moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie

Czwartek, 14 października 2021
 • Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie

W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność.

W ostatnim tygodniu w Gnieźnie doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych i dwóch do mieszkań. Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez uszkodzenie drzwi balkonowych lub uszkodzenie drzwi wejściowych. Ich łupem padła biżuteria i pieniądze.
 • 7.10.2021r. Zgłoszenie o włamaniu do domu w budowie na osiedlu grafitowym. Włamania dokonano w nocy. Skradziono narzędzia i przewody elektryczne.
 • 8.10.2021r. Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu na osiedlu Arkuszewo. Włamania dokonano w nocy. Domownicy w tym czasie spali. Skradziono gotówkę.
 • 11.10.2021r. Włamanie do mieszkania na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Skradziono klaser z monetami i medalami okolicznościowymi. W tym czasie pokrzywdzona wyszła na zakupy.
 • 13.10.2021r. Włamanie w biały dzień do mieszkania przy ul. Roosevelta. Skradziono złotą biżuterię.
 
Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania, bądźmy ostrożni.

Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza.

Poinformuj Policję - nr 47 77 21 211, czynny całą dobę, gdy:
 • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
 • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
 • zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
 • zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.
   

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Kolizja na al. Reymonta w Gnieźnie! Sprawca miał 1,3 promila alkoholu w organizmie Wczoraj ok. godz. 14.00 służby ratunkowe otrzymały informację o zderzeniu dwóch samochodów na al. Reymonta... Wtorek, 26 października 2021
Konferencja podatkowa Polski Ład Polski Ład to pakiet fundamentalnych dla podatników zmian, niezależnie od formy prowadzonej działalności... Poniedziałek, 25 października 2021
Zmiana organizacji ruchu - Wszystkich Świętych 2021 Prezydent Miasta Gniezna informuje, że w związku ze świętem Wszystkich Świętych zmianie ulegnie dotychczasowa... Poniedziałek, 25 października 2021
Potrącił psa, któy wbiegł pod samochód! Z pomocą przyszli policjanci! Dziś obchodzimy Dzień Kundelka. Z tej okazji publikujemy jedną z wielu historii, z którymi mamy do czynienia... Poniedziałek, 25 października 2021