moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Odpowie za płatności cudzą kartą

Sobota, 4 września 2021
  • Odpowie za płatności cudzą kartą

W dniu 30 lipca br. 29-letnia pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o zagubieniu karty bankomatowej. Sprawca, który wszedł w jej posiadanie w bardzo krótkim czasie dokonał 24 drobnych płatności i 5 prób w różnych sklepach na terenie Gniezna aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej zniknęło prawie 500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z Gniezna. Przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia danych osobowych a następnie aktualnego miejsca pobytu złodzieja. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo.

W dniu 30 sierpnia policjanci kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo. Odpowie on teraz za wypłacenie z konta rachunku bankowego pieniędzy.

43-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Co zrobić ze znalezioną kartą płatniczą?

Jednym z najlepszych sposobów jest oddanie jej w dowolnym oddziale banku - taką informację znajdziesz zawsze na jej odwrocie.

Znalezioną kartę płatniczą możesz też odesłać pocztą na adres banku. W tym przypadku czas jej dostarczenia będzie jednak dłuższy, a właściciel z dużym prawdopodobieństwem zdąży już wykonać operację zastrzeżenia karty.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Niskie podatki: Kto zapłaci od lipca wyższe zaliczki i dlaczego? Niższa 12% stawka PIT, wysoka kwota wolna od podatku - 30.000 zł oraz próg podatkowy na poziomie 120.000... Sobota, 2 lipca 2022
Wielkopolanie polubili e-PITy Rozliczenie PIT za 2021 rok dobiegło końca, przynosząc kolejny rekord w liczbie e-PIT-ów. W całej Polsce... Środa, 1 czerwca 2022
Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zadłużenia w urzędzie skarbowym Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Niedziela, 15 maja 2022
Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące nadpłaty lub niedopłaty PIT Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. nadpłaty lub niedopłaty... Środa, 6 kwietnia 2022