moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu

Czwartek, 9 września 2021
  • Ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu

Poznań od lat uważany jest za idealne miasto zarówno do codziennego życia, jak i do inwestowania. Zajmuje wysokie miejsca w międzynarodowych konkursach miast przyjaznych mieszkańcom, co nie tylko poprawia nastrój samym poznaniakom, ale i zachęca innych do przeprowadzenia się tutaj, choć trudno im się początkowo odnaleźć w tak dużym i nieznanym mieście. Aby nieco ułatwić im start, prezentujemy ranking najlepszych miejsc do zamieszkania w Poznaniu.

Nieruchomości w Poznaniu - gdzie warto kupić nieruchomość?
 

1) Strzeszyn

Strzeszyn leży w północno-zachodniej części miasta i jest uznawany za wyjątkowo zadbaną, czystą i zieloną część Poznania: na jego terenie znajduje się położony tuż nad Jeziorem Strzeszyńskim Strzeszynek - jeden z najbardziej znanych ośrodków wypoczynkowych w mieście. Osiedle dynamicznie się rozwija, pomimo istniejącej tu bogatej infrastruktury, wciąż powstają  nowe osiedla deweloperskie, w których mieszkania sprzedają się zwykle jeszcze przed ukończeniem budowy.
 

2) Piątkowo

Piątkowo dawniej kojarzone było z blokami z wielkiej płyty, teraz uznawane jest za czystą, zieloną i bezpieczną sypialnię Poznania. Jego ogromną zaletą jest bliskość linii Poznańskiego Szybkiego Tramwaju, tzw. Pestki, która znacząco ułatwia podróżowanie po mieście, zwłaszcza w obrębie najważniejszych punktów użyteczności publicznej oraz atrakcji turystycznych. Ponadto w bliskim sąsiedztwie blokowisk znajduje się chętnie odwiedzany przez poznaniaków rezerwat przyrody Żurawiniec.
 

3) Winogrady

Winogrady położone są w północno-zachodniej części miasta i co roku przodują w rankingach najpopularniejszych dzielnic Poznania. Zabudowa to głównie wielopoziomowe bloki i wieżowce oraz nowe osiedla deweloperskie poprzetykane skwerami, placami zabaw i trasami spacerowymi. Nie brakuje tu także punktów handlowo-usługowych, których jest tutaj najwięcej w całym mieście. Dzielnica cieszy się także opinią zadbanej i bezpiecznej. Jej ważną zaletą jest także bliskość wspomnianego już Poznańskiego Szybkiego Tramwaju.
 

4) Rataje

Rataje leżą w centralnej części miasta na prawym brzegu Warty. Przeważa tam gęsta zabudowa wielorodzinna, poprzecinana pasami zieleni, zaprojektowana jeszcze w latach 60. XX wieku. Jej największą zaletą jest doskonale rozwinięta komunikacja miejska oraz bogata infrastruktura handlowo-usługowa. Jest to miejsce wybierane przede wszystkim przez osoby, których styl życia z jednej strony wymaga dużej mobilności, a z drugiej bliskości wszelkich niezbędnych punktów usługowych.
 

5) Ławica

Ławica to osiedle położone w zachodniej części miasta. Zabudowa jest zróżnicowana - znajdą się tam zarówno bloki z wielkiej płyty, jak i liczne domki jednorodzinne. Atrakcyjność dzielnicy polega na doskonale rozwiniętym transporcie publicznym (zwłaszcza w kierunku centrum) oraz dostępie do rozległych terenów zielonych takich jak Lasek Marceliński oraz Pracownicze Ogródki Działkowe. Nieco dyskusyjna jest obecność Portu Lotniczego Poznań-Ławica, który dla części mieszkańców jest źródłem dochodu, dla innych jednak to tylko przyczyna hałasu.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Piątek, 29 października 2021