moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ruszają Supersi! Przyłącz się do tego niesamowitego projektu!

Sobota, 9 października 2021
  • Ruszają Supersi! Przyłącz się do tego niesamowitego projektu!

PROGRAM "SUPERSI - SUPER DZIECI, SUPER RODZICE!" to projekt sportowy skierowany do mieszkańców miasta Gniezna. Jego głównym celem jest zmotywowanie całych rodzin do aktywnego uczestnictwa w sporcie oraz zmiana przekonań o aktywności fizycznej i zdrowej diecie. Projekt łączy stacjonarną i zdalną formę zajęć podczas których uczestnicy będą: wspólnie trenować, poznawać zasady zdrowego żywienia i konsultować się z psychologiem.

Promowanie aktywności fizycznej wykorzystując grywalizację jest najlepszym motywatorem dla dzieci do podejmowania działań aktywujących. Stąd pomysł na PROGRAM „SUPERSI” SUPER DZIECI, SUPER RODZICE!. Jego celem jest edukacja zarówno dzieci, jak i rodziców. Ponadto ma on za zadanie pomoc w zmianie - często nieprawidłowych - nawyków żywieniowych oraz przestawieniu się na ZDROWIE.

Harmonogram projektu został przygotowany w taki sposób, aby mieszać:
  • aktywność fizyczną,
  • edukację o zasadach zdrowego odżywiania,
  • Wsparcie Psychologiczne

Program poprowadzą profesjonaliści - trenerzy, krajowe i lokalne gwiazdy sportu, dietetycy i psycholog. Wszystko po to, aby dostarczyć mieszkańcom naszego miasta wartościowy projekt, który może przyczynić się do poprawy ich zdrowia i dobrostanu psychicznego.

Zajęcia prowadzone w ramach projektu odbywać się będą w dwóch formach - stacjonarnej i zdalnej. Warsztaty teoretyczne prowadzone przez dietetyka i psychologa będą odbywały się online za pośrednictwem platformy edukacyjnej. Natomiast treningi połączą obie te formy. To od rodziny będzie zależeć, czy wolą uczestniczyć w zajęciach stacjonarnie z trenerem, czy w domu (treningi będą transmitowane na żywo oraz archiwizowane).

Ważnym aspektem Supersów jest angażowanie całej rodziny w proces zmian. Zajęcia oraz spotkania podzielimy osobno na czas poświęcony dzieciom oraz czas poświęcony rodzicom.

Program przewiduje 3 spotkania tygodniowo:
  • Trening prowadzony przez trenera (niedziela),
  • Warsztaty dietetyczne (wtorek)
  • Spotkanie z psychologiem (piątek).

Zajęcia będą odbywały się w godzinach wieczornych, aby wszyscy uczestnicy projektu mogli brać w nich udział. Dodatkową aktywnością będą wyzwania przygotowane przez trenerów i realizowane przez dzieci pomiędzy zajęciami. Każdy z uczestników będzie posiadał swoją "teczkę zdrowia", w której będzie gromadził materiały edukacyjne zdobywane przez cały okres trwania projektu.

„Supersi” to autorski program Kamili Jabłońskiej fitness trenerki i dr Jolanty Nalewaj-Nowak psychodietetyczki i terapeutki. Organizowany jest za pośrednictwem Fundacji „Impilo” i jest projektem niekomercyjnym. Koszt uczestnictwa w nim dla całej rodziny wynosi 10zł miesięcznie, niezależnie od wielkości rodziny. Całość zebranych funduszy ma pokryć koszty, jakie niesie ze sobą prowadzenie projektu.

Aby dołączyć do drużyny Supersów wystarczy wejść na stronę www.supersi.net i wysłać formularz zgłoszeniowy! Pierwsze zajęcia projektu odbywają się 10.10.2021r.

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
12 medali AKT Samuraj Gniezno w Zielonej Górze W minioną niedzielę, 17 października, w Zielonej Górze został rozegrany VIII Ogólnopolski Turniej Sztuk... Wtorek, 19 października 2021
Mistrzynie Europy w Karate Tradycyjnym z AKT Samuraj Gniezno Jak już wcześniej informowaliśmy we wtorek i środę, w katowickim Spodku zostały rozegrane Mistrzostwa... Wtorek, 12 października 2021
Karateczki przywiozły "worek medali" do Gniezna! Fantastyczne informacje dotarły do nas z Katowic, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy platformy WTKF,... Piątek, 8 października 2021
ME w Karate Tradycyjnym No to jedziemy! Dzisiaj rano nasze dziewczyny wraz z trenerem Senseiem Andrzejem Zarzecznym z Akademii... Poniedziałek, 4 października 2021