moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego fantastyka w książkach jest tak popularna?

Piątek, 8 października 2021
  • Dlaczego fantastyka w książkach jest tak popularna?

Czytanie książek staje się coraz mniej popularne. Ludzie wolą oglądać filmy czy seriale i w ten sposób spędzać swój wolny czas. Jednak stosunkowo dużym zainteresowaniem cieszą się książki fantasy. Warto sprawdzić, dlaczego czytelnicy tak chętnie po nie sięgają.

Rozwijanie wyobraźni

Fantastyka w książkach przede wszystkim niezwykle rozwija wyobraźnię. Czytelnik jest w stanie sobie wyobrazić dziwniejsze światy i zjawiska. Podczas czytania przenosi się on w samo centrum historii i aktywnie bierze w niej udział.

Fantastyka daje szerokie pole do popisu. Autorzy mogą stworzyć dosłownie wszystko, wciągają czytelnika, wywołują u niego mocne emocje. Dobrym przykładem są książki: https://skupszop.pl/autor/george-rr-martin. Martin jest jednym z najbardziej znanych i popularnych pisarzy fantasy. Wybił się on w oczach czytelników przede wszystkim cyklem "Pieśń lodu i ognia".  Jego powieści to prawdziwa gratka dla miłośników gatunku.
 

Lekarstwo na szarą codzienność

Fantastyka w powieściach to także dobre antidotum na zło tego świata.  Nie ma nic lepszego niż zakopanie się pod kołdrą i zaczytywanie się w książkach fantastycznych, które pozwalają na skuteczne oderwanie się od problemów codzienności. Bohaterzy książek tego gatunku stykają się z wieloma problemami i trudnościami codzienności, dlatego czytelnik może poczuć, że nie jest sam. Fantasy to świetny sposób na poprawienie humoru. W książkach naprawdę dużo się dzieje, dlatego czytelnik z pewnością nie będzie się nudził.
 

Odrobina strachu

Każdy człowiek ma w sobie naturalny lęk przed tym co nowe i nieznane. Dlatego, książki fantasy to idealne rozwiązanie pozwalające się trochę bać. Nadprzyrodzone istoty zadziwiają, fascynują, sprawiają, że pojawia się odrobina czasu. Najlepsze książki z gatunku fantasy to takie, po których czytelnik zagląda w każdy kąt w domu i sprawdza czy nie czają się tam jakieś postacie.
 

Wytrwałość

Książki fantastyczne uczą także samozaparcia. Pokazują, że bez względu na to jak beznadziejna może się wydawać sytuacja, warto przezwyciężyć wszelkie trudności i śmiało iść do przodu. W książkach można znaleźć dobrą motywację, żeby się nie załamywać i iść do celu. Bardzo często czytelnik utożsamia się ze swoją ulubioną postacią i dzięki temu łatwiej pokonuje wszelkie lęki i problemy.
 

Wcielanie się w innych bohaterów

Bardzo dużą zaletą czytania książek fantastycznych, jest możliwość wcielania się w postacie, których się w ogóle nie przypomina. Jest to niezwykle relaksujące i interesujące. Każdy z nas może stać się wampirem, nieśmiertelnym rycerzem i czarodziejką. Wracając z pracy, można się odprężyć i przenieść w zupełnie inny świat. Czytając literaturę fantasy można się przenosić w najciekawsze zakątki bez wychodzenia z domu.

Książki fantastyczne to świetna propozycja dla każdego. Chętnie się w niej zaczytuje młodzież, a także dorośli. Warto sięgnąć po takie książki, wśród wielu interesujących tytułów, każdy z pewnością znajdzie coś idealnego dla siebie.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Olej MCT - czym jest i jak powstaje? Olej MCT, czyli średniołańcuchowe kwasy tłuszczowe, Medium Chain Triglycerides to suplement diety o... Wtorek, 21 czerwca 2022
Problem śmieci przy cmentarzach - nie tylko w Gnieźnie Z problemem śmieci przy cmentarzach zmagają się nie tylko mieszkańcy Gniezna, ale także innych miejscowości... Niedziela, 5 czerwca 2022
Hałda na cmentarzu Św. Piotra ciągle rośnie! Późnym wieczorem koparka równała teren! Tydzień temu, w czwartek, na cmentarzu Św. Piotra koparka rozgarniała skarpę, która w znacznej mierze... Sobota, 21 maja 2022
Nagrobki, ludzkie szczątki i hałdy śmieci - dzikie wysypisko między cmentarzem a jeziorem! Kto za to odpowiada? Setki ton śmieci i gruzu z rozebranych nagrobków zalegają między cmentarzem Św. Krzyża w Gnieźnie a... Poniedziałek, 25 kwietnia 2022