moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej ma problem z alkoholem? Kuria: "Ksiądz przebywa na urlopie zdrowotnym"

Poniedziałek, 23 sierpnia 2021
  • Dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej ma problem z alkoholem? Kuria:

Przed tygodniem ks. dr Jarosław Bogacz - dyrektor Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej, Diecezjalny Konserwator Zabytków trafił do, jak udało nam się ustalić, Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu. Powodem było upojenie alkoholowe duchownego oraz nieobyczajne zachowanie.

Jak poinfmorwała nas osoba duchowna pragnąca zachować anonimowość, tydzień temu ks. dr Jarosław Bogacz znajdował się w stajnie silnego upojenia alkoholowego. Chodził po Wzgórzu Lecha, nie miał na sobie części garderoby. Jedna z kobiet, bliska znajoma, pomogła duchownemu ubrać się i zaprowadziła go do miejsca zamieszkania. Ksiądz trafił pod opiekę Zespołu Ratownictwa Medycznego. Następnie został skierowany do Wojewódzkiego Ośrodka Terapii Uzależnień i Współuzależnienia w Toruniu, gdzie ma przejść leczenie.

Jak udało nam się ustalić, to prawdopodobnie nie pierwsze tego typu zdarzenie z udziałem ks. Jarosława Bogacza. Zwróciliśmy się ze szczegółowym zapytaniem prasowym do Kurii Metropolitalnej w Gnieźnie. Poniżej odpowiedź, którą otrzymaliśmy:

Szczęść Boże!
W odpowiedzi na skierowane pytanie informuję, iż ks. dr Jarosław Bogacz jest obecnie na urlopie zdrowotnym. Nie jestem upoważniony do udzielania informacji na temat stanu zdrowia.
Ks. Remigiusz Malewicz
rzecznik prasowy arch. Gnieźnieńskiej

Kuria nie tylko nie odpowiedziała na kwestie związane ze stanem zdrowia księdza, ale także na pytania odnośnie wcześniejszych tego typu zdarzeń i konsekwencji wobec duchownego. Być może chodzi o to, że osoba świecka zostałaby uznana za pijaną i straciłaby stanowisko, a duchowny po prostu jest chory i przebywa na urlopie zdrowotnym.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(16)

  • 31.08.2021 15:48  Odpowiedz na komentarz

    Pan A.b. Szuka taniej sensacji wypisując takie artykuły. to jego nie pierwszy i pewnie ostatni z serii sensacyjne doniesienia.

  • 27.08.2021 10:47  Odpowiedz na komentarz

    Panie Bukowski po co pan niszczy człowieka ,te szczegóły ujawnione są chyba nie potrzebne,pan pewnie nie raz był trafiony i nikt sensacji z tego nie robi.

  • A że zginą człowiek i maskujecie . Powiecie prawdę

  • Oszuci i w ten sam Dzień ginie człowiek

  • I dziwne i w ten sam dzień ginie człowiek a policja dowiaduje się dopiero po dwóch dniach oszuci nie UJDZIE WAM to na sucho zrobię wszytko że by się dowiedzieć prawdy

  • Nie ujdzie wam na sucho śmierć mojego dziadka w niedzielę po południu wywieźli go a rano zginął mój dziadek. W sobotę księża mieli imprezę wieczorem nie odpuszczę wam. W Gnieźnie też są szpitale ????

  • 26.08.2021 20:15  Odpowiedz na komentarz

    na tym zdjęciu to chyba nie jest budynek muzeum ? Prawda?!!!!

  • 26.08.2021 14:51  Odpowiedz na komentarz

    Może "redaktor" W/w napisze ILE
    DOBREGO zrobił dla Gniezna i jego
    MIESZKAŃCÓW. Może żada sobie trudu I
    POPYTA, zrobi wywiad z kompetentnymi
    Ludźmi.
    Najprościej TO SZKALOWAĆ i
    Czy wie Co to jest rodo???
    Współczuję poziomu TAK
    zwanemu REDAKTOROWI!

  • I co pseudoredaktorku, tak łatwo bezpardonowo pluć na innych,ale komatarza, ktory ciebie krytykuje nie publikujesz.
    Mam nadzieje ze zarowno ty jak i Twoj katedralny informator odpowiecie prawnie za to jak niszczycie czlowkieka!!!! Za te klamstwa i brednie publikowane na tym pożal sie boze portalu

  • 25.08.2021 14:32  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo dobrze że piszecie o tej patologii banda złodziei i pająków pedofilow

  • Nie rozumiem sensacji. Alkoholizm już od dawna jest zaliczany do jednostek chorobowych.To ciężka choroba, która mąci rozum i budzi lęk. A, że dotyka księży? Cóż, to tacy sami ludzie podatni na choroby, jak każdy, jak redaktor i jego czytelnicy. ale dowalic trzeba, bo to takie nożne. a przy okazji proszę sobie poczytać http://porabkauszewska.edu.pl/wp-content/uploads/2019/09/Alkoholizm-jako-jednostka-chorobowa-1.pdf

  • 24.08.2021 22:24  Odpowiedz na komentarz

    Mój kulturalny komentarz nie został opublikowany, który mówił o ANOnimowym kapłanie jako Judaszu lub byłym współpracowniku SB. Niech się ujawnić ten kapłan,a artykuł będzie wówczas wiarygodny. Istnieje ochrona danych osobowych dlatego pan Bukowski nie otrzymał informacji. Jutro mam spotkanie z Prymasem niech zidentyfikuje konfidenta księdza

  • 24.08.2021 22:05  Odpowiedz na komentarz

    no ale to lewacki portal jest więc czego można było się spodziewać

  • 24.08.2021 21:54  Odpowiedz na komentarz

    To podły Judasz, który chce zachować anonimowość. . nagonek na kapłanów w ostatnim czasie jest tak dużo,a wiele z nich jest nieprawda.pan Bukowski niech powie od którego księdza wie i wtedy będzie to wiarygodne. Wstyd panie Bukowski, że zajmuje się pan płotami. A może ten anonimowy ks to stary ub. Niech pan ma tyle odwagi i napisze, który to ks zdrajca?

  • 24.08.2021 17:37  Odpowiedz na komentarz

    Brawo Że piszecie o takich sprawach. Niech się społeczeństwo dowie co się wyrabia

  • Ale artykuł pod tezę :p hahaha! Czym się różni osoba świecka od duchownej, tym, że o tym, że świecki się upił nie napisalibyście artykułu. W ostatnie wakacje widzialem kilka razy pijanych znajomych i jakoś nikt nie stracil pracy. Czy już nie można się upić? Co innego być pijanym w pracy, ale z artykułu wynika, że po prostu lubi sobie zachlać, jak co drugi Polak. A co do podjętego leczenia, jeśli chce to robić, to chwała mu za to, ale taki artykul na bank w tym nie pomaga, co więcej stygmatyzuje ludzi podejmujących się takiego leczenia. Oj nie ładnie

PODOBNE TEMATY
Dlaczego fantastyka w książkach jest tak popularna? Czytanie książek staje się coraz mniej popularne. Ludzie wolą oglądać filmy czy seriale i w ten sposób... Piątek, 8 października 2021
Pielgrzymi z Archidiecezji Gnieźnieńskiej dotarli na Jasną Górę Pielgrzymi z Archidiecezji Gnieźnieńskiej dotarli na Jasną Górę. Ostatni odcinek pokonywali w strugach... Czwartek, 5 sierpnia 2021
Pielgrzymka rowerowa z Gniezna na Jasną Górę 2021 rozpoczęta We wtorek z Gniezna wyruszyła rowerowa pielgrzymka na Jasną Górę. Cyklistów pobłogosławił Prymas Polski,... Wtorek, 3 sierpnia 2021
Koncerty organowe w Gnieźnie jJż w najbliższą niedzielę, 4 lipca, o godz. 18:00 w kościele św. Michała Archanioła w Gnieźnie rozpocznie... Czwartek, 1 lipca 2021