moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Czy w Poznaniu brakuje pracowników? Zobacz gdzie szybko znajdziesz pracę!

Środa, 25 sierpnia 2021
  • Czy w Poznaniu brakuje pracowników? Zobacz gdzie szybko znajdziesz pracę!

Centralnie położony Poznań jest ważnym węzłem komunikacyjnym i handlowym Polski. W tym mieście bezrobocie nie grozi nikomu. Wręcz przeciwnie ? w niektórych branżach brakuje pracowników. Zobacz, gdzie zatrudnisz się najszybciej.

Kierowcy samochodów ciężarowych

Branża spedycyjna to jedna z tych, w których deficyt zatrudnienia jest naprawdę duży. Kierowcy samochodów ciężarowych są pilnie poszukiwani, nie tylko w Poznaniu, także w innych regionach kraju. Idealny kandydat powinien posiadać prawo jazdy kategorii C + E, wykazać się gotowością do pracy zmianowej, także w weekendy i święta. Kierowcy zatrudnieni na trasach międzynarodowych mogą liczyć na uposażenie rzędu kilku tysięcy Euro. Od nich wymaga się znajomości przepisów drogowych kraju, do którego się udają i krajów tranzytowych, a także podstawowej znajomości języka angielskiego lub rosyjskiego - jeśli będą jeździć na Wschód.
 

Przedstawiciele handlowi

Pozyskiwanie klientów i obsługa posprzedażna to główne zadania przedstawiciela handlowego. Praca wymaga łatwości nawiązywania kontaktów, otwartości, umiejętności organizowania sobie samodzielnej pracy, samodyscypliny. Przedstawiciel handlowy powinien być zorientowany na sukces, bo od tego zależy jego wynagrodzenie, którego lwią część stanowi prowizja. Specyfika pracy może być różna, od kontaktów osobistych, poprzez telefoniczne, do internetowych. Wykształcenie specjalistyczne nie jest wymagane, aczkolwiek niewątpliwie będzie atutem w niektórych branżach, np. medycznej.
 

Magazynierzy

Braki pracowników magazynowych sprawiły, że dla przedstawicieli tego zawodu jak grzyby po deszczu pojawiają się intratne oferty pracy. Poznań jest jednym z prężniej rozwijających się miast w Polsce, nie tylko w temacie produkcji, także handlu i logistyki. Ze względu na centralne położenie to ważny węzeł komunikacyjny. Nie powinna więc dziwić większa niż w innych regionach liczba magazynów, w których brakuje pracowników.

Do magazynów zatrudnia się także pracowników niewykwalifikowanych, ale ci, którzy potrafią obsłużyć programy magazynowe i mają uprawnienia na wózek widłowy, mogą liczyć na lepsze oferty.
 

Nauczyciele przedmiotów zawodowych i praktycznej nauki zawodu

Mnogość liceów zawodowych, techników i szkół branżowych w Poznaniu oraz duża rotacja nauczycieli w tym segmencie sprawiła, że u progu nowego roku szkolnego miasto gwałtownie szuka nauczycieli, zarówno tych od teorii, jak i praktyki, czyli zajęć prowadzonych w ramach warsztatów.

Poszukiwani są między innymi nauczyciele zawodu kucharza, cukiernika (co jest dość oczywiste, bo branża gastronomiczna mocno odczuła skutki pandemii i odpływ pracowników), a także nauczyciele zawodów technicznych.

Braki kadrowe sprawiły, że dyrektorzy szkół są gotowi oferować nauczycielom przedmiotów zawodowych wyższe uposażenia, niż ich kolegom uczącym przedmiotów ogólnych.
 

Pielęgniarki i położne

Branża medyczna także boryka się z nadmierną liczbą wakatów w szpitalach i przychodniach w całym kraju. Poznań nie jest pod tym względem wyjątkiem. Miasto stara się konkurować atrakcyjnymi płacami i warunkami pracy. Jednak żeby zdobyć pracę jako pielęgniarka lub położna trzeba mieć wyższe wykształcenie medyczne kierunkowe.

 

Napisz komentarz

Komentarze(1)

  • 04.09.2021 15:31  Odpowiedz na komentarz

    Kierowców, przewoźników i tez ludzi na magazyn szukają m.in. w imex logistics w Śremie. Można sobie śmiało podejrzeć na stronie. Firmę znam od kilku lat. Spoko komunikatywni tam pracują, do tego pracodawca też jest w porządku. Oferuje całkiem niezłe wynagrodzenie plus benefity

PODOBNE TEMATY
Pracownicy boją się kierowników, chcą przestrzegnia przepisów BHP i godnych zarabków! Prezes firmy Jeremias przystąpi do negocjacji po urlopie 11 października okaże się, czy pracownicy firmy Jeremias wejdą w kolejny etap sporu zbiorowego, czyli... Sobota, 2 października 2021
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
"Jesteśmy otwarci na dyskusję" - firma Jeremias komentuje wejście w spór zbiorowy Firma Jeremias komentuje spór zbiorowy oraz zagrożenie strajkiem. Przypomnijmy, że związki zawodowe... Środa, 29 września 2021
Spór zbiorowy i zagrożenie strajkiem w firmie Jeremias Pracownicy firmy Jeremias weszli w spór zbiorowy ze swoim pracodawcą. Kadra domaga się podwyżek wynagrodzenia... Poniedziałek, 27 września 2021