moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Odpowie za płatności cudzą kartą

Sobota, 4 września 2021
  • Odpowie za płatności cudzą kartą

W dniu 30 lipca br. 29-letnia pokrzywdzona złożyła zawiadomienie o zagubieniu karty bankomatowej. Sprawca, który wszedł w jej posiadanie w bardzo krótkim czasie dokonał 24 drobnych płatności i 5 prób w różnych sklepach na terenie Gniezna aż karta została zablokowana. W sumie z konta pokrzywdzonej zniknęło prawie 500 złotych.

Sprawą zajęli się kryminalni z Gniezna. Przeprowadzili szereg czynności zmierzających do ustalenia danych osobowych a następnie aktualnego miejsca pobytu złodzieja. Na szczęście poszukiwania nie trwały długo.

W dniu 30 sierpnia policjanci kryminalni zatrzymali 43-letniego mieszkańca gminy Kiszkowo. Odpowie on teraz za wypłacenie z konta rachunku bankowego pieniędzy.

43-latek przyznał się do zarzucanego czynu. Za kradzież z włamaniem i usiłowanie kradzieży z włamaniem na rachunek bankowy sprawcy grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
 

Co zrobić ze znalezioną kartą płatniczą?

Jednym z najlepszych sposobów jest oddanie jej w dowolnym oddziale banku - taką informację znajdziesz zawsze na jej odwrocie.

Znalezioną kartę płatniczą możesz też odesłać pocztą na adres banku. W tym przypadku czas jej dostarczenia będzie jednak dłuższy, a właściciel z dużym prawdopodobieństwem zdąży już wykonać operację zastrzeżenia karty.
 

źródło: Policja

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Zgubiono portfel 26 października zgubiono różowy portfel, prawdopodobnie koło marketu Biedronka na ul. Witkowskiej w... Czwartek, 28 października 2021
Internetowy oszust usłyszał 23 zarzuty Policjanci z gnieźnieńskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zakończyli... Czwartek, 28 października 2021
Wypadek między Mielżynem a Brudzewem We wtorek ok. godz. 11.00 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze wojewódzkiej... Środa, 27 października 2021
Znak STOP przy SP nr 8 zniknął na stałe Znak STOP przy przejeździe kolejowym znajdującym się na ul. 17 Dywizji Piechoty w Gnieźnie został usunięty... Środa, 27 października 2021