moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Największe wydarzenie karate tradycyjnego w 2021 roku odbędzie się w katowickim Spodku! Aleksandra Politowicz powalczy o Mistrzostwo Europy!

Piątek, 24 września 2021
  • Największe wydarzenie karate tradycyjnego w 2021 roku odbędzie się w katowickim Spodku! Aleksandra Politowicz powalczy o Mistrzostwo Europy!

W dniach 4 - 6 października 2021 Hala "Spodek" zapełni się karatekami z całej Europy - na płycie będą toczyć się aż 4 imprezy - Puchar Europy Dzieci WTKU, Mistrzostwa Europy WTKF i WBKA, XXV Mistrzostwa Europy WFF oraz I Mistrzostwa Europy WTKU (Platforma łącząca 3 największe federacje karate tradycyjnego - WTKF, WBKA i WFF).

W poniedziałek 4 października swoje zmagania będą toczyć dzieci w ramach Pucharu Europy (zawodnicy w wieku 13 lat i młodsi), we wtorek odbędą się rywalizacje wewnątrz federacji, a w środę odbędą się pierwsze mistrzostwa platformy wraz z uroczystymi finałami.

Wśród pretendentów do medalu znajdują się również zawodnicy z Wielkopolski - reprezentantki klubu AKT „Samuraj” Gniezno - Aleksandra Politowicz, Wiktoria Łuczyńska i Alicja Muszyńska.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli: Prezydent Miasta Katowice pan Marcin Krupa, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach.

Wstęp na wszystkie dni imprezy jest wolny (zgodnie z aktualnymi wytycznymi sanitarnymi może obowiązywać limit osób na Hali).
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
12 medali AKT Samuraj Gniezno w Zielonej Górze W minioną niedzielę, 17 października, w Zielonej Górze został rozegrany VIII Ogólnopolski Turniej Sztuk... Wtorek, 19 października 2021
Mistrzynie Europy w Karate Tradycyjnym z AKT Samuraj Gniezno Jak już wcześniej informowaliśmy we wtorek i środę, w katowickim Spodku zostały rozegrane Mistrzostwa... Wtorek, 12 października 2021
Ruszają Supersi! Przyłącz się do tego niesamowitego projektu! PROGRAM "SUPERSI - SUPER DZIECI, SUPER RODZICE!" to projekt sportowy skierowany do mieszkańców miasta... Sobota, 9 października 2021
Karateczki przywiozły "worek medali" do Gniezna! Fantastyczne informacje dotarły do nas z Katowic, gdzie odbywały się Mistrzostwa Europy platformy WTKF,... Piątek, 8 października 2021