moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Skuteczna szkoła językowa? Jak wybrać najlepszą?

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021
  • Skuteczna szkoła językowa? Jak wybrać najlepszą?

Znajomość języka obcego w dzisiejszych czasach ma ogromny wpływ na nasze życie. Umiejętność posługiwania się przynajmniej jednym językiem obcym - najczęściej jest to angielski może pomóc nie tylko w życiu zawodowym, ale również w jego prywatnej sferze. Chętnie przecież wyjeżdżamy za granicę na wczasy i wycieczki, a znajomość języka obcego pomoże nie tylko podczas zwiedzania, ale również w nawiązywaniu nowych ciekawych znajomości. Bazując na zestawieniach statystycznych przeszło 55% Polaków deklaruje się, że zna co najmniej jeden język obcy i jest to najczęściej język angielski. Jest to też najczęściej wybierany język w szkołach publicznych oraz kursach prowadzonych przez szkoły językowe. W dalszej kolejności nasi rodacy chcą się uczyć i przyznają się do znajomości języka niemieckiego. Co ciekawe - jak podają polskie i niemieckie źródła Polacy są w czołówce krajów, których obywatele uczą się języka naszych zachodnich sąsiadów.

Co znaczy skuteczna szkoła językowa?

Decydując się na podjęcie nauki języka obcego, większość zaczyna od poszukiwania dobrej i skutecznej szkoły językowej. Jednak co oznacza wyrażenie skuteczna szkoła językowa? Niektóre szkoły chwalą się, że są skuteczne, bo ich uczniowie odnoszą sukcesy na konkursach językowych. Czy to jest jednak miara skuteczności? Można przecież zdać pięknie egzamin językowy, ale w warunkach „bojowych” na ulicach Londyny, Berlina, Madrytu nie potrafić rozmawiać w języku angielskim, niemieckim czy też hiszpańskim. Może skuteczna szkoła to taka, która uczy przede wszystkim mówić, słuchać, pisać? Taka jak szkoła językowa Wrocław, w której wykładowcy stawiają przede wszystkim na naukę języka, którym będzie się można porozumieć w każdych warunkach.
 

Ta szkoła językowa we Wrocławiu stawia na zdolność komunikowania się. Nie używa podręczników, a nauka prowadzona jest  obecności zwierzaków.


Szkoła językowa bez podręczników i bez stresu - czy to możliwe?

Większość dorosłych i młodszych na słowo szkoła językowa wyobraża sobie budynek, w którym w tradycyjnych klasach, przy tablicy, w większych lub mniejszych grupach można pobierać naukę języka obcego. Takie szkoły w dalszym ciągu funkcjonują i znajdują wielu chętnych, jednak jest też szkoła językowa we Wrocławiu, która proponuje nieco inne podejście do nauki. Właściciele szkoły wraz z kadrą uważają, że najważniejsze w nauce jest odpowiednia atmosfera podczas zajęć. Dlatego zrezygnowano z tradycyjnych klas z tablicami, a także z podręczników. W zamian kursanci otrzymują możliwość korzystania z licznych pomocy naukowych. Nauka koncentrowana jest przede wszystkim na zdolność komunikowania się. Przez to często zajęcia prowadzą lektorzy na przemian z native speakerami. Dzięki temu kursanci mają kontakt z tzw. żywym językiem, co poprawia jakość nauki.

Grupy są niewielkie lub można skorzystać z nauczania indywidualnego. Jeśli ktoś woli uczyć się w grupie, to tworzy się ją nie tylko w oparciu o stopień zaawansowania, ale również według wieku, czy też preferencji co do stylu nauczania. Wielu psychologów oraz pedagogów uważa, że nauka pośród zwierzaków daje lepsze wyniki. Ten aspekt jest również wykorzystywany przez pracowników szkoły językowej we Wrocławiu. Zwierzęta uspokajają i pozwalają się zrelaksować, przez co nauka wchodzi jakby sama, jest ona skuteczniejsza, a przecież właśnie o to chodzi.


Wybierając szkołę językowej nie kieruj się ceną

Wiele osób szukając szkoły językowej dla siebie lub swoich pociech, oprócz skuteczności zwraca uwagę na cenę zajęć. Owszem można spotkać tanie kursy językowe, ale czy przyniosą one odpowiedni efekt? Niestety nic nie jest za darmo. Jednak cena nie może być najważniejszym kryterium poszukiwania. Zatrudniając najlepszych wykładowców, trzeba im odpowiednio zapłacić. Na cenę kursów może wpłynąć również standard pomieszczeń w których pobiera się naukę, czy również ilość i jakość pomocy naukowych. To wszystko przekłada się na wygodę oraz komfort kursantów. O wiele lepiej uczyć się w doskonale wyposażonym, klimatyzowanym pomieszczeniu niż w tradycyjnej szkolnej sali, w której klimatyzacja polega na otwarciu okna. Cena czasem w niektórych szkołach może robić wrażenie, ale warto sprawdzić, co tak naprawdę szkoła językowa we Wrocławiu proponuje w zamian.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Strefa Bezpieczeństwa Compensy w Gnieźnie W niedzielę 26 czerwca na Rynku w Gnieźnie odbył się piknik rodzinny "Strefa Bezpieczeństwa Compensy".... Poniedziałek, 27 czerwca 2022
Ponad 5 tysięcy uczniów szkół podstawowych rozpoczęło wakacje Dla 5 253 uczniów nadszedł czas zakończenia miejskiego roku szkolnego. Prezydent Tomasz Budasz wspólnie... Niedziela, 26 czerwca 2022
Gmina Gniezno gotowa na bezpieczne wakacje! Wszystkie szkoły z terenu Gminy Gniezno przeprowadziły akcję "Bezpieczne wakacje w Gminie Gniezno".... Sobota, 25 czerwca 2022
Dzieci ze Szkoły Milenium poznawały różne zawody W świetlicy szkolnej numer 1, z inicjatywy nauczycielki Katarzyny Żeleźniak, odbył się cykl spotkań... Sobota, 25 czerwca 2022