moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Środa, 20 października 2021
  • Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Kilkudziesięciu nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych, których organem założycielskim jest powiat, otrzymało Nagrody Starosty Gnieźnieńskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziś w Gościńcu Liliowy Staw w Małachowie odbyło się spotkanie z dyrektorami oraz nauczycielami ze szkół prowadzonych przed powiat gnieźnieński.

Takie spotkania odbywają się od wielu lat i zawsze były one radosne, choć w oświacie były lata lepsze i gorsze. Chciałbym jednak mocno podkreślić, że dla naszego samorządu pracownicy placówek oświatowych byli, są i zawsze będą bardzo ważni - mówił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński.


Podczas wręczania nagród staroście towarzyszyli m.in.: wicestarosta Anna Jung, przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Pilak oraz członkowie Zarządu w osobach: Mariusza Mądrowskiego, Danuty Winiarskiej i Telesfora Gościniaka. Spotkanie poprowadził dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Łukasz Kaszyński wraz z panią Ewą Załęską, pracownikiem wydziału.
 

Bycie nauczycielem w tak trudnym czasie, w czasie pandemii, to wielkie wyzwanie. W tym dniu życzę wszystkim pracownikom oświaty zdrowia, uśmiechu, radości jak również sympatii i zrozumienia uczniów oraz rodziców, a także pokonywania wszelkich napotkanych trudności - dodał Starosta.


W dowód uznania za poświęcenie i szczególne osiągnięcia organizacyjne oraz dydaktyczno - wychowawcze wręczono nagrody dyrektorom szkół i nauczycielom placówek prowadzonych przez powiat gnieźnieński.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były również znakomitą okazją do wręczenia Medalu Milenijnego pani Małgorzacie Tomczak, emerytowanej nauczycielce, prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, za wieloletnią współpracę ze szkołami polonijnymi, instytucjami i samorządami oraz za promocję Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wśród społeczności szkół polonijnych.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 22.10.2021 15:30  Odpowiedz na komentarz

    W POWIDZU DYREKTOR SZKOŁY I NAUCZYCIELE NIE MIELI ŚWIADECTW UKOŃCZENIA LICEÓW LUB TECHNIKÓW.

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022