moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

39 nowych strażaków w powiecie gnieźnieńskim!

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021
  • 39 nowych strażaków w powiecie gnieźnieńskim!

14 sierpnia 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie zakończyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności przez druhów OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych oraz gaśniczych. Podczas szkolenia szczególną uwagę zwrócona na bezpieczne wykonywanie podstawowych czynności ratowniczych określonych w programie szkolenia i przestrzeganie zasad BHP.

Zajęcia szkoleniowe prowadzone były przez funkcjonariuszy KP PSP w Gnieźnie. Druhowie musieli również zaliczyć próbę w komorze dymowej. W tym celu w trakcie szkolenia udali się do JRG w Koninie, gdzie na specjalnym torze treningowym musieli przejść test składający się między innymi z próby wysiłkowej oraz ścieżki treningowej. Przed przystąpieniem do ćwiczenia doskonalącego w komorze dymowej każdy z druhów musiał zaliczyć ergometr taśmowy, młot podciągowy oraz tzw. drabinę bez końca i dopiero wtedy druhowie mogli przejść do kolejnego etapu czyli komory dymowej.

Szczególne podziękowania składamy firmie Auto-Handel, Pomoc Drogowa z siedzibą w Wiekowie 68, gm. Witkowo. Dzięki uprzejmości właściciela firmy Pana Wojciecha Antczaka, który bezpłatnie dostarczył stare samochody na plac komendy kursanci mogli ćwiczyć ratownictwo techniczne w realnych warunkach.

Egzamin końcowy, który odbył się 14 sierpnia 2021 roku składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zaświadczenie o ukończeniu kursu uzyskało 39 druhów z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie składa serdeczne gratulacje druhom i zachęca do dalszego poszerzania kwalifikacji z zakresu pożarnictwa.
 

źródło: PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Uwaga na fałszywe SMS-y dot. zadłużenia w urzędzie skarbowym Ostrzegamy przed fałszywymi SMS-ami w sprawie rzekomego zadłużenia w urzędzie skarbowym. Niedziela, 15 maja 2022
Uwaga na fałszywe SMS-y dotyczące nadpłaty lub niedopłaty PIT Krajowa Administracja Skarbowa nie wysyła do podatników żadnych wiadomości SMS ws. nadpłaty lub niedopłaty... Środa, 6 kwietnia 2022
Wielkopolska KAS zwróciła już podatnikom niemal 275 mln zł nadpłaconego podatku Podatnicy otrzymywali zwrot średnio po 10 dniach od złożenia swojego zeznania. Złożenie PIT w formie... Wtorek, 22 marca 2022
Akcja rozliczeń PIT za 2021 r. od 15 lutego do 2 maja Wczoraj rozpoczęła się akcja rozliczeń PIT za ubiegły rok. Polacy od czterech lat mają ułatwione zadanie.... Środa, 16 lutego 2022