moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Finansowe wsparcie dla Gminy Niechanowo

Środa, 6 października 2021
  • Finansowe wsparcie dla Gminy Niechanowo

5 października na boisku przy Szkole Podstawowej w Niechanowie i nowo remontowym Klubie dziecięcym "Wesołe Skrzaty" odbyła się konferencja prasowa dotycząca uzyskania przez Gminę Niechanowo dofinansowania zadania pod nazwą "Remont boisk przy Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i Niechanowie" z Programu rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej Sportowa Polska ogłoszonego przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

W konferencji wzięli udział Poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, Zbigniew Dolata, Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz, Przewodnicząca Rady Gminy Niechanowo Bożena Jaworska, Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niechanowo a zarazem sołtys sołectwa Niechanowo Teresa Bartz.

Wójt Gminy Niechanowo Szymon Robaszkiewicz poinformował o uzyskaniu dofinansowaniu w kwocie 472 800 zł, na remont boisk przy Szkole Podstawowej w Jarząbkowie i Niechanowie i podziękował Posłowi na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Zbigniewowi Dolacie za wsparcie projektu. Wójt przekazał również, że obok remontu boiska w miejscowości Niechanowo odbywa się obecnie remont dawnego przedszkola z adaptacją na Klub dziecięcy "Wesołe Skrzaty”, które również jest finansowe ze środków Rządowych programu Maluch+ w kwocie dofinansowania 792.000 zł (wartość inwestycji 990.000 zł) i funduszy europejskich w kwocie dofinansowania 1.418.936,31 zł (wartość inwestycji 1.669.336,84 zł) na podstawie tzw. crossfinancingu. Wójt poinformował również, że to nie jedyne wnioski o dofinansowanie, które składała w ostatnim czasie Gmina i jeżeli otrzymają one pozytywna ocenę to z pewnością będziemy o nich również informowali.

Poseł Zbigniew Dolata przekazał na ręce Wójta Gminy Niechanowo symboliczny czek na dofinansowanie remontu boisk, wskazując jak ważny jest rozwój infrastruktury sportowej.

Przewodnicząca Rady Gminy Niechanowo Bożena Jaworska podziękowała Posłowi Zbigniewowi Dolacie za wsparcie projektu i wskazała, że teraz po stronie Rady Gminy Niechanowo należeć będzie przyjęcie stosownego projektu budżetu z zabezpieczoną kwotą na wkład własny.

Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Niechanowo Teresa Bartz wskazała, że w poprzedniej kadencji były plany przekazania klubu podmiotowi zewnętrznemu, jednakże udało się zatrzymać te starania, czego skutkiem będzie posiadanie przez Gminę Niechanowo publicznego Klubu dziecięcego.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Czy piłkarzy Mieszka Gniezno stać na powrót do 3 Ligi? Przed nami ostatnia kolejna rundy zimowej 4 Ligi Wielkopolskiej. Czy piłkarze Mieszka Gniezno wywalczą... Piątek, 26 listopada 2021
Pelikan przegrywa z 1922 Lechia Kostrzyn Przedostatni mecz ligowych rozgrywek RedBox 5 ligi za nami. W ramach 14 kolejki Pelikan Niechanowo rozegrał... Wtorek, 23 listopada 2021
IX Niepodległościowy Piłkarski Turniej Dzieci - Gniezno 2021 11 listopada 2021r., w dniu Narodowego Święta Niepodległości, Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki... Niedziela, 14 listopada 2021
Pelikan uczcił jubileusz Klubu Ostatnie wyniki Pelikana Niechanowo delikatnie rzecz ujmując nie napawały optymizmem. Zespół z Plant... Niedziela, 14 listopada 2021