policjanci ustalili 23 osoby, które zapłaciły za towar i nie otrzymały go. Po zgromadzeniu materiału dowodowego możliwe było przedstawienie 20-latkowi 23 zarzutów dotyczących oszustw. Sprawa teraz znajdzie swój finał w Sądzie. Mężczyźnie może grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • 04.11.2021 14:45  Odpowiedz na komentarz

  I co z tego ? On nadal oszukuje ludzi. Mam grupe na fb z ofiarami jego przestępstw. Codziennie dołącza po kilka osob dziennie. Piszecie o tym,że do sierpnia na 10 Tysięcy oszukal. A od sierpnia do teraz podejrzewam,że na jakieś 20 tysięcy..

 • 28.10.2021 17:07  Odpowiedz na komentarz

  I będzie tak jak z daria Bednarek kradnie kradnie a i tak po wolności chodzi ;) Wasz portal mógłby się odnieść dlaczego owa pani nie siedzi, bo pisaliscie ze siedzi że grozi 8 lat, a nici z tego wyszło :)

 • Takie zachowania to przyszłość tego narodu! Rząd nauczył ludzi lenistwa, rozdawnictwa, socjali kosztem ucziwie pracujących ludzi, także mnie osobiście to nie dziwi.
  Cwanactwo, lenistwo, oszustwa, itd. byle nie uczciwa praca!
  Polska taka włąśnie bedzie w przyszłości!
  Brawo dla Polcji, powinni mieć prawo i obowiązek jeszcze, aby takiego rozberać i pałować aż się pururowy cały zrobi!

PODOBNE TEMATY
Niemal 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych Mija rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. W ten sposób umówiono już 4 mln... Środa, 24 listopada 2021
Nie tędy prowadziła droga Inspektorzy bardzo szybko zareagowali na informacje otrzymane od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego o rozjeżdżaniu... Sobota, 20 listopada 2021
Za ciężki na powiatową drogę Drogę powiatową numer 2200P w Łubowie zapamięta polski kierowca, którego wielkopolscy inspektorzy ukarali... Sobota, 20 listopada 2021
Na podwójnym gazie Białoruski kierowca, który jechał autostradą A2 został wytypowany do zatrzymania i kontroli trzeźwości... Sobota, 20 listopada 2021