moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Największe wydarzenie karate tradycyjnego w 2021 roku odbędzie się w katowickim Spodku! Aleksandra Politowicz powalczy o Mistrzostwo Europy!

Piątek, 24 września 2021
  • Największe wydarzenie karate tradycyjnego w 2021 roku odbędzie się w katowickim Spodku! Aleksandra Politowicz powalczy o Mistrzostwo Europy!

W dniach 4 - 6 października 2021 Hala "Spodek" zapełni się karatekami z całej Europy - na płycie będą toczyć się aż 4 imprezy - Puchar Europy Dzieci WTKU, Mistrzostwa Europy WTKF i WBKA, XXV Mistrzostwa Europy WFF oraz I Mistrzostwa Europy WTKU (Platforma łącząca 3 największe federacje karate tradycyjnego - WTKF, WBKA i WFF).

W poniedziałek 4 października swoje zmagania będą toczyć dzieci w ramach Pucharu Europy (zawodnicy w wieku 13 lat i młodsi), we wtorek odbędą się rywalizacje wewnątrz federacji, a w środę odbędą się pierwsze mistrzostwa platformy wraz z uroczystymi finałami.

Wśród pretendentów do medalu znajdują się również zawodnicy z Wielkopolski - reprezentantki klubu AKT „Samuraj” Gniezno - Aleksandra Politowicz, Wiktoria Łuczyńska i Alicja Muszyńska.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Katowice pan Marcin Krupa, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Wstęp na wszystkie dni imprezy jest wolny (zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi może obowiązywać limit osób na Hali).
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
17. Gala Gnieźnieńskiego Sportu za nami Już po raz 17 odbyła się w Gnieźnie uroczysta Gala Gnieźnieńskiego Sportu. W hali im. Mieczysława Łopatki... Sobota, 15 stycznia 2022
Podsumowanie 2021 roku w AKT Samuraj Gniezno! Klub zdobył aż 50 medali! Rok 2021 nadal przebiegał pod znakiem pandemii, ale wiele zawodów udało się rozegrać. Najważniejszymi... Poniedziałek, 20 grudnia 2021
Puchar Wielkopolski w Karate Tradycyjnym Gniezno 2021 już 11 grudnia Akademia Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno oraz Wielkopolski Związek Karate Tradycyjnego zapraszają... Niedziela, 5 grudnia 2021
11 medali Samurajów we Wrześni W sobotę, 6 listopada, we Wrześni został rozegrany już XVIII Ogólnopolski Turniej w Karate Tradycyjnym... Środa, 10 listopada 2021