moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Amazon w Gminie Łubowo, magazyny Dino w Lulkowie, "7R Park Gniezno" w Braciszewie

Wtorek, 31 sierpnia 2021
 • Amazon w Gminie Łubowo, magazyny Dino w Lulkowie,

Dwie kolejne firmy chcą rozpocząć duże inwestycje na terenie Powiatu Gnieźnieńskiego. To pokazuje, że staliśmy się miejscem przyjaznym dużym koncernom, które chętnie lokują tutaj swoje siedziby i tym samym tworzą nowe miejsca pracy.

Amazon w Gminie Łubowo

Amazon chce postawić magazyny na terenie Gminy Łubowo. To kolejna duża inwestycja w tym obszarze. Zakup około 25 hektarów ziemi od prywatnego właściciela pozwoli na zlokalizowanie giganta w dogodnej lokalizacji, w pobliżu węzła drogi ekspresowej S5.

Chociaż szczegóły inwestycji owiane są tajemnicą, o budowie magazynów mówi się od około pół roku.
 

Dino w Lulkowie

W Lulkowie mają powstać magazyny Dino. Jak informowała Gmina Gniezno:
Potencjalny inwestor rozważał trzy lokalizacje, szczęśliwie wybór padł na obszar położony w Gminie Gniezno. Niewątpliwie głównym atutem strefy ekonomicznej w Lulkowie jest bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 15 połączonej komunikacyjnie z S5. Z kolei Wójt Gminy prowadząc rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi, w szczególności warunkowała pozyskanie inwestora, który dostarczy nowych miejsc pracy. Podpisany list intencyjny wyraża wolę zakupu 16 ha terenu pod budowę dużego centrum dystrybucyjnego o orientacyjnej powierzchni użytkowej 45 000 metrów kwadratowych, z możliwością zatrudnienia powyżej 300 osób.
 

„7R Park Gniezno” w Braciszewie

W Braciszewie natomiast (Gmina Gniezno), przy węźle drogi S5 ma powstać duże centrum logistyczne o nazwie „7R Park Gniezno”. Magazyny mają mieć powierzchnię prawie 37 tysięcy metrów kwadratowych. Centrum ma być przyjazne środowisku, zasilane z paneli fotowoltaicznych, posiadać stacje ładowania samochodów elektrycznych. Obiekt wyposażony będzie w oświetlenie LED, destryfikatory powietrza oraz wysoki standard ochrony przeciwpożarowej.  Atutem parku będą również liczne miejsca parkingowe. Cała inwestycja ma posiadać certyfikat BREEAM potwierdzający budowę hal zgodnie z zasadami zrónoważonego rozwoju.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(14)

 • 16.09.2021 07:24  Odpowiedz na komentarz

  Tak jak już wcześniej pisałem Gniezno a właściwie Gmina Gniezno będzie się teraz rozwijała na kierunku od Skiereszewa do Łubowa. Deweloperzy do dzieła. "Dino" już tam stoi.

 • cZY TO PRAWDA, ŻE MAŁY KOŚCIÓŁEK NA TERENIE dziekanki MA ZOSTAĆ PRZEKAZANY CERKWI GREKOKATOLICKIEJ I MA TAM POWSTAĆ PARAFIA DLA Ukraińców ZAMIESZKUJĄCYCH W POWIECIE GNIEŹNIEŃSKIM ? w KOŃCU PRACOWNICY firmy "pOLSKI sKLEP" PRZY ULICY oRCHOLSKIEJ I ICH ŚCIĄGNIĘTE Z UKRAINY RODZINY BEDĄ MIELI SWOJĄ CERKIEW NA MIEJSCU W Gnieźnie.

 • 15.09.2021 08:22  Odpowiedz na komentarz

  Kompletna bzdura z tym Amazonem. Lokalizacja w okolicy Gniezna jest pozbawiona sensu dla Amazona. Co do wszystkich tego typu INWESTYCJI to samorządy jak zwykle rozwijają czerwone dywany przed każdym, byle tylko przyszedł , nie stawiając żadnych warunków, zwłaszcza jeśli chodzi o stabilne umowy dla pracowników, jak i brak nadludzkich wymagań co do wydajności. Tyczy się to szczególnie Amazona, który traktuje ludzi jak śmieci , bo na to pozwalają mu władze , bijące im pokłony są miejsca pracy. Zatrudnianie i faworyzowanie banderowców z Ukrainy to już głębszy problem, który rozwiąże się DOPIEROpolski

 • 05.09.2021 21:46  Odpowiedz na komentarz

  O, sporo osób zamieniłoby POZ1 na Gniezno. Sam byłbym pierwszy :)

 • Gdyby tak miasto jeszcze się rozwijało jak gminy.

 • 02.09.2021 20:58  Odpowiedz na komentarz

  Przy takich inwestycjach pracodawcy powinni być zobowiązani aby zatrudniać tylko Polaków. Niestety obserwując rynek z podatków gminy nic nie zarobią, a pracę dostaną cudzoziemcy bo rząd do nich dopłaci.

 • 02.09.2021 00:49  Odpowiedz na komentarz

  Magazyny - praca za najniższa krajową dla najniżej wykwalifikowanych robotników.
  Większość z nich nie będzie "pracować" tylko "rabotać" i język radziecki będzie tam dominował.

  02.09.2021 12:11

  Będzie jak w większości dużych magazynów ukraincy ważniejsi od polskiego pracownika coś na ten temat wiem

 • 01.09.2021 13:35  Odpowiedz na komentarz

  Jak widać istnieje potrzeba zmiany włodarzy z gniezna na wójta z gminy.

  01.09.2021 22:48

  z JAKIEGO POWODU?

 • 01.09.2021 08:27  Odpowiedz na komentarz

  Kilkanaście lat za późno ten rozwój...ale dobrze że jakiekolwiek duże zakłady powstaną. Bo ile mogą zatrudniać sklepiki i markeciki.

 • 31.08.2021 20:27  Odpowiedz na komentarz

  Witam. Obcenie jestem w pracy poz 1. Chciałbym tam pracy w Gnieźnie bo mieszkam isko wygodnie. Pozdrawiam

  16.09.2021 16:37

  I czym sie chwalisz ziomeczku? plakac nad twym losem tylko

  02.09.2021 19:03

  z któREj zmiany jesteś?

PODOBNE TEMATY
Nie będzie strajku w firmie Jeremias W piątek związki zawodowe podpisały porozumienie z zarządem firmy Jeremias. Tym samy nie dojdzie do... Sobota, 13 listopada 2021
Zmiana organizacji ruchy na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Mieszka I! Można skręcać w lewo Radni Miasta Gniezna: Olga Gandurska, Angelika Ślachcińska i Artur Kuczma wnioskowali o likwidację zakazu... Poniedziałek, 1 listopada 2021
Szukasz mieszkania w Gnieźnie? Przekonaj się, na co warto zwrócić uwagę Podstawowa decyzja dotyczy zwykle rodzaju nieruchomości. Dom, a może mieszkanie? Po rozważeniu wszystkich... Piątek, 29 października 2021
Podstawowe informacje o profesjonalnych rusztowaniach aluminiowych Stabilne rusztowania należą do podstawowego wyposażenia w wielu branżach. Praca na wysokości wymaga... Piątek, 29 października 2021