moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Bójka w Szkole Podstawowej w Goślinowie! Rodzice nie chcą puszczać dzieci na zajęcia!

Sobota, 9 października 2021
  • Bójka w Szkole Podstawowej w Goślinowie! Rodzice nie chcą puszczać dzieci na zajęcia!

W poniedziałek, 4 października, w Szkole Podstawowej w Goślinowie doszło do bójki, podczas której - zdaniem rodziców uczniów - agresorem był chłopiec, pierwszoklasista, od dawna sprawiający problemy. Do placówki wezwano Policję oraz Pogotowie Ratunkowe!

Rzadko, żeby nie powiedzieć nigdy, słyszy się o sytuacjach, w których agresja dziecka jest na takim poziomie, żeby potrzebna była interwencja Policji. Niestety, w miniony poniedziałek funkcjonariusze zostali wezwani do Szkoły Podstawowej w Goślinowie, gdzie pierwszoklasista uderzył swojego rówieśnika. Zdaniem rodziców innych uczniów, to nie pierwsza tego typu sytuacja z udziałem małoletniego. Tym razem jednak konieczne było również wezwanie Zespołu Ratownictwa Medycznego - i to nie do uderzonego dziecka, ale do agresora.

Dzieci, pierwszoklasiści, moczą się w łóżko na samą myśl, że mają się spotkać w klasie z Piotrkiem (imię zmienione ze względu na dobro dziecka) - mówią rodzice uczniów. Dyrekcja absolutnie nic sobie z tego nie robi. Pani dyrektor długo tuszowała problemy związane z tym uczniem. Powtarzał on klasę zerową. Już wtedy były kłopoty, jednak teraz dochodzi do sytuacji, gdzie w szkole nauczyciele nie mogą zapanować nad pierwszoklasistą, który nie tylko bije innych uczniów, ale także demoluje klasę. Policja i Pogotowie przyjechały do 7-letniego dziecka.


Rodzice uderzonego chłopca skierowali pozew do Sądu. Rodzice innych dzieci zapowiedzieli, że jeżeli małoletni agresor pojawi się w szkole, ich dzieci pozostaną w domach.
 


W poniedziałek zwróciliśmy się do dyrekcji szkoły z zapytaniem prasowym w tej sprawie. W piątek dostaliśmy informację, że otrzymamy odpowiedź w ustawowym, 14-dniowym terminie. Odpowiedź przyszła zaraz po tym, jak wysłaliśmy informację o przesłaniu zapytania do Kuratorium Oświaty, Urzędu Gminy Gniezno oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jak się okazuje, telefon i internet nie działają w szkole z przyczyn technicznych - przerwano przewód od tych usług. W piątek jednak udało się zarówno odczytać maile, jak i spowodować szybką interwencję Inspektora Ochrony Danych Osobowych Urzędu Gminy Gniezno oraz wysłać e-mail z odpowiedzią ... w sumie brakiem odpowiedzi.

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(27)

  • 13.10.2021 14:54  Odpowiedz na komentarz

    To dziecko potrzebuje opieki specjalistów

  • A co może nauczyciel jak dyrektor w szkole rządzi. Nawet jak widzi to i tak musi udawać że nic nie widzi.... ile razy się zgłasza pewne rzeczy ....to ONI nic nie widza....za dyrektorów szkół się zabrać.....

  • 12.10.2021 22:39  Odpowiedz na komentarz

    Obrażanie, plucie i poniżanie rowniesnikow I nikt nic nie widzi w szkole. Niech dziecko powie ze w domu go ktos wyzwal to zaraz niebieska kartę założą tego uczą dzieci co można względem rodziców . A może czas się zabrać za tą znieczulice w szkołach. Przyzwalanie w szkołach na takie zachowania i brak reakcji....karać..... zawiesić i zaraz zaczną wodziec i słyszeć....

  • Filipek to najlepszy boxer jakiego widzialem. Drugi pudzian ale w wersji uliczny wojownik

  • 11.10.2021 20:01  Odpowiedz na komentarz

    Nie powinieneś pisać na nauczycieli bi ich chyba nie miałeś. Wnioskuję po braku wiedzy o ortografii...

  • 11.10.2021 19:57  Odpowiedz na komentarz

    Co nauczyciele mają do tego? To rodzice są odpowiedzialni za dziecko.

  • Psychologowie w szkołach nie zależni powinni być....Ci szkolni to nic nie widzą co się w szkole dzieje. widzą to co dyrektorka karze im widziec .... dla dobra opini szkoły .gdzie Ci nauczyciele co kiedyś...??? Teraz romans co w drugiej szkole ....Jaki przykład...żenada×××

  • 11.10.2021 18:41  Odpowiedz na komentarz

    Pewnie już sprawa załatwiona i za chwile wroci prześladowca do szkoły bo Pani dyrektor niczego nie widziała ..bo nie chciała widziec...chory ŚWIAT....

  • Jakoś mnie nie dziwi ....dzieciaki które powinni chodzić do specjalnych szkół chodzą i terroryzują inne dzieci...czyżby znowu znajomości i kasa robi swoje....????? Czas zabrać się za to Co się dzieje w szkołach kontrole NAsłać....to od razu zaczną widziec ....

  • 11.10.2021 18:28  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie psycholog szkolny....nie potrzebne etaty....pomocy Zero...

  • Jakaś chora sytuacja. Matka dziecka nie chce przyjść bo ją rodzice pobiją? Tu już widać poziom inteligencji tej osoby i po tym trudno wymagać żeby dziecko było normalne.

  • 11.10.2021 09:12  Odpowiedz na komentarz

    Skandal !!! Brak odpowiednich nauczycieli !

  • 11.10.2021 07:14  Odpowiedz na komentarz

    mOMENT, MOMENT. A to dziecko ma rodziców ? Ma normalną rodzinę ? rodzeństwo ?

  • 10.10.2021 20:17  Odpowiedz na komentarz

    Ludzie przestańcie pisać o bezstresowym wychowaniu, paniach, winie nauczycieli itp... Może dziecko jest chore, niezdiagnozowane, może rodziców usilnie chcieli je wcisnąć do normalnej A nie specjalnej szkoły... Może czas je przebadać i jeżeli nie nadaje się do szkoły to trzeba je dam do specjalnej. Nie wylewajcie HEJTu na dzieciaka, bo może rodzice nie chcieli szkoły specjalnej usilnie opierając się na zwykłą placówkę. A bajki o tym, że zachowanie wynosi się z domu... Może i tak, Ale jeśli dzieciak ma adhd lub inne schorzenie to po prostu potrzebna jest odpowiednia placówka i pomóc SPECJALISTÓW

  • 10.10.2021 15:33  Odpowiedz na komentarz

    Dla każdego ta sytuacja jest przykra. Ale już nie mogę czytać tych komentarzy rodziców,którzy nie mają pojęcia o prawie,jakie obowiązuje w Polsce i wszystko zrzucają na nauczycieli,którzy nic nie mogą. Taki mamy kraj,że rodzic jest panem i władcą dziecka i to on decyduje do jakiej placówki będzie uczęszczało jego dziecko. Poziom komentarzy zarówno pod względem merytorycznym jak i ortograficznym jest żenujący.

    10.10.2021 22:03

    poziom nauczycieli w tej szkole jest jeszcze niższy

  • 10.10.2021 15:04  Odpowiedz na komentarz

    Pilnie pomocy potrzebują nauczyciele tej szkoły a szczególnie pseudo pani dyrektor która obejmuje nie te stanowisko pracy!!!!!!!! Współczuję dziecia które chodza do szkoły i mają nie odpowiednią opiekę nad dziećmi tacy nauczyciele nie powinni wogule uczyć dzieci!!!!!!!!

  • 10.10.2021 13:33  Odpowiedz na komentarz

    wiedze że nieźle się tam filip bawi XD

  • 10.10.2021 13:27  Odpowiedz na komentarz

    Jak czytam te gnioty o nauczycielach to się rzygać chce...
    sami zapomnieliście jak dostawaliście w "przez łeb" czy "liniałem 90cm po łapach" i jakbyście wtedy przyszli do domu to jeszcze byłby wpierd... od starych!!!
    Dziś jakby taka sytuacja dotyczyła waszych dzieci większość broniłaby dzieci z pretensjami na wywiadówce.
    Dziś nauczyciel się boi odezwać właśnie przez was!!!
    A co dotyczy tego małolata - to rodzice są odpowiedzialni za wychowanie swojego dziecka...
    Koniec. Kropka.

  • 10.10.2021 10:32  Odpowiedz na komentarz

    Każdy potrafi tylko napisać ze wina szkoły albo dziecka . Prosze sie zastanowić dlaczego tak się dzieje, moze wina nie tylko lezy ze strony chłopca który jak tutaj jest nazwany agresorem ,ale również ze strony innych dzieci. Moze i ma chłopiec problemy z agresją ale to trzeba takiemu dziecku pomóc, spróbować zrozumieć a nie odrazu skreślać.

  • 10.10.2021 10:20  Odpowiedz na komentarz

    7 lat i takie rzeczy? Albo potrzebuje pomocy specjalistów, albo po prostu wystarczy, żeby dzieciak dostał lanie. W tym wieku to kształtuje się jego postawa, więc powinien starać się być grzeczny, kulturalny, zdyscyplinowany i posłuszny, czyli taki jak każde prawidłowo funkcjonujące dziecko.

  • Młody potrzebuje pilnie pomocy to nie jest normalne zeby dziecko w tym wieku było tak agresywne... Albo ma problemy psychiczne albo uczony jest agresji. Sama spotkałam się z taka sytuacja, gdzie dziecko 4 letnie było uczone przemocy słownej i fizycznej przez dzidków wobec innych... Potrafił obcego człowieka opluć i w spoób wylgarny wyzywać uzywajac słów np. "ty Chu...".
    Współczuje bardzo dzieciom oraz rodzicom.
    Nie znam rodziców i nie chce oceniać ich (tego małego agresora) ale tego nie można zostawić na pastwę...

  • 10.10.2021 07:38  Odpowiedz na komentarz

    Skandal to jest taki że nauczyciele w tej szkole naj lepiej by nic nie robili!!!! Siedzieli na tyłkach i pierdzieli w taborety!!!!! Skoro rodzice nie chcą puszczać dzieci do szkoły to niech szkoła przychodzi do nich polecam indywidualne zajęcia z Panem kartonem

  • 10.10.2021 07:32  Odpowiedz na komentarz

    A gdzie nauczyciele byli Siedzieli i spijali KAWKI zero zainteresowania dziećmi

  • 10.10.2021 05:46  Odpowiedz na komentarz

    Nie staje po żadnej stronie ale przyczyny agresji u dzieci WYNOSZĄ z domu a często też jest tak, że dzieciaki upolują sobie jednego i go gnębią a pozniej gdy takie dziecko nie wytrzymuje odpowiada agresja. Co do szkół to fakt maja tam gdzieś to co się dzieje bo liczy się tylko dobra opinia placówki i najlepiej aby takie incydenty nie wychodziły po za mury.

  • Samo jest w szkole numer 12 i co dziewczynka bije wszystkich do okola i nic się z tym nie robi , dzieci się jej strasznie boją nawet nauczyciel nie reaguje a ona sobie pozwala .

  • Bezstresowe wychowanie...
    Skandal że szkoła nic z tym nie zrobiła. Współczuję rodzicom pokrzywdzonych dzieci przez tego łobuza. Powinien być od wydalony ze szkoły i zgłosić się do specjalnej szkoły!!
    Oby dzięki rozgłosowi sprawa SIĘ szybko wyjaśniła.
    Co to za pedagodzy w tej szkole pracują???!!
    Dobrze ze rodzice napisali ten wniosek. Ja bym nie puściła dziecka do szkoły! Najlepiej jakby żadne dziecko nie przychodziło do tej klasy przez klika dni!!!

PODOBNE TEMATY
Uczniowie ZST nagrodzeni 21 października odbyło się spotkanie uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Gnieźnie z panem Robertem... Piątek, 22 października 2021
Nabemowie.pl - wiadomości, ogłoszenia i oferty pracy z Warszawy Prawie każdy dziś korzysta z internetu - sieć dostępna jest za pośrednictwem komputerów, telefonów,... Piątek, 22 października 2021
Co dalej z sytuacją w szkole w Goślinowie? Dyrekcja nie odpowiada na pytania mimo wcześniejszych zapewnień Sprawa agresywnego ucznia szkoły w Goślinowie obiegła całą Polskę. Jak się okazuje, dyrekcja placówki... Czwartek, 21 października 2021
Egzotyczne podróże - wypoczynek czy zwiedzanie? A może jedno i drugie? Ostatnie miesiące nie należały do najłatwiejszych, również jeśli chodzi o podróżowanie, więc nic dziwnego,... Środa, 20 października 2021