moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Środa, 20 października 2021
  • Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

Kilkudziesięciu nauczycieli i nauczycielek oraz dyrektorów i dyrektorek szkół ponadpodstawowych oraz placówek oświatowych, których organem założycielskim jest powiat, otrzymało Nagrody Starosty Gnieźnieńskiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Dziś w Gościńcu Liliowy Staw w Małachowie odbyło się spotkanie z dyrektorami oraz nauczycielami ze szkół prowadzonych przed powiat gnieźnieński.

Takie spotkania odbywają się od wielu lat i zawsze były one radosne, choć w oświacie były lata lepsze i gorsze. Chciałbym jednak mocno podkreślić, że dla naszego samorządu pracownicy placówek oświatowych byli, są i zawsze będą bardzo ważni - mówił starosta gnieźnieński Piotr Gruszczyński.


Podczas wręczania nagród staroście towarzyszyli m.in.: wicestarosta Anna Jung, przewodniczący Rady Powiatu Dariusz Pilak oraz członkowie Zarządu w osobach: Mariusza Mądrowskiego, Danuty Winiarskiej i Telesfora Gościniaka. Spotkanie poprowadził dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Łukasz Kaszyński wraz z panią Ewą Załęską, pracownikiem wydziału.
 

Bycie nauczycielem w tak trudnym czasie, w czasie pandemii, to wielkie wyzwanie. W tym dniu życzę wszystkim pracownikom oświaty zdrowia, uśmiechu, radości jak również sympatii i zrozumienia uczniów oraz rodziców, a także pokonywania wszelkich napotkanych trudności - dodał Starosta.


W dowód uznania za poświęcenie i szczególne osiągnięcia organizacyjne oraz dydaktyczno - wychowawcze wręczono nagrody dyrektorom szkół i nauczycielom placówek prowadzonych przez powiat gnieźnieński.

Powiatowe obchody Dnia Edukacji Narodowej były również znakomitą okazją do wręczenia Medalu Milenijnego pani Małgorzacie Tomczak, emerytowanej nauczycielce, prezes Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych w Gnieźnie, za wieloletnią współpracę ze szkołami polonijnymi, instytucjami i samorządami oraz za promocję Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego wśród społeczności szkół polonijnych.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 22.10.2021 15:30  Odpowiedz na komentarz

    W POWIDZU DYREKTOR SZKOŁY I NAUCZYCIELE NIE MIELI ŚWIADECTW UKOŃCZENIA LICEÓW LUB TECHNIKÓW.

PODOBNE TEMATY
Ponad 300 tysięcy na nowoczesny sprzęt do prowadzenia zajęć Miasto Gniezno otrzymało 305 700,00 złotych na zakupy inwestycyjne niezbędne do realizacji zajęć edukacyjno-profilaktycznych... Czwartek, 2 grudnia 2021
Stypendia dla studentów 4 listopada 2021 roku w auli Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego prezydent Gniezna Tomasz... Piątek, 5 listopada 2021
Poznański Festiwal Nauki i Sztuki - gnieźnieńska odsłona w IKE Serdecznie zapraszamy na gnieźnieńską odsłonę Poznańskiego Festiwalu Nauki i Sztuki, która odbędzie... Sobota, 30 października 2021
Uczniowie ZST nagrodzeni 21 października odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie z panem Robertem... Piątek, 22 października 2021