moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Napisał "Stop Mobbing" na Sanepidzie! Nagle poszukuje go Policja!

Piątek, 6 sierpnia 2021
 • Napisał

Ta sprawa wymaga nieco szerszego opisu, bowiem naszym zdaniem jest związana z zapytaniem prasowym, które skierowaliśmy do Miejskiego Konserwatora Zabytków w Gnieźnie.

Komunikat Policji z 6 sierpnia 2021 roku:

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie prowadzą postępowanie w sprawie uszkodzenia mienia. Do zdarzenia doszło 17 lipca 2021 około godziny 11.15 roku  przy ulicy Świętego Wawrzyńca 18 w Gnieźnie (budynek Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gnieźnie). Kamery monitoringu zarejestrowały osobę, która ma związek z tym czynem.
Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyznę z filmu prosimy o kontakt z policjantami Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pod numerem telefonu 4777 21 287 lub oficerem dyżurnym 4777 21 211. Adres e-mail: arkadiusz.tamborski@po.policja.gov.pl lub anna.osinska@po.policja.gov.pl. Zapewniamy anonimowość!
 

Kolejność zdarzeń:

27 lipca opublikowaliśmy na naszym fanpage’u zdjęcie:
 


Kilka dni temu zauważyliśmy, że elewacja kamienicy Sanepidu wygląda tak:
 

Skierowaliśmy więc do Miejskiego Konserwatora Zabytków następujące zapytanie prasowe:

Na murze PSSE przy ul. Wawrzyńca w Gnieźnie w ubiegłym tygodniu pojawiły się napisy widoczne na załączonym zdjęciu.
Czy obszar ten i budynek są pod opieką Miejskiego Konserwatora Zabytków?
Czy została wydana zgoda oraz wytyczne odnośnie sposobu ich usunięcia? Jeżeli tak, to czy prace zostały wykonane zgodnie z zalecanymi wytycznymi?


Na które w środę otrzymaliśmy odpowiedź:

W odpowiedzi na zadane pytania informuję, że obiekt jest ujęty w gminnej ewidencji zabytków miasta Gniezna i jednocześnie znajduje się w historycznym układzie urbanistycznym miasta Gniezna wpisanym do rejestru zabytków, co oznacza ze obiekt jest pod ochroną konserwatorską. W 2019 roku wydałam pozwolenie na renowację elewacji budynku sanepidu, w chwili obecnej pozwolenie to nadal obowiązuje.

Jak widać, odpowiedź nijak się ma do treści zapytania. Poprosiliśmy o jej uzupełnienie, na co czekamy. Nagle dzisiaj na stronie Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie pojawia się komunikat o poszukiwaniu mężczyzny, który namalował napisy na murze Sanepidu. Na załączonym filmie nie widać czy mężczyzna faktycznie coś maluje, jeżeli tak to co to jest, ale wiemy już, że jest poszukiwany za zniszczenie kamienicy. Oczywiście nikt nie zainteresował się tym, czy treść napisów może mieć związek z sytuacją w Sanepidzie, tym bardziej, że wiele osób zna historię związaną z PSSE Gniezno i mobbingiem. Ważna jest elewacja, która - nie ma co ukrywać - od wielu lat jest w opłakanym stanie.
 

Podsumowując:

 • Napis powstał 17 lipca 2021 roku.
 • Zdjęcie zniszczonej elewacji pojawiło się na naszym fanpage'u 27 lipca 2021 roku.
 • Zawiadomienie do Policji wpłynęło 27 lipca 2021 roku.

Postępowanie w sprawie prowadzone jest z artykułu 288 par. 1 Kodeksu karnego, czyli:
art. 288. Zniszczenie lub uszkodzenie cudzej rzeczy
par. 1. Kto cudzą rzecz niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Czytelnik, KPP Gniezno, Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(3)

 • Ok. Dajcie już spokój ściganiu człowieka , który naprawił już poczynione "szkody". Kochana Policjo. Zajmijcie się lepiej tymi dwoma młodymi ludźmi , którzy w całym Gnieźnie zostawiają napisy "567". To są prawdziwi niszczyciele cudzej własności !! Ta dwójka młodych ludzi rzeczywiście zasługuje na trzy lata pozbawienia wolności !!

 • 07.08.2021 07:03  Odpowiedz na komentarz

  Jeśli taka sytuacja ma miejsce to dobrze ZROBIL, układy UKŁADZIKI, ktoś się poczuł urażony

 • 06.08.2021 18:43  Odpowiedz na komentarz

  dziwi mnie, ze jesli ktos napisze na scianie panstwowej fundacji to policja sie tym zajmuje a innymi kamienicami czy mieniem juz nie.

PODOBNE TEMATY
Twoje dziecko jedzie autokarem na wakacje lub obóz? Zadbaj o jego bezpieczeństwo Dobrym zwyczajem stało się już kontrolowanie przez policjantów ruchu drogowego autokarów, które zawiozą... Piątek, 1 lipca 2022
29-latek zatrzymał pijanego 55-latka! Kiedy na miejsce przyjechali policjanci, senior próbował udawać pasażera Ujęcie obywatelskie nietrzeźwego kierowcy przez 29-letniego mieszkańca gminy Trzemeszno pokazuje, że... Piątek, 1 lipca 2022
Gnieźnieńscy policjanci szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach drogowych! Policjanci Wydziału Kryminalnego gnieźnieńskiej komendy szukają kierowców pokrzywdzonych w dwóch kolizjach... Czwartek, 30 czerwca 2022
Nowy ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy TADEK w gminie Kiszkowo! Niedziela na długo pozostanie w pamięci mieszkańców gminy Kiszkowo. Tego dnia miała miejsce wyjątkowa... Czwartek, 30 czerwca 2022