moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawca wypadku w Witkowie tymczasowo aresztowany

Wtorek, 21 września 2021
  • Sprawca wypadku w Witkowie tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo.

Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, w którym 27-letni pasażer doznał ciężkich obrażeń ciała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wypadek miał miejsce w sobotę, 18 września, o godz. 2.30 w nocy na ul. Gnieźnieńskiej w Witkowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący Volkswagenem Golfem na łuku drogi w lewo nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Autem podróżowały 3 osoby. Kierowca i pasażer siedzący z przodu nie odnieśli obrażeń, natomiast drugi, 27-letni pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany najpierw do szpitala w Gnieźnie, a następnie do Poznania.

Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego 1 promil alkoholu w organizmie. Decyzją prokuratora w Słupcy został zatrzymany.

Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości - art. 178a paragraf 1 kk i spowodowanie wypadku ze skutkiem powstania obrażeń realnie zagrażającym życiu - art. 177 § 2 w związku z art. 178a § 1 kk. Mężczyzna  najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zgubiono portfel 26 października zgubiono różowy portfel, prawdopodobnie koło marketu Biedronka na ul. Witkowskiej w... Czwartek, 28 października 2021
Internetowy oszust usłyszał 23 zarzuty Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli... Czwartek, 28 października 2021
Wypadek między Mielżynem a Brudzewem We wtorek ok. godz. 11.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej... Środa, 27 października 2021
Znak STOP przy SP nr 8 zniknął na stałe Znak STOP przy przejeździe kolejowym znajdującym się na ul. 17 Dywizji Piechoty w Gnieźnie został usunięty... Środa, 27 października 2021