moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Upominki dla kierowców od policjantów

Poniedziałek, 20 września 2021
  • Upominki dla kierowców od policjantów

16 września 2021 roku w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo Burmistrz Tadeusz Szymanek na ręce Komendanta Komisariatu Policji w Czerniejewie podinsp. Łukasza Świątka uroczyście przekazał nowoczesne urządzenia służące do kontroli stanu trzeźwości kierowców. Policjanci z Komisariatu Policji w Czerniejewie zaangażowali się wspólnie z Urzędem Miasta i Gminy w kampanię "Trzeźwy Kierowca". Dzięki nowemu profesjonalnemu alkomatowi w zaledwie kilkanaście sekund, w bezdotykowy sposób można sprawdzić stan trzeźwości. Dlatego też otrzymany właśnie sprzęt niewątpliwie ułatwi funkcjonariuszom przeprowadzanie kontroli kierowców.

Władze samorządowe gminy Czerniejewo od lat bardzo chętnie wspierają wszelkie inicjatywy, które podejmowane są na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców. Każdorazowo angażują się w działania, popierają przedsięwzięcia, aktywnie uczestniczą w realizacji konkretnych akcji i zadań.

Samorządowcy i policjanci wspólnie zaangażowali się w kampanię profilaktyczną „Trzeźwy Kierowca”. Funkcjonariusze z władzami gminy oraz Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerniejewie realizują założenia edukacyjne zarówno podczas spotkań z dziećmi i młodzieżą w szkołach, a także w czasie wszelkich imprez plenerowych, pikników, festynów.

W ramach prowadzonej kampanii w dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta i Gminy Czerniejewo odbyło się uroczyste przekazanie nowoczesnego, bardzo skutecznego i praktycznego w użyciu urządzenia służącego do pomiaru stanu trzeźwości. Burmistrz Tadeusz Szymanek wraz z Przewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Kamillą Staniszewską wręczyli Komendantowi Komisariatu Policji w Czerniejewie podinsp. Łukaszowi Świątek alkomat z przenośną drukarką, który w bezdotykowy sposób, w przeciągu kilkunastu sekund pozwoli określić stan trzeźwości. W uroczystym przekazaniu udział wzięła również oficer prasowy. asp. sztab. Anna Osińska z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.

Policjanci otrzymali również od samorządowców materiały edukacyjne, które przekażą najmłodszym na spotkaniach edukacyjno-profilaktycznych.

W tym samym dniu przed uroczystym przekazaniem alkomatu została przeprowadzona wspólna akcja władz samorządowych wraz z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Czerniejewie i Komisariatem Policji w Czerniejewie "Trzeźwy Kierowca", mająca na celu informowanie kierowców podczas kontroli prowadzonych na drogach przez policjantów o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu. Takie działania informacyjne oraz profilaktyczne mają podnieść świadomość kierowców o konsekwencjach prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu, skutkach wypadków, które dzieją się z udziałem pijanych kierowców oraz przyczynić się do ograniczenia liczby pijanych użytkowników czterech kółek, na drogach Gminy Czerniejewo.

Każdy zatrzymany do kontroli kierowca otrzymał od policjantów zestaw gadżetów profilaktycznych w postaci odświeżacza do samochodu z napisem: „Bo życie jest lepsze niż picie”, smycz, ulotkę i jednorazowy alkomat. Drobne gadżety, mają przypominać kierowcom żeby zawsze prowadzili samochód będąc w stanie całkowitej trzeźwości.

Akcja „Trzeźwy Kierowca" będzie miała swoją kontynuację.

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zadłużenia w urzędzie skarbowym Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Niedziela, 15 maja 2022
Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące nadpłaty lub niedopłaty PIT Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. nadpłaty lub niedopłaty... Środa, 6 kwietnia 2022
Wielkopolska KAS zwróciła już podatnikom niemal 275 mln zł nadpłaconego podatku Podatnicy otrzymywali zwrot średnio po 10 dniach od złożenia swojego zeznania. Złożenie PIT w formie... Wtorek, 22 marca 2022
Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. od 15 lutego do 2 maja Wczoraj rozpoczęła się akcja rozliczeń PIT za ubiegły rok. Polacy od czterech lat mają ułatwione zadanie.... Środa, 16 lutego 2022