moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kamień węgielny pod budowę Stolicy eXperymentu wmurowany!

Piątek, 22 października 2021
  • Kamień węgielny pod budowę Stolicy eXperymentu wmurowany!

22 października br. w obecności Starosty Piotra Gruszczyńskiego, Prezydenta Tomasza Budasza, bezpośrednich koordynatorów projektu Stolica eXperymentu - Pawła Jagielskiego i Michała Sękowskiego, a także przedstawicieli jednostek oświatowych wmurowany został kamień węgielny pod budowę interaktywnego centrum nauki przy ul. Słowackiego w Gnieźnie.

Projekt skierowany jest przede wszystkim do najmłodszych mieszkańców powiatu, ale jego oferta obejmować będzie również szereg interesujących propozycji adresowanych do uczniów szkół średnich i studentów. Przedsięwzięcie zakłada stworzenie w Gnieźnie Centrum Nauki i Kształcenia Zawodowego o powierzchni ponad 1000 m2, które wprowadzi młodych ludzi w innowacyjny świat nauki i techniki, skoncentrowany wokół mechaniki, fizyki, chemii, robotyki, automatyki, programowania oraz modelowania kształtów i wirtualnej rzeczywistości.
 

Misją powstającego w Gnieźnie nowoczesnego centrum kształcenia jest przede wszystkim kompleksowa odpowiedź na współczesne zapotrzebowanie ośrodków edukacyjnych - podkreśla Piotr Gruszczyński, starosta gnieźnieński. Dzięki wdrażanej dziś w życie idei, na terenie powiatu gnieźnieńskiego, stworzone zostanie miejsce, w którym wspólnie wspierać będziemy rozwój kompetencji przyszłości, skupiając się na rozwoju umiejętności cyfrowych, rozwiązywaniu złożonych problemów oraz analitycznym myśleniu. Wszystko to, w oparciu o założenie STEM: Science, Technology, Engineering end Mathematics (Nauka, Technologia, Inżynieria i Matematyka).


Z okazji uroczystego wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę obiektu edukacyjnego Stolica eXperymentu, starosta P. Gruszczyński w imieniu własnym oraz Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego złożył na ręce przedstawicieli Zarządu Stolicy eXperymentu serdeczne gratulacje oraz życzenia z sukcesem realizowanej inwestycji.
 

tekst: Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
foto: Urząd Miasta Gniezna

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 23.10.2021 12:56  Odpowiedz na komentarz

    Jakimiś stolicami eksperymentu się zajmują. Po co to komu? Do roboty trzeba się brać. Drogi dziurawe, krzaki do przycięcia, więc założyć robocze buty, wziąć rękawiczki, łopatę, grabie, nożyce i do roboty, a nie jakieś eksperymenty im w głowie. Na co to skoro nic z tego nie będzie? Robota czeka, a nie jakieś tam abstrakcje i bzdury.

    23.10.2021 20:27

    Banda nierobów. A na ich czele aż trzech dyrektorów szkół, którzy powinni w tym czasie pracować w swoich szkołach? Kto im dał wolne? Kto im za te godziny nieobecności w pracy zapłacił, powinien siedzieć w pierdlu.

PODOBNE TEMATY
Starosta podziękował szczypiornistkom za historyczny sukces Mistrzowsko Polski Juniorek Młodszych oraz awans do Superligi Kobiet to tegoroczne, historyczne osiągnięcia... Środa, 15 czerwca 2022
Kolejne porozumienie podpisane! Uczniowie z powiatu gnieźnieńskiego mają coraz lepsze perspektywy W auli Zespołu Szkół Ekonomicznych odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Piotrem... Środa, 15 czerwca 2022
Dyskutowali o funkcjonowaniu spółek wodnych Egzekwowanie i niska opłacalność składek właścicieli gruntów rolnych na rzecz spółek, a także status... Środa, 15 czerwca 2022
Najlepsi rolnicy w wielkoposce pochodzą z powiatu gnieźnieńskiego Państwo Magdalena i Bartosz Przybylscy z gminy Niechanowo oraz Izabela i Zbigniew Stajkowscy z gminy... Wtorek, 14 czerwca 2022