moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0

Czwartek, 28 października 2021
  • Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0

Gniezno będzie miejscem dyskusji o nowoczesnych rozwiązaniach w przemyśle przyszłości. "Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0" to tytuł wydarzenia organizowanego przez Wielkopolską Izbę Gospodarczą z partnerami. Konferencję otworzy prezydent miasta Gniezna Tomasz Budasz, a wprowadzenie do tematyki wygłosi wiceprezydent Jarosław Grobelny, jeden z inicjatorów Stolicy Experymentu.

Chcemy rozmawiać o zmianach jakie nastąpią i jakie następują w Polsce w przemyśle, ale też na przykładzie naszych firm z Gniezna. Takie spotkania służą budowaniu relacji pomiędzy osobami odpowiedzialnymi za innowacje. Chcemy by Gniezno tradycyjnie było pierwsze w Polsce - mówi Karol Sikorski, prezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej w Gnieźnie, główny organizator konferencji.


Wśród panelistów zostali zaproszeni: Karol Sikorski - Prezes Wielkopolskiej Izby Gospodarczej, Sylwester Sip - Dyrektor Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gnieźnie, Tomasz Mackiewicz - Kierownik Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii, Paweł Jagielski - Stolica Experymentu, Członek Zarządu ds. Edukacji.

Studium przypadku przybliżającą tematykę robotyzacji w architekturze przemysłu 4.0 przedstawią m. in. Jakub Tomczyk z Mitsubishi Electric Europe, Przemysław Leszczyński z Poldrone producent dronów, Kamil Mendral z Astor, Łukasz Pawicki z SMG Solutions. Wydarzenie poprowadzi Mikołaj Kołodziejczak, ekspert ds. Przemysłu 4.0 Wielkopolskiej Izby Gospodarczej.

Dyskusja o robotach, innowacjach, dronach i potrzebach pracowników w nowoczesnych firmach odbędzie się w Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gnieźnie przy ulicy Słowackiego 45 lokal 47. Data wydarzenia 3.11.2021 r. o godzinie 10.00.

Patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Gniezna, Centrum Badań i Rozwoju Nowoczesnych Technologii. Organizatorami konferencji "Robotyzacja w architekturze przemysłu 4.0" są Wielkopolska Izba Gospodarcza, Platforma Przemysłu Przyszłości, Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Gnieźnie.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Gnieźnieńskie lodowisko - znamy ceny biletów! Po rocznej przerwie wraca do Gniezna lodowisko. Tym razem ulokowane będzie przy ul. Pocztowej, na terenie... Czwartek, 2 grudnia 2021
Ruszyła budowa lodowiska! Otwarcie w mikołajki W poniedziałek rozpoczęła się budowa sztucznego lodowiska przy dawnej Szkole Podstawowej nr 4 w Gnieźnie.... Poniedziałek, 29 listopada 2021
Czy park linowy w ramach Budżetu Obywatelskiego zostanie zrealizowany? Jak poinformował nas jeden z urzędników, są problemy z planowanym parkiem linowym. Projekt wygrał w... Niedziela, 28 listopada 2021
W Gnieźnie stanęły świąteczne choinki Święta coraz bliżej! Naprawdę! Dziś piękne choinki, podarowane przez mieszkańców, stanęły w 4 miejscach... Sobota, 27 listopada 2021