moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Telewizja i Internet w Poznaniu - ranking dostawców

Środa, 4 sierpnia 2021
  • Telewizja i Internet w Poznaniu - ranking dostawców

Znalezienie dobrych usług internetowych często nie jest łatwe, szczególnie kiedy mieszka się w miejscowości, która nie oferuje zbyt dużo możliwości. Z pewnością nie można tego powiedzieć o Poznaniu. W stolicy Wielkopolski można przebierać pomiędzy bardzo ciekawymi ofertami. Jak wybrać tę najlepszą? Przedstawiamy ranking - trzy pierwsze miejsca.

Najlepszy dostawca usług internetowych - w zestawieniu zwycięża INEA

Dlaczego INEA znalazła się na szczycie zestawienia? Przede wszystkim dlatego, że oferuje najszybszy Internet w Polsce. Potwierdzają to rankingi portalu Speedtest.pl, w których ten najlepszy dostawca Internetu od kilku lat znajduje się na najwyższym stopniu podium.

Najszybszy Internet od INEA dostarczany jest za pomocą światłowodu symetrycznego. Może on zapewnić taką samą prędkość przesyłania i pobierania danych nawet na poziomie wielokrotnie wyższym niż 1 Gb/s. Dostarczany Internet charakteryzuje się także niskim pingiem - do 3 ms - i dużą stabilnością. Ping to czas, jaki upłynął między wykonaniem określonego działania na komputerze a dostarczeniem tej informacji do serwera i otrzymaniem od niego odpowiedzi zwrotnej. Wskaźnik ten znacząco wpływa na płynność rozgrywki internetowej, a jego wysoki poziom może wpływać na zacinanie się gry. Internet od INEA jest dostępny w większości dzielnic Poznania. Dzięki temu do tego szybkiego i stabilnego łącza może uzyskać dostęp ponad 200 tys. gospodarstw domowych.
 

Dobry dostawca Internetu - jak sprawdzić alternatywy dla INEA?

W sprawdzeniu alternatyw dla INEA pomoże na pewno wiarygodny test szybkości łącza, jaki regularnie wykonuje portal Speedtest.pl. Według niego, za INEA znajdują się oferty UPC oraz T-Mobile. To dostawcy Internetu w mieście Poznań, którzy mogą być rozpatrywani jako alternatywa. Osiągnęli następujące wyniki:
  • UPC: prędkość pobierania 167,5 Mb/s, prędkość wysyłania 29,6 Mb/s, ping 18 ms.
  • T-Mobile stacjonarny: prędkość pobierania 159,1 Mb/s, prędkość wysyłania 52,4 Mb/s, ping 15 ms.
 

Najlepszy Internet - dostawca UPC na drugim miejscu zestawienia

Test szybkości Internetu wykazał, że drugi wynik pod względem najlepszych osiągów zapewnia sieć od UPC. Jak wygląda oferta tego dostawcy? Najbogatszy pakiet dostępny jest już od 89,99 złotych. Abonent może korzystać z połączenia bez limitu danych, a także modemu Wi-Fi w cenie, co jest już standardem, jeżeli chodzi o najbogatsze oferty. Dostawca zapewnia prędkość pobierania 800 Mb/s oraz wysyłania 60 Mb/s.
 

Internet Poznań - T-Mobile na trzecim miejscu w zestawieniu

Trzecie miejsce w zestawieniu zajął Internet stacjonarny od T-Mobile. Najbogatsza opcja kosztuje 105,00 złotych. To dość duża kwota, jeśli zestawimy ją na przykład z osiąganymi wynikami. Wciąż jest jednak na tyle atrakcyjna, aby dać dostawcy T-Mobile trzecie miejsce w rankingu. T-Mobile zapewnia pobieranie 800 Mb/s i wysyłanie 50 Mb/s. Dodatkowo abonent otrzymuje modem Wi-Fi w cenie.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pracownicy boją się kierowników, chcą przestrzegnia przepisów BHP i godnych zarabków! Prezes firmy Jeremias przystąpi do negocjacji po urlopie 11 października okaże się, czy pracownicy firmy Jeremias wejdą w kolejny etap sporu zbiorowego, czyli... Sobota, 2 października 2021
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
"Jesteśmy otwarci na dyskusję" - firma Jeremias komentuje wejście w spór zbiorowy Firma Jeremias komentuje spór zbiorowy oraz zagrożenie strajkiem. Przypomnijmy, że związki zawodowe... Środa, 29 września 2021
Spór zbiorowy i zagrożenie strajkiem w firmie Jeremias Pracownicy firmy Jeremias weszli w spór zbiorowy ze swoim pracodawcą. Kadra domaga się podwyżek wynagrodzenia... Poniedziałek, 27 września 2021