moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie

Czwartek, 14 października 2021
 • Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie

W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność.

W ostatnim tygodniu w Gnieźnie doszło do dwóch włamań do domów jednorodzinnych i dwóch do mieszkań. Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez uszkodzenie drzwi balkonowych lub uszkodzenie drzwi wejściowych. Ich łupem padła biżuteria i pieniądze.
 • 7.10.2021r. Zgłoszenie o włamaniu do domu w budowie na osiedlu grafitowym. Włamania dokonano w nocy. Skradziono narzędzia i przewody elektryczne.
 • 8.10.2021r. Zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do domu na osiedlu Arkuszewo. Włamania dokonano w nocy. Domownicy w tym czasie spali. Skradziono gotówkę.
 • 11.10.2021r. Włamanie do mieszkania na osiedlu Kazimierza Wielkiego. Skradziono klaser z monetami i medalami okolicznościowymi. W tym czasie pokrzywdzona wyszła na zakupy.
 • 13.10.2021r. Włamanie w biały dzień do mieszkania przy ul. Roosevelta. Skradziono złotą biżuterię.
 
Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania, bądźmy ostrożni.

Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza.

Poinformuj Policję - nr 47 77 21 211, czynny całą dobę, gdy:
 • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
 • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
 • zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
 • zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.
   

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(1)

PODOBNE TEMATY
Niemal 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych Mija rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. W ten sposób umówiono już 4 mln... Środa, 24 listopada 2021
Nie tędy prowadziła droga Inspektorzy bardzo szybko zareagowali na informacje otrzymane od Zarządu Powiatu Gnieźnieńskiego o rozjeżdżaniu... Sobota, 20 listopada 2021
Za ciężki na powiatową drogę Drogę powiatową numer 2200P w Łubowie zapamięta polski kierowca, którego wielkopolscy inspektorzy ukarali... Sobota, 20 listopada 2021
Na podwójnym gazie Białoruski kierowca, który jechał autostradą A2 został wytypowany do zatrzymania i kontroli trzeźwości... Sobota, 20 listopada 2021