moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Squid Game w gnieźnieńskich szkołach? Jaki wpływ na dzieci i młodzież ma serial Netflix'a?

Środa, 20 października 2021
 • Squid Game w gnieźnieńskich szkołach? Jaki wpływ na dzieci i młodzież ma serial Netflix'a?

Serial Squid Game bije rekordy oglądalności. Niestety, w gry na wzór przygód telewizyjnych bohaterów zaczynają grać dzieci i młodzież w gnieźnieńskich szkołach. Dotarły do nas pierwsze wiadomości od zaniepokojonych rodziców.

Squid Game - 456 bardzo różnych od siebie osób otrzymuje zaproszenia do udziału w tajemniczej grze. Łączy ich jedno - wszyscy mają poważne problemy finansowe. Gra, w której stawką jest 45,6 miliarda południowokoreańskich wonów, toczy się na tajnym i zamkniętym terenie i obejmuje serię "tradycyjnych" dziecięcych zabaw, w których karą za przegraną jest śmierć. Komu uda się wygrać w tę okrutną grę i jaki, tak naprawdę, jest jej cel? (źródło: filmweb.pl)
 

Moja córka powiedziała mi dzisiaj, że jej koleżanki i koledzy z klasy grają w Squid Game - pisze w wiadomości do redakcji mama 11-letniej uczennicy Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. Nie wiedziałam co to jest, więc szybko znalazłam w internecie. Przeraziłam się, kiedy przeczytałam fabułę filmu, zobaczyłam jak dzieci grają w podobne gry w szkołach za granicą. Obejrzałam także materiał Polsat News na temat gry w Hiszpanii. Nie mam w domu Netflix’a, ale poprosiłam męża, żeby został z córką a ja poszłam do koleżanki obejrzeć serial. Siedziałam pół nocy, obejrzałam 5 odcinków. Wróciłam do domu przerażona. Córka mówiła, że nie chciała grać, ale wytykali ją palcami i mówili, że umrze. Sprawę zgłoszę do dyrekcji szkoły, ale proszę Was - ostrzegajcie rodziców, żeby zwrócili na to uwagę.


Jak się okazało, nie musieliśmy długo szukać osób, które naśladują bohaterów Squid Game.
 

Wszędzie to grają - w Trójce, Szóstce, Siódemce, Ósemce i Dziewiątce na pewno, bo tam mam koleżanki - mówi 13-letnia uczennica jednej z gnieźnieńskich szkół podstawowych. Jest mnóstwo challengy. Ja też dostałam wpier... kilka razy, bo przegrałam. Pani od W-F’u dała nam ostatnio nawet linę do przeciągania. Na środku zawiązaliśmy chustkę a kredą narysowaliśmy linię. Najczęściej gramy w czerwone - zielone, rzucanie tymi kartkami i z ciastek wycinali kształty ostatnio na chemii. Na przerwach chłopacy chodzą po szkole i rozdają wizytówki z wzorem. Przegrani upadają na ziemię, idą na bok albo dostają wpierdziel - zależy od grupy. Na komunikatorach są utworzone grupy gdzie ustawia się kolejne challenge.


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(8)

 • 23.10.2021 20:49  Odpowiedz na komentarz

  Mi tam się podobA

 • 22.10.2021 20:41  Odpowiedz na komentarz

  a moim zdaniem właśnie nie jest to wina dzieci. Dzieci są ciekawe, rolą rodziców jest również nadzorowanie tego co dziecko robi i ogląda w necie. i a propo komentarza użytkownika joke - nawiązywanie do lekcji jest tu zupełnie błęne, to 21 wiek, internet jest wszędzie, więc siłą wyższą jest to, że dzieci ogarniają internet. a nauka, to rzecz, która nie wszystkim przychodzi łatwo.

 • 22.10.2021 09:58  Odpowiedz na komentarz

  Dzieci w szkołach mają być dziećmi. Słuchać piosenek dla dzieci, bawić się w dziecięce zabawy, a nie szpanować z głośnikami i słuchać publicznie wulgarnego rapu, przeklinać i cwaniakować. Prawidłowe postawy trzeba kształtować od szkoły podstawowej. Dziecko ma być grzeczne, kulturalne, zdyscyplinowane i wiedzieć co jest dobre, a co złe. Jeśli szkoły cywilne sobie z tym nie radzą to może zmienić je na szkoły wojskowe? Wtedy będzie rygor i młodzież bez zgody nawet się nie odezwie.

 • patrz jaki fajne kupie sobie takie

 • 21.10.2021 12:33  Odpowiedz na komentarz

  Bezstresowe wychowanie...dzieci rządzą rodzicami

 • 21.10.2021 12:05  Odpowiedz na komentarz

  hahah Czas odciąć gówniarzy od portali typu facebook, tiktok, insta i inneg gówna... Jak mają rozwiazać zadanie to potrafią nad ksiązką beczeć przez godzine, ale pierdoły wyszukiwać w necie to nie problem. Czekam az zaczną się eliminować sami to nam covid ani gniew matki natury nie bedzie potrzebny.
  Ryj w książki i sie uczyć!
  Szkoda mi tych dzieci, które doświadczają przemocy pschicznej i fizycznej od pozostłach tylko dlatego ze sie sprzeciwiają.

 • 21.10.2021 10:08  Odpowiedz na komentarz

  Serial, w którym mordują, uprawiają sex, przeklinają, itp. rodzice pozwalaja dziecia oglądać? To jest chore takich rodzicow powinno się nadzorować

  24.10.2021 21:56

  zejdź na ziemie dziadzia

PODOBNE TEMATY
Licealiści z I LO kwestowali dla dzieci z Domów Dziecka Tradycją już stało się, że w okresie świątecznym uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. B. Chrobrego... Czwartek, 20 stycznia 2022
Narada z dyrektorami szkół Tuż przed feriami zimowymi w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie odbyło się spotkanie Starosty Powiatu... Piątek, 14 stycznia 2022
I LO w Gnieźnie w top 25 najlepszych liceów w Wielkopolsce! Opublikowany został najnowszy ranking Fundacji Perspektywy W tegorocznym zestawieniu najwyższe miejsce wśród gnieźnieńskich liceów ogólnokształcących zajęło I... Piątek, 14 stycznia 2022
Przetarg na rozbudowę "Trójki" ogłoszony Szkoła Podstawowa nr 3 będzie rozbudowana. Miasto Gniezno właśnie ogłosiło przetarg na realizację tego... Piątek, 14 stycznia 2022