moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Plenerowy spektakl i fireshow w sobotę, w eSTeDe

Poniedziałek, 6 września 2021
  • Plenerowy spektakl i fireshow w sobotę, w eSTeDe

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Zamiłowani" (+fireshow), który odbędzie się 11 września o godzinie 20.00 w amfiteatrze Centrum Kultury "Scena to dziwna. Wydarzenie jest częścią 9. edycji Festiwalu Wyobraźni. Wstęp bezpłatny.

"ZAMIŁOWANI" - spektakl plenerowy

Co zaklęte jest w zamaszystym ruchu, przeszywającym wzroku, specyficznej mimice i teatralnym geście? Ile emocji i myśli wyrazić można bez użycia słów? Na te i wiele innych pytań - udzieli odpowiedzi spektakl "Zamiłowani".
 

Dasz się wciągnąć?

Aktorzy w spektaklu posługują się klasyczną odmianą pantomimy łącząc ją w grupowe animacje przestrzeni oraz społeczny teatr komediowy.

"Zamiłowani" to krótka historia ludzi i systemu. To przyglądanie się "nowemu" sposobowi istnienia poprzez krzywe zwierciadło. To w końcu opowieść podszyta ironią, która jest dla jednostki jedynym antidotum na troski nieakceptowalnej rzeczywistości.

Koronkowe kostiumy, komediowe przerysowane gesty i ekspresja rodem z Commedia dell'arte ukażą świat bohaterów uwikłanych w system, co jednocześnie stanie się komentarzem do istniejącej sytuacji społeczno-politycznej.

Jak bohaterowie opowieści poradzą sobie z Wielkim Systemem? Czy odnajdą się w rolach, które przyjmują? Czy system będzie dla nich ucieczką czy ukojeniem? Na te i wiele innych pytań odpowie, a może zada ich jeszcze więcej Teatr SOMA.

Pragniemy ukazać twórczy potencjał pantomimy jako sztuki w ruchu - odczarowując postrzeganie jej tylko jako statycznej sztuki ulicznej - mówią artyści. Twórczego potencjału pantomimy będziemy szukać w relacjach i interakcjach z odbiorcami w każdym wieku, zarażając pasją do kreatywnego działania, a co za tym idzie - do częstego uśmiechania się. Uważamy, że każdy człowiek posiada potencjał twórczy, czasem trzeba go tylko ośmielić i zachęcić do wspólnego działania.


tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Wilki zakończyły Dni Gniezna Man' Hand jako support i Wilki w roli gwiazdy wieczoru - tak wyglądało niedzielne zakończenie Dni Gniezna... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
LemON porwał gnieźnieńską publiczność! LemON rozgrzał gnieźnieńską publiczność do czerwoności. Artysta, która - jak sam wspomina - ma z Pierwszą... Niedziela, 26 czerwca 2022
"Poważny Koncert" w eSTeDe "Poważny Koncert" w Centrum Kultury Scena to dziwna, to propozycja wydarzenia kulturalnego przygotowana... Sobota, 25 czerwca 2022
Szaleństwo na koncercie Żabsona! W piątkowy wieczór Plac Św. Wojciecha w Gnieźnie wypełnił się fanami Żabsona, który rozpoczął obchody... Sobota, 25 czerwca 2022