moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Doręczenie przesyłki w DPD i InPost - ile to kosztuje?

Wtorek, 7 września 2021
  • Doręczenie przesyłki w DPD i InPost - ile to kosztuje?

Koszt wysłania paczki to kwestia, na którą warto zwrócić uwagę, nim zdecydujemy się nadać przesyłkę. W Polsce działa wiele firm kurierskich, a DPD i InPost to bez wątpienia jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych. Która z nich oferuje usługi w atrakcyjniejszych cenach? Sprawdźmy to!

Dla każdego z nas koszt dostawy ma bardzo duże znaczenie, kiedy robimy na przykład zakupy online. W takiej sytuacji przeważnie dokładnie sprawdzamy, która opcja przesyłki zapewnia nam największą oszczędność. Przecież w końcu nikt nie lubi przepłacać w kwestiach takich jak dostawa zakupów. A jak to wygląda w przypadku klientów indywidualnych? Ile musimy zapłacić, kiedy to my figurujemy, jako nadawcy przesyłki? To oczywiście zależy od wielu czynników. A przede wszystkim od tego, jaką firmę kurierską wybierzemy. Dziś sprawdzimy, czy bardziej opłaca się skorzystać z oferty kuriera DPD, czy InPost. Jakie usługi dodatkowe proponują? Jak prezentuje się cennik InPost, a jak DPD?
 

Kurier InPost - ceny usług podstawowych

InPost to firma, która działa nie tylko na terenie kraju, ale i oferuje usługi międzynarodowe. InPost znany jest przede wszystkim z tego, że jego oferta przewiduje zarówno dostawy bezpośrednio pod wskazany adres, jak i do paczkomatów, czym zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

Opłata pobierana przy nadawaniu przesyłki za pośrednictwem InPost może różnić się w zależności od wielu czynników. Najważniejszym jest oczywiście wielkość i waga. Za nadanie paczki do 30 kg zapłacimy bowiem nie więcej niż nieco ponad 20 zł. W przypadku masy przekraczającej 40 kg cena będzie już znacznie wyższa - od 70 zł wzwyż. A to między innymi dlatego, że dostawa takiej przesyłki wiąże się z dużym wysiłkiem.
 

Kurier DPD - podstawowy cennik DPD

DPD jest jedną z najdłużej działających firm kurierskich w Polsce. Oferuje usługi krajowe oraz zagraniczne i słynie z naprawdę szybkich dostaw i wielu usprawnień, które ułatwiają kontakt pomiędzy nadawcą lub odbiorcą a kurierem. Jeśli chodzi o cennik DPD, to za nadanie przesyłki zapłacimy od około 19 zł wzwyż. Firma dostarcza paczki o wadze do 50 kg. W przypadku takiego gabarytu cena usługi wynosi około 75 zł. Warto zaznaczyć, że za pośrednictwem DPD możemy wysłać także przesyłki paletowe do 700 kg. Jest to niezwykle atrakcyjna oferta, szczególnie dla firm, ponieważ cennik DPD informuje, że za nadanie takiej palety zapłacić należy około 250 zł.
 

Potwierdzenie doręczenia przesyłki i inne usługi dodatkowe - ile kosztują?

Finalny koszt nadania przesyłki w dużym stopniu zależy od wybranych przez nas usług dodatkowych. Każda z działających na rynku firm kurierskich oferuje szereg takich bonusowych opcji, które oczywiście mają też swą cenę. Każda taka dodatkowa usługa pozwala dostosować poziom obsługi do indywidualnych potrzeb, zwiększając tym samym satysfakcję klientów. Do najczęściej wybieranych dodatków należy wysłanie powiadomienia SMS o dostawie, potwierdzenie doręczenia, udostępnienie numeru do kuriera oraz ubezpieczenie przesyłki. Ostatnia usługa dostępna jest właściwie w każdej firmie kurierskiej.

Warto mieć też na uwadze, że przy doręczeniu przesyłki mogą zostać naliczone także inne dodatkowe opłaty. Tak jest na przykład, gdy do kuriera trafiają pakunki niezgodnej wielkości, nieodpowiedniego kształtu oraz nieprawidłowo zapakowane, uniemożliwiające bezpieczny przewóz. Przepakowanie paczki to około 15 zł. Z dodatkowym kosztem należy liczyć się także w przypadku podania błędnych danych dostawy w liście przewozowym, czy też przy braku odbioru przesyłki.
 

Cennik DPD i InPost - gdzie jest taniej?

Poznaliśmy już cennik InPost oraz DPD. Czas więc na podsumowanie. Który cennik przesyłek jest bardziej atrakcyjny i opłacalny? Oczywiście jak to zwykle bywa, odpowiedź może być tylko jedna - to zależy. O wszystkim decyduje to, jaką przesyłkę nadajemy, dokąd chcemy ją wysłać oraz z jakie dodatki wybierzemy. W przypadku tych dwóch firm bardzo duże znaczenie ma także to, czy korzystamy z jej usług, jako klient indywidualny, czy też firma. Jeśli chodzi o ceny standardowych paczek, bez wątpienia mniej zapłacimy w InPost. Cennik DPD ma za to doskonałą ofertę dla przesyłki palet.
 

Jak nadać przesyłkę?

W zakresie wyboru sposobu nadania przesyłki mamy obecnie wiele opcji. To pozwala na dostosowanie metody bezpośrednio do potrzeb indywidualnych, co jest naprawdę ogromnym atutem. Tradycyjny sposób to wysyłka w punkcie stacjonarnym DPD pickup, a w przypadku InPost, w paczkomacie. Znacznie wygodniejszą opcją jest jednak nadanie paczki online. Obecnie taką usługę oferuje coraz więcej firm. To naprawdę proste - wystarczy wypełnić odpowiedni formularz, a kurier przyjedzie pod wskazany adres, by odebrać pakunek. Nie musimy więc wychodzić z domu, co jest szczególnym plusem, jeśli mowa o dużych lub ciężkich przesyłkach. Taka usługa jest przede wszystkim niezwykle wygodna, tania i zapewnia pełne bezpieczeństwo.

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dopłata za przesyłkę kurierską - za co bywa doliczana? Szacujesz koszt przesyłki, składasz zlecenie, a następnie widzisz na fakturze zaskakująco wysoką kwotę... Poniedziałek, 12 lipca 2021
Skąd czerpać informacje o numizmatach? Zainteresował Cię świat srebrnych i złotych monet kolekcjonerskich i chcesz zacząć tworzyć własne zbiory?... Wtorek, 22 czerwca 2021
Dlaczego warto wysyłać paczki za pośrednictwem serwisu allekurier.pl? Korzystanie z przesyłek kurierskich w ciągu ostatnich kilku lat stało się bardziej popularne niż nadawanie... Czwartek, 4 lutego 2021
Kurierzy DPD Polska do zadań specjalnych Zakupy bez wychodzenia z domu - kiedyś wizja przyszłości, dziś nasza rzeczywistość. Zwłaszcza w czasie... Poniedziałek, 15 czerwca 2020