moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ile zarabiają profesjonalni gracze sportowi?

Środa, 29 września 2021
 • Ile zarabiają profesjonalni gracze sportowi?

Jeśli choć trochę śledzisz rozgrywki eSportowe, pewnie nie raz zastanawiałeś się, ile zarabiają w nich profesjonalni gracze. Same zarobki różnią się w przypadku poszczególnych graczy. Niektórzy zarabiają tysiące dolarów rocznie, a inni miliony. A czy nie jest tak samo w każdym innym (tzw. tradycyjnym) sporcie?

Nie ulega wątpliwości, że w ostatnich latach profesjonalne granie w gry wideo stało się jedną z najlepiej płatnych profesji, o której wielu marzy. Obecny rozwój tej branży przyczynia się do tego, że turnieje eSportowe z największymi pulami nagród stają się głównym celem każdego gracza, który wypłynął na te wody. Choć na turniejach można zarobić miliony dolarów rocznie, to liczne sponsoringi, a także różne zaangażowania poza samą grą, zapewniają najlepszym profesjonalnym graczom dodatkowe dochody. I to właśnie te dodatkowe dochody sprawiają, że eSport jest obecnie jednym z najbardziej lukratywnych zawodów.

Z drugiej strony, osiągnięcie tych zysków wymaga wielu poświęceń, treningu, pasji i determinacji. I dlatego właśnie warto spojrzeć na to z szerszej perspektywy - nic nie spada z nieba i nic nie dzieje się bez (dużego) wysiłku. Sprawdźmy więc, ile zarabiają profesjonalni gracze eSportowi oraz jakie są najczęstsze formy zarobków.
 

W jaki sposób i ile zarabiają profesjonalni gracze eSportowi?

Większość profesjonalnych graczy eSportowych łączy dwa lub więcej źródeł dochodu. Nic więc dziwnego, że wielu profesjonalnych graczy dorobiło się ogromnego majątku będąc u szczytu swojej kariery.

Tak więc, średnio, profesjonalni gracze eSportowi zarabiają od 1.000 do 5.000 dolarów miesięcznie lub od 12.000 do 60.000 dolarów rocznie. Musimy podkreślić, że mówimy tu o średniej. Ich pensje, jak również ich ogólne dochody, zależą od kilku ważnych czynników, takich jak:
 • Rodzaj gry
 • Poziom umiejętności
 • Liczba wygranych turniejów
 • Ilość sponsorów
 

Co jeszcze składa się na zarobki profesjonalnych graczy eSportowych?

Nagroda pieniężna

Największe nagrody na turniejach, np. w Stanach Zjednoczonych, mogą sięgać nawet 200 000 dolarów. Jeśli chodzi o turnieje międzynarodowe, to zwycięzca dostaje ponad milion dolarów!

Ponieważ często są to zawody drużynowe, nagroda jest dzielona z członkami zespołu, ale nawet w tym przypadku są to kwoty niewiarygodne.

Wynagrodzenia

Chociaż wcześniej nie zdarzało się, aby profesjonalne drużyny wypłacały swoim zawodnikom miesięczne pensje, w ostatnich latach liczba organizacji, które to robią, wzrosła. Najnowsze badania pokazują, że profesjonalni gracze zarabiają od 1 000 do 5 000 dolarów miesięcznie. Najbardziej wykwalifikowani gracze są również najwyżej opłacani, a kwota ich pensji może sięgać nawet 15 000 dolarów.

Dlaczego drużyny eSportowe zaczęły przyznawać pensje swoim graczom jako bonus do zarobków z turniejów? Cóż, jak w każdym innym sporcie, zdarzają się transfery graczy z jednej drużyny do drugiej, a dobrego gracza trzeba jakoś zatrzymać w swojej drużynie, prawda?

Bonusy

Oprócz regularnych pensji, profesjonalni gracze otrzymują również bonusy, a dzieje się to zazwyczaj po wielkim zwycięstwie.

Nie zdziw się, ale kwota bonusu może czasami osiągnąć 20.000$ za turniej! Ta kwota jest warta wysiłku. Świadczą o tym najlepsi gracze eSportowi, a dokładniej liczby na ich kontach bankowych.

Sponsorzy

Choć eSport nie jest jeszcze uznany za pełnoprawny sport, to jego profesjonalni gracze, podobnie jak najpopularniejsze kluby piłkarskie na świecie, mają wielu sponsorów. Wiele firm sponsoruje profesjonalnych graczy eSportowych. Ze względu na specyfikę tego biznesu, firmy produkujące napoje energetyczne, ale także sprzęt komputerowy, są gotowe zainwestować duże pieniądze. Chcą, aby ich produkty znalazły się u boku zawodników najpopularniejszych eSportów na świecie.

Oprócz wynagrodzeń, sponsorzy oferują swoim patronom premie pieniężne, pokrywają koszty podróży i oferują niezliczoną ilość innych korzyści.

Streaming

Streaming to także źródło ogromnych pieniędzy, które trafiają do kieszeni profesjonalnych graczy eSportowych. Gracze mogą zarabiać dziesiątki tysięcy dolarów miesięcznie, mając ogromną bazę abonentów i stałe (wysokiej jakości) gry i treści.

Wszystkie te źródła dochodów są powodem, dla którego profesjonalne granie w gry wideo to prawdziwa kariera, która jest obecnie absolutnym hitem. Jak w każdej innej dziedzinie, tak i tutaj mamy najlepszych graczy, przeciętnych i tych, którzy ledwo się utrzymują, więc od tego zależą zarobki. Co również jest świetną rzeczą, to fakt, że w eSporcie jest wiele możliwości, które nie są związane z graniem w profesjonalne gry wideo. Dobrze płatne prace związane z eSportem to:
 • menedżer mediów społecznościowych
 • menedżer ds. wydarzeń
 • streamer
 • trener
 • dziennikarz
 • sędzia
 • specjalista ds. sprzedaży i marketingu
 • właściciel organizacji
 

Ile zarabiają profesjonalni gracze esportowi?

W tej branży, jak i w każdej innej, sukces jest rzeczą względną. Wielu profesjonalnych graczy eSportowych zarabia przyzwoite pieniądze, robiąc to, co kochają i co sprawia im przyjemność. Ci sami gracze nie mają wokół siebie drogich nieruchomości, samochodów i podobnych rzeczy. Są też tacy, którzy zarabiają minimalnie, a mimo to noszą na rękach najdroższe zegarki. Ważne jest, aby wiedzieć, że podstawowe wynagrodzenie profesjonalnego gracza eSportowego waha się od 1 000 do 5 000 dolarów miesięcznie. Wraz z nagrodami pieniężnymi, sponsorami i przychodami ze streamingu w dziesiątkach lub setkach tysięcy dolarów, suma ta będzie rosła.

Pamiętaj, że choć najlepsi profesjonalni gracze eSportowi zarabiają tysiące dolarów rocznie, to w rzeczywistości tylko nieliczni cieszą się taką pensją. Jeśli marzysz o zostaniu profesjonalnym graczem eSportowym, wiedz, że na tej drodze nie ma dróg na skróty - porządek, praca i dyscyplina, a dopiero potem astronomiczne kwoty.

Jeśli chcesz być po drugiej stronie sceny eSportowej i śledzić na bieżąco wszystkie wydarzenia w eSporcie, zawody, spotkania, turnieje, ale bez bycia aktywnym uczestnikiem, czyli graczem, jedną z opcji jest obstawianie. I tak jak w ciągu ostatnich kilku lat nastąpiła eksplozja rozwoju samego eSportu, tak samo gwałtownie wzrosła oferta zakładów na niego u bukmacherów online. Nie tylko wzrosła liczba rynków eSportowych, ale także kursy, a po drodze bukmacherzy zwiększyli liczbę sposobów, na jakie można wpłacać pieniądze, aby obstawiać i wypłacać wygrane - teraz można to robić za pomocą kryptowalut za pośrednictwem niektórych bukmacherów, których można znaleźć w serwisie Bookmaker-Expert.com. Jeśli to Cię interesuje, spróbuj - bądź częścią eSportowego świata.

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Kolejna wysoka wygrana w Lotto w Gnieźnie 29 listopada w kolekturze przy ul. Armii Krajowej w Gnieźnie padła kolejna w tym roku wysoka wygrana... Sobota, 4 grudnia 2021
Jak grać w blackjacka online Jedną z obowiązkowych gier w każdym kasynie, fizycznym lub online, jest blackjack. Brak tej gry karcianej... Sobota, 20 listopada 2021
Czym jest bonus bez depozytu i jak z niego skorzystać? Podpowiadamy! Z roku na rok rośnie liczba osób, które decydują się na grę w kasynie. W obecnych czasach ogromną popularnością... Piątek, 22 października 2021
Recenzja kasyna BetSofa To, co staje się oczywiste, kiedy po raz pierwszy wchodzisz na stronę, to jej schludność. Zielony kolor,... Poniedziałek, 18 października 2021