moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Plenerowy spektakl i fireshow w sobotę, w eSTeDe

Poniedziałek, 6 września 2021
  • Plenerowy spektakl i fireshow w sobotę, w eSTeDe

Serdecznie zapraszamy na spektakl "Zamiłowani" (+fireshow), który odbędzie się 11 września o godzinie 20.00 w amfiteatrze Centrum Kultury "Scena to dziwna. Wydarzenie jest częścią 9. edycji Festiwalu Wyobraźni. Wstęp bezpłatny.

"ZAMIŁOWANI" - spektakl plenerowy

Co zaklęte jest w zamaszystym ruchu, przeszywającym wzroku, specyficznej mimice i teatralnym geście? Ile emocji i myśli wyrazić można bez użycia słów? Na te i wiele innych pytań - udzieli odpowiedzi spektakl "Zamiłowani".
 

Dasz się wciągnąć?

Aktorzy w spektaklu posługują się klasyczną odmianą pantomimy łącząc ją w grupowe animacje przestrzeni oraz społeczny teatr komediowy.

"Zamiłowani" to krótka historia ludzi i systemu. To przyglądanie się "nowemu" sposobowi istnienia poprzez krzywe zwierciadło. To w końcu opowieść podszyta ironią, która jest dla jednostki jedynym antidotum na troski nieakceptowalnej rzeczywistości.

Koronkowe kostiumy, komediowe przerysowane gesty i ekspresja rodem z Commedia dell'arte ukażą świat bohaterów uwikłanych w system, co jednocześnie stanie się komentarzem do istniejącej sytuacji społeczno-politycznej.

Jak bohaterowie opowieści poradzą sobie z Wielkim Systemem? Czy odnajdą się w rolach, które przyjmują? Czy system będzie dla nich ucieczką czy ukojeniem? Na te i wiele innych pytań odpowie, a może zada ich jeszcze więcej Teatr SOMA.

Pragniemy ukazać twórczy potencjał pantomimy jako sztuki w ruchu - odczarowując postrzeganie jej tylko jako statycznej sztuki ulicznej - mówią artyści. Twórczego potencjału pantomimy będziemy szukać w relacjach i interakcjach z odbiorcami w każdym wieku, zarażając pasją do kreatywnego działania, a co za tym idzie - do częstego uśmiechania się. Uważamy, że każdy człowiek posiada potencjał twórczy, czasem trzeba go tylko ośmielić i zachęcić do wspólnego działania.


tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Piękniej być nie może! Posłuchajcie nowego singla Weroniki Szymańskiej Weronika Szymańska już nie raz oczarowała nas swoim głosem. Dziś w ręce swoich fanów oddaje wyjątkową... Środa, 13 października 2021
Charytatywny Bal Sportowca już 22 października 22 października odbędzie się Charytatywny Bal Sportowca! Cel szczytny, warto wybrać się na tę imprezę... Niedziela, 10 października 2021
Dżem ponownie zagrał w Gnieźnie W weekend na scenie w hali widowiskowo-sportowej w Gnieźnie wystąpił zespół Dżem. Tradycyjnie frekwencja... Poniedziałek, 4 października 2021
Obchody 100-lecia Zielonych Czwórek oficjalnie rozpoczęte! W sobotę, 2 października, w Centrum Kultury eSTeDe odbył się festyn rodzinny zorganizowany przez 44.... Niedziela, 3 października 2021