moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Uroczyste otwarcie fabryki pierwszego inwestora w SSE Łubowo

Poniedziałek, 25 października 2021
  • Uroczyste otwarcie fabryki pierwszego inwestora w SSE Łubowo

Po 10 miesiącach od symbolicznego wbicia łopaty, w lipcu 2021 roku Bovelli Bedding sp. z o.o. zainaugurowała swoją działalność jako pierwszy inwestor na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Fałkowie, w gminie Łubowo. W dniu 21 października w otoczeniu rodziny i przyjaciół oraz w obecności przedstawicieli władz lokalnych, świata nauki, otoczenia biznesu i dziennikarzy nastąpiło uroczyste otwarcie nowej fabryki.

Bovelli Bedding sp. z o.o. powstała w czerwcu 2013 roku. Kapitałowo powiązana jest z belgijską spółką rodzinną Veldeman Bedding NV istniejącą od blisko 70 lat, a rodzinnie i biznesowo z działającą od 30 lat Complet Chmielewscy sp. j. z siedzibą w Myślęcinie. Nieruchomość pod inwestycję została zakupiona przez spółkę w grudniu 2018 roku. Dotychczas firma funkcjonowała w trzech różnych lokalizacjach na terenie miasta i gminy Gniezno. Nowy zakład produkcyjny umożliwia pracę w jednolitych wysoko wyspecjalizowanych warunkach, dywersyfikację odbiorców, zwiększenie sprzedaży oraz wzrost zatrudnienia. Aktualnie w spółce pracuje niemal 60 osób.

Nowa fabryka o powierzchni ponad 5,5 tys. m2 została zbudowana na ponad 3,1 ha działce. Inwestycja polegała na budowie hali produkcyjno-magazynowej wraz z częścią socjalno-biurową, parkingami, utwardzeniem terenu, zbiornikiem na wody opadowe oraz instalacjami sanitarnymi, elektrycznymi i gazowymi.

Bovelli Bedding sp. z o.o. zajmuje się produkcją łóżek kontynentalnych wraz z materacami, zagłówkami i pufami. Firma ma w planach powiększenie oferty o inne elementy wyposażenia sypialni. Obecnie produkcja miesięczna oscyluje na poziomie ok. 100 tys. szt. mebli. Dziennie z magazynów spółki wyjeżdżają 3 pełne Jumbo naczepy. Firma od kilku lat notuje obroty na poziomie ponad 32 mln zł. a głównymi odbiorcami spółki są klienci z Europy Zachodniej. Firmą zarządzają Daniela i Michael Ben Or - para zarówno w życiu, jak i w biznesie, dla których kluczowymi wartościami są pasja w działaniu, wizja rozwoju oraz odwaga w podejmowaniu kluczowych decyzji. Determinację w dążeniu do celu udowodnili wdrażając zamysł budowy nowoczesnej fabryki, wbrew panującej pandemii i trudnych do przewidzenia skutków, które może ona wywołać.

Spółka mimo krótkiego okresu działalności ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in.  Orzeł Powiatu Gnieźnieńskiego dla Przedsiębiorczości w kategorii eksporter, Gepard Biznesu, Mocna Firma Godna Zaufania, Efektywna Firma, Brylant Polskiej Gospodarki, Samorządowo-Gospodarczy Hit Regionu. Po trzech latach działalności, czyli już w 2016 roku, Bovelli Bedding znalazła się na złotej liście 200 producentów mebli w Polsce, a w roku 2021 zdobyła Diament Meblarstwa.

Spółka oferuje swoje produkty również na rynku krajowym pod marką produktową Vicino, która jest prawnie chronionym znakiem towarowym zarejestrowanym w Urzędzie Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej (EUIPO), podobnie jak znak towarowy Bovelli Bedding.

tekst: Informacja prasowa
foto: Informacja prasowa, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Piątek, 29 października 2021