moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

39 nowych strażaków w powiecie gnieźnieńskim!

Poniedziałek, 16 sierpnia 2021
  • 39 nowych strażaków w powiecie gnieźnieńskim!

14 sierpnia 2021 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie zakończyło się Szkolenie Podstawowe Strażaków Ratowników Ochotniczych Straży Pożarnych.

Celem szkolenia było nabycie wiedzy i umiejętności przez druhów OSP do wykonywania podstawowych czynności ratowniczych oraz gaśniczych. Podczas szkolenia szczególną uwagę zwrócona na bezpieczne wykonywanie podstawowych czynności ratowniczych określonych w programie szkolenia i przestrzeganie zasad BHP.

Zajęcia szkoleniowe prowadzone były przez funkcjonariuszy KP PSP w Gnieźnie. Druhowie musieli również zaliczyć próbę w komorze dymowej. W tym celu w trakcie szkolenia udali się do JRG w Koninie, gdzie na specjalnym torze treningowym musieli przejść test składający się między innymi z próby wysiłkowej oraz ścieżki treningowej. Przed przystąpieniem do ćwiczenia doskonalącego w komorze dymowej każdy z druhów musiał zaliczyć ergometr taśmowy, młot podciągowy oraz tzw. drabinę bez końca i dopiero wtedy druhowie mogli przejść do kolejnego etapu czyli komory dymowej.

Szczególne podziękowania składamy firmie Auto-Handel, Pomoc Drogowa z siedzibą w Wiekowie 68, gm. Witkowo. Dzięki uprzejmości właściciela firmy Pana Wojciecha Antczaka, który bezpłatnie dostarczył stare samochody na plac komendy kursanci mogli ćwiczyć ratownictwo techniczne w realnych warunkach.

Egzamin końcowy, który odbył się 14 sierpnia 2021 roku składał się z części teoretycznej i praktycznej. Zaświadczenie o ukończeniu kursu uzyskało 39 druhów z terenu powiatu gnieźnieńskiego.

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Gnieźnie składa serdeczne gratulacje druhom i zachęca do dalszego poszerzania kwalifikacji z zakresu pożarnictwa.
 

źródło: PSP Gniezno

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021
Kolejny niewybuch w Lesie Miejskim Gnieźnieńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o znalezieniu niebezpiecznej pamiątki z... Środa, 13 października 2021
Uszkodzony gazociąg średniego ciśnienia 13 października tuż przed godziną 11.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży... Środa, 13 października 2021