- Podczas przyjęcia na SOR rodząca oraz osoba towarzysząca przy porodzie mają przeprowadzony test w kierunku potwierdzenia/wykluczenia Covid-19.
- Po uzyskaniu negatywnego wyniku pacjentka z osobą towarzyszącą na poziom 1 do Położniczej Izby Przyjęć, gdzie zakładana jest historia choroby, przeprowadzany wywiad lekarski, badanie wewnętrzne oraz USG.
- Pacjentka z osobą towarzyszącą przechodzą na Blok Porodowy (poziom 2), gdzie poznają swoją położną prowadzącą, są umieszczani na jednaj z sal porodowych. Osoba towarzysząca zostawia w śluzie w szafce odzież wierzchnią i otrzymuje fartuch ochronny oraz ochraniacze na obuwie (bezpłatnie).
- Do dyspozycji osoby towarzyszącej jest dodatkowy, osobny pokój z aneksem kuchennym i toaletą.
- Osoba towarzysząca przebywa na bloku porodowym przez cały okres porodu i 2 godziny po porodzie, czyli do opuszczenia sali i przekazania pacjentki na oddział położniczy na poziomie 1.
- Na oddziale położniczym, na ten moment, ze względu na stan epidemii - nie ma odwiedzin. Do dyspozycji odwiedzających pozostaje „Pokój spotkań z rodziną”.
- Noworodek wydawany jest w „Pokoju wydań noworodka” razem z wypisem matki i dziecka.
Oddział Ginekolgiczno Położniczy:
Sekretariat: 61 222 8 017
Lekarze:
61 222 8 151
61 222 8 093
Pielęgniarki:
61 222 8 153
61 222 8 091
61 222 8 155
Oddział Noworodków i Wcześniaków
Lekarze:
61 2228164
Pielęgniarki:
61 2228156
e-mail: noworodki@szpitalpomnik.pl
Lokalizacja: ul. 3 Maja 37, budynek D, poziom 1 (nowy budynek)
Czy te i formacje są nadal Aktualne? Czy cały czas są możliwe porody rodzinne w szpitalu w Gnieźnie?