moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sprawca wypadku w Witkowie tymczasowo aresztowany

Wtorek, 21 września 2021
  • Sprawca wypadku w Witkowie tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy w Słupcy zastosował wczoraj środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 29-letniego mieszkańca gminy Czerniejewo.

Mężczyzna podejrzany jest o spowodowanie wypadku drogowego, w którym 27-letni pasażer doznał ciężkich obrażeń ciała. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

Wypadek miał miejsce w sobotę, 18 września, o godz. 2.30 w nocy na ul. Gnieźnieńskiej w Witkowie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń Policji, kierujący Volkswagenem Golfem na łuku drogi w lewo nie zapanował nad pojazdem i uderzył w drzewo.

Autem podróżowały 3 osoby. Kierowca i pasażer siedzący z przodu nie odnieśli obrażeń, natomiast drugi, 27-letni pasażer z ciężkimi obrażeniami ciała został przetransportowany najpierw do szpitala w Gnieźnie, a następnie do Poznania.

Przeprowadzone badanie wykazało u kierującego 1 promil alkoholu w organizmie. Decyzją prokuratora w Słupcy został zatrzymany.

Podejrzany usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości - art. 178a paragraf 1 kk i spowodowanie wypadku ze skutkiem powstania obrażeń realnie zagrażającym życiu - art. 177 § 2 w związku z art. 178a § 1 kk. Mężczyzna  najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Podatkowy Polski Ład: gdzie znajdziesz informacje i odpowiedzi na swoje pytania Masz pytania o swoją pensję, PIT-2, ulgę dla klasy średniej, preferencje podatkowe dla biznesu, obliczanie... Czwartek, 20 stycznia 2022
Dyżury w urzędach skarbowych w zakresie Polskiego Ładu Od wtorku, 11 stycznia, w urzędach skarbowych działają dyżury podatkowe o Polskim Ładzie. Informacje... Piątek, 14 stycznia 2022
Praca szuka człowieka! Zacznij karierę z Biurem Rachunkowym Provento Gnieźnieńskie Biuro Rachunkowe Provento szuka pracowników. Myślisz nad zmianą pracy? Chcesz rozwinąć... Środa, 15 grudnia 2021
Niemal 4,8 mln rezerwacji wizyt w urzędach skarbowych Mija rok od uruchomienia usługi rezerwacji wizyt w urzędzie skarbowym. W ten sposób umówiono już 4 mln... Środa, 24 listopada 2021