moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kamień węgielny pod budowę Stolicy eXperymentu wmurowany!

Piątek, 22 października 2021
  • Kamień węgielny pod budowę Stolicy eXperymentu wmurowany!

22 października br. w obecności Starosty Piotra Gruszczyńskiego, Prezydenta Tomasza Budasza, bezpośrednich koordynatorów projektu Stolica eXperymentu - Pawła Jagielskiego i Michała Sękowskiego, a także przedstawicieli jednostek oświatowych wmurowany został kamień węgielny pod budowę interaktywnego centrum nauki przy ul. Słowackiego w Gnieźnie.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców powiatu, ale jego oferta obejmować będzie również szereg interesujących propozycji adresowanych do uczniów szkół średnich i studentów. Przedsięwzięcie zakłada stworzenie w Gnieźnie Centrum Nauki i Kształcenia Zawodowego o powierzchni ponad 1000 m2, które wprowadzi młodych ludzi w innowacyjny świat nauki i techniki, skoncentrowany wokół mechaniki, fizyki, chemii, robotyki, automatyki, programowania oraz modelowania kształtów i wirtualnej rzeczywistości.
 

Misją powstającego w Gnieźnie nowoczesnego centrum kształcenia jest przede wszystkim kompleksowa odpowiedź na współczesne zapotrzebowanie ośrodków edukacyjnych - podkreśla Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. Dzięki wdrażanej dziś w życie idei, na terenie powiatu gnieźnieńskiego, stworzone zostanie miejsce, w którym wspólnie wspierać będziemy rozwój kompetencji przyszłości, skupiając się na rozwoju umiejętności cyfrowych, rozwiązywaniu złożonych problemów oraz analitycznym myśleniu. Wszystko to, w oparciu o założenie STEM: Science, Technology, Engineering end Mathematics (Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka).


Z okazji uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu edukacyjnego Stolica eXperymentu, starosta P. Gruszczyński w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego złożył na ręce przedstawicieli Zarządu Stolicy eXperymentu serdeczne gratulacje oraz życzenia z sukcesem realizowanej inwestycji.
 

tekst: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
foto: Urząd Miasta Gniezna

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 23.10.2021 12:56  Odpowiedz na komentarz

    Jakimiś stolicami eksperymentu się zajmują. Po co to komu? Do roboty trzeba się brać. Drogi dziurawe, krzaki do przycięcia, więc założyć robocze buty, wziąć rękawiczki, łopatę, grabie, nożyce i do roboty, a nie jakieś eksperymenty im w głowie. Na co to skoro nic z tego nie będzie? Robota czeka, a nie jakieś tam abstrakcje i bzdury.

    23.10.2021 20:27

    Banda nierobów. A na ich czele aż trzech dyrektorów szkół, którzy powinni w tym czasie pracować w swoich szkołach? Kto im dał wolne? Kto im za te godziny nieobecności w pracy zapłacił, powinien siedzieć w pierdlu.

PODOBNE TEMATY
Czy Gniezno utożsamia się z Unią Europejską? Dlaczego przed magistratem nie ma flagi wspólnoty? Jakiś czas temu nasz Czytelnik zauważył, że przed Urzędem Miasta Gniezna nie ma flagi Unii Europejskiej.... Środa, 17 listopada 2021
Ukraina korzysta z doświadczeń Powiatu Gnieźnieńskiego Na zaproszenie starosty Piotra Gruszczyńskiego, w dniach 8-12 listopada br. w powiecie gnieźnieńskim... Wtorek, 9 listopada 2021
Ostrzeżenie meteorologiczne: silny wiatr W ramach działań z zakresu monitoringu zagrożeń przekazujemy treść ostrzeżenia meteorologicznego nr... Czwartek, 4 listopada 2021
Powiat Gnieźnieński traci na programie Polski Ład Po tym, jak w poniedziałek 25 października br. przedstawiciele rządu przedstawili wyniki naboru w ramach... Piątek, 29 października 2021