moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Bieg po zaparkowanych samochodach w Szczytnikach Duchownych

Sobota, 11 września 2021
  • Bieg po zaparkowanych samochodach w Szczytnikach Duchownych

Mieszkańcy Szczytnik Duchownych zachęcają wszystkich chętnych do udziału w swobodnym Biegu po zaparkowanych samochodach. Zasada jest jedna - należy biec chodnikiem przed siebie, a przeszkody napotkane po drodze pokonywać przebiegając po nich, dodatkowo wykonując na nich "Skip A". Mile widziane jest obuwie z twardą podeszwą.

Miejsce: chodnik prowadzący do szkoły w Szczytnikach Duchownych
Data: dowolny roboczy dzień tygodnia
Godzina: między 13:00 a 16:00
Kategorie wiekowe: brak

Celem biegu jest danie do zrozumienia wygodnym „kierowcom”, że przejście 100 - 200 metrów po dziecko do szkoły służy poprawie zdrowia i wpływa na zmniejszenie kosztów np. malowania samochodu. Mieszkańcy wsi od wielu lat zabiegali o budowę chodnika i co ważne - wiedzą jak z niego prawidłowo korzystać. Parkowanie samochodów na całej jego szerokości może prowadzić do uszkodzenia zarówno chodnika, jak i auta podczas biegu.

Zachęcamy także do korzystania z autobusu szkolnego. Można również stosować metodę „kiss and ride”. Dzieci od klas II szkoły podstawowej potrafią już (w większości) przejść samodzielnie 50 metrów do szkoły, a nawet otwierać i zamykać drzwi! Być może rodzice o tym po prostu jeszcze nie wiedzą. Wiemy, że podczas takiego 50-metrowego marszu istnieje ryzyko zzerwania pępowiny, ale podobno od tego się nie umiera.

Kolejny problem to parkowanie na skrzyżowaniu „pod figurą”. Kierowco, jeżeli zastanawiasz się czy to jest skrzyżowanie - oddaj prawo jazdy! Zatrzymywanie się na przejściu dla pieszych także jest niedozwolone. Dodatkowo kierowcy jadący z tyłu zapewne się tego nie spodziewają. Apelujemy - nie zabijajcie swoich i cudzych dzieci w ten sposób!

Jeżeli Bieg po zaparkowanych samochodach nie przyniesie zamierzonego efektu, planowana jest druga edycja pn. Zbieranie lusterek ciągnikami rolniczymi.

Parkujący w bramach wjazdowych proszeni są o sprawdzenie (najlepiej jak najszybciej), czy posiadają ważne polisy AC od przejechania samochodu ciągnikiem rolniczym!
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 11.09.2021 22:11  Odpowiedz na komentarz

    Hahahaha już się nie zesrajcie

  • 11.09.2021 20:43  Odpowiedz na komentarz

    Gnojem obrzucić. Więcej nie postawi.

  • 11.09.2021 19:36  Odpowiedz na komentarz

    Zauważmy jednak ze gro osób ze Szczytnik duchownych jak i Osińca również parkuje na tych chodnikach. Tylko oni zazwyczaj widza tych których widzą jak parkują a oni nie mogą wyjechać lub przejechać. A zaznaczam że jest mieszkanka co mieszka właśnie 200 m od szkoly a dzieci samochodem podwozi. Wiec myślę że warto się zastanowić inicjatorowi tego "biegu" co i do kogo ma... Nie chce nazwiskami operować ale uważam że trzeba zacząć najpierw od siebie a potem zauważać błędy innych.

PODOBNE TEMATY
Policjanci odzyskali skradziony rower W połowie września tego roku z terenu posesji w miejscowości Strzyżewo Witkowskie doszło do kradzieży... Poniedziałek, 27 września 2021
Kolejny wypadek na skrzyżowaniu w Szczytnikach Czerniejewskich! W sobotę ok. godz. 14.15 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku w Szczytnikach Czerniejewskich.... Niedziela, 26 września 2021
Próbna ewakuacja i ćwiczenia w firmie VELUX W środę na terenie firmy NB Polska Sp. z o.o. w Gnieźnie (Velux) odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne dla... Czwartek, 23 września 2021
Ślubowanie nowo przyjętej policjantki 22 września 2021 roku w sali konferencyjnej w Komendzie Powiatowej Policji w Gnieźnie ślubowanie złożyła... Czwartek, 23 września 2021