moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Co dalej z sytuacją w szkole w Goślinowie? Dyrekcja nie odpowiada na pytania mimo wcześniejszych zapewnień

Czwartek, 21 października 2021
  • Co dalej z sytuacją w szkole w Goślinowie? Dyrekcja nie odpowiada na pytania mimo wcześniejszych zapewnień

Sprawa agresywnego ucznia szkoły w Goślinowie obiegła całą Polskę. Jak się okazuje, dyrekcja placówki będzie musiała zmierzyć się nie tylko z problem, na którego wyciszenie prawdopodobnie liczy, ale także Sądem.

O sprawie szkoły w Goślinowie pisaliśmy w artykułach:
Bójka w Szkole Podstawowej w Goślinowie! Rodzice nie chcą puszczać dzieci na zajęcia!
Gehenna uczniów w szkole w Goślinowie! Pierwszoklasista wrzucił kolegę do śmietnika, dusił dwóch chłopców i groził nożyczkami!
Dyrekcja szkoły w Goślinowie spotkała się z rodzicami, Kuratorium Oświaty zabrało głos w sprawie agresywnego ucznia

Zwróciliśmy się z zapytaniem prasowym zarówno do szkoły, jak i Urzędu Gminy Gniezno. Poniżej komentarz magistratu do sytuacji:

Organ prowadzący został powiadomiony o problemie. Pani wójt Maria Suplicka była również na spotkaniu w szkole w Goślinowie, żeby wraz z dyrektorem Panią Małgorzatą Ziółkowską i zainteresowanymi rodzicami poczynić odpowiednie działania w tej kwestii. Sprawa została skierowana w ręce odpowiednich organów uprawnionych. Trwa postępowanie w przedmiotowej sprawie prowadzone przez Kuratorium Oświaty w Poznaniu oraz Poradnię Psychologiczno - Pedagogiczną. Wspomniane organy podejmą właściwe działania mające na celu rozwiązanie problemu, uwzględniając całe środowisko szkolne w Goślinowie. Z uwagi na dobro dziecka, nie jesteśmy uprawnieni do przekazywania większej ilości informacji w tej sprawie. Kwestie wychowawcze poszczególnych uczniów nie należą do organu prowadzącego.

Pozdrawiam
Martyna Zasada
rzecznik prasowy Urzędu Gminy Gniezno

O komentarz poprosiliśmy, przez zapytanie prasowe, dyrekcję placówki. Szkoła w Goślinowie najpierw nieudolnie zasłaniała się awarią techniczną, a następnie - jak się okazało - najzwyczajniej skłamała. Pierwszą odpowiedź otrzymaliśmy po 3 dniach:

Dzień dobry,
telefon rzeczywiście nie działa, ponieważ nastąpiła awaria z przyczyn niezależnych od szkoły. Usterka została zgłoszona operatorowi.
Jeśli chodzi o odpowiedź na zapytanie prasowe skorzystam z przysługującego mi 14-dniowego terminu na odpowiedź. Sprawę skonsultuję z Inspektorem Ochrony Danych Osobowych.

Z poważaniem
dyrektor szkoły Małgorzata Ziółkowska

Mimo upływu 14 dni, dyrekcja nie udzieliła odpowiedzi na zapytanie prasowe, w związku z czym sprawa znajdzie swój finał w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym, ponieważ placówka jest zobligowana do odpowiedzi. Dzisiaj, po poinformowaniu dyrekcji o podjętych krokach prawnych, otrzymaliśmy zbywającą informację:

Dzień dobry,
odpowiedź w porozumieniu ze wszystkimi stronami została przekazana przez organ prowadzący oraz KO w Poznaniu.


To świadczy o tym, że dyrekcja po prostu próbuje wyręczyć się innymi organami. Dlaczego? Owa awaria techniczna prawdopodobnie nie miała miejsca, ponieważ na koncie szkoły na facebook'u pojawiały się nowe posty, a dyrekcja kontaktowała się z rodzicami za pomocą Librusa. Jak nieoficjalnie udało nam się ustalić, dyrektor Małgorzata Ziółkowska nie ma po prostu zamiaru podejmować żadnych stanowczych decyzji w sprawie agresywnego ucznia. Ponieważ rodzice innych dzieci "odpuścili", liczy na wyciszenie sprawy i po raz kolejny zamiecenie jej pod dywan.

Nieoficjalnie wiadomo, że agresywny uczeń przebywa na obserwacji w Wojewódzkim Szpitalu dla Nerwowo i Psychicznie Chorych "Dziekanka" w Gnieźnie. Do końca października nie będzie uczęszczał na zajęcia w szkole.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(4)

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022