moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Cicha wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Gnieźnie! Bał się pytań o przejęcie firmy Polanex?

Poniedziałek, 18 października 2021
  • Cicha wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Gnieźnie! Bał się pytań o przejęcie firmy Polanex?

Dzisiaj Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził Gniezno, a konkretniej - firmę Polanex. Zakład stanął na krawędzi bankructwa podczas pandemii koronawirusa, a następnie został przejęty przez agencję rządową.

Polanex był pierwszym dużym zakładem w Gnieźnie, który został poddany kwarantannie z powodu pandemii koronawirusa. Ta sytuacja doprowadziła firmę na skraj bankructwa. Z „pomocą” przyszła Agencja Rozwoju Przemysłu. Firma został przejęta przez agencję rządową.
 

Firma stanęła na krawędzi bankructwa. Na szczęście Agencja Rozwoju Przemysłu wyciągnęła pomocną dłoń, polskie państwo wyciągnęło pomocną dłoń do zakładów. Do firmy przyszło nowe kierownictwo, ale przede wszystkim przyszły pieniądze na ratunek: programy rządowe, które były uruchomione w związku z pandemią koronawirusa, a także dodatkowe środki w ramach doinwestowania - po to, by zakład mógł się rozwinąć - mówił dzisiaj dla TVP Andrzej Duda.


Prezydent Andrzej Duda wizytował dzisiaj firmę tylko w towarzystwie Telewizji Polskiej. Prawdopodobnie bał się pytań o to, w jaki sposób doszło do przejęcia zakładu.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Rafał Mikuła

Napisz komentarz

Komentarze(14)

  • 21.10.2021 16:27  Odpowiedz na komentarz

    TVP PRZYPOMINA MI KRONIKĘ FILMOWĄ Z CZASÓW PRL I TA NARRACJA BALSAM NA USZY JARKA STAREGO PIERDOŁY

  • 21.10.2021 12:29  Odpowiedz na komentarz

    W Gnieźnie cały czas SŁABIUTKO z PRZEMYSLEM i dużymi firmami, kto pamięta jak wyglądał polanex kiedyś? Ile było dużych firm po których zostały mury ALBO tylko jakieś zapiski bo dawno ich już nie ma...

  • 21.10.2021 09:03  Odpowiedz na komentarz

    tvn to jest obraza inteligencji normlanego człowieka. Prezydent szanuuj ewyborców i im oszczedza ogladanie szitu.

  • 21.10.2021 08:50  Odpowiedz na komentarz

    I teraz Polanex ruszy do przodu - będzie szył koszule na export. Für Deutschland... :)

  • 20.10.2021 22:08  Odpowiedz na komentarz

    pisiory robią co mogą żeby zdobyć większy elektorat ale większość ma już dość tych obrzydliwych kłamców. a tvn jest ok

  • 20.10.2021 08:48  Odpowiedz na komentarz

    PAn prezydent potrafi odpowiadać na ppytania tylko w tvpis.

  • 20.10.2021 07:05  Odpowiedz na komentarz

    Dobrze ze andzej dupa się pokazał mógł jeszcze Jarka z bagażnika wyciągnąć

  • 19.10.2021 20:14  Odpowiedz na komentarz

    Najważniejsze, że panie z POLANEX U mają PRAcę i środki finansowe na utrzymanie swoich rodzin.

  • W karygodny sposób zostałem zepchnięty do rowu w żelazkowie przez policję bo jechaŁa kolumna samochodów z prezydentem o szybkości pojazdów nie wspomnę

    20.10.2021 15:45

    No cóż maja prawo do spyvhania jesli jada w kolumnie

  • 19.10.2021 14:23  Odpowiedz na komentarz

    a może sie nie bał tylko nie lubi TVN jak reszta Polaków !!!!

    20.10.2021 15:48

    Tvp telewizja rzadowa, która gada jak im kaza
    Tvn telewizja amerykańska (udzialy) czyli lewicową i to nie od dziś wiadomo
    Polsat stara się być na równi z konkurecja ale bliżej im do zera
    Więc telewizja i ogólnie masmedia kłamią a wy ludzie łykacie jak pelikan. Bóg dal wam dar w postaci mózgu ale jak widać nie używacie go bo słuchacie co inni wam GADAJą

    19.10.2021 18:28

    w domu wszyscy zdrowi?

    19.10.2021 17:59

    A my Polacy kochamy TVN, cała prawda całą dobę, nie to co w TVP

PODOBNE TEMATY
144 "kopciuchy" mniej Dokładnie 144 nieekologiczne piece zniknęły z gnieźnieńskich budynków dzięki miejskim programom. Mieszkańcy... Piątek, 26 listopada 2021
Działka przy ul. Liliowej sprzedana! Deweloper zapłacił 740 zł za metr kwadratowy! Miasto Gniezno sprzedało działkę przy ul. Liliowej w Gnieźnie. Nieruchomość o powierzchni 2 502 metrów... Czwartek, 18 listopada 2021
Problem z odprowadzaniem wody Pod Trzema Mostami ostatecznie rozwiązany Problem z odprowadzaniem wód opadowych i gruntowych w ul. Pod Trzema Mostami został rozwiązany. Wykonano... Czwartek, 18 listopada 2021
Prace przy stawie na ul. Miodowej Staw przy ulicy Miodowej w Gnieźnie został zrekonstruowany. Zakończyły się roboty budowlane związane... Czwartek, 18 listopada 2021