moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Polski Ład dla Gniezna

Czwartek, 22 lipca 2021
  • Polski Ład dla Gniezna

O dofinansowanie w kwocie 114 mln zł z Rządowego Funduszu "Polski Ład" ubiega się Miasto Gniezno. W pierwszej edycji pilotażowego naboru Gniezno składa wnioski na realizację 3 projektów.

W czasie pierwszego pilotażowego naboru można zgłosić maksymalnie trzy wnioski o dofinansowanie, co też Miasto Gniezno uczyni. Przy czym 1 wniosek może być bez kwotowego ograniczenia, 2 wniosek nie może przekroczyć 30 mln zł, a wartość 3 nie może być wyższa niż 5 mln zł. Miasto Gniezno stara się o maksymalne dofinansowanie przedstawionych przez siebie inwestycji.

Pierwszy wniosek o najwyższej wartości, aż 79 mln zł zakłada budowę infrastruktury wodno-kanalizacyjnej i drogowej rejonu ulic Kłeckoskiej, Roosevelta, Kostrzewskiego i Wrzesińskiej, Osiedla Winiary Północ i okolic Jeziora Jelonek. W ramach projektu planowane są m.in. budowa kolektora kanalizacji sanitarnej grawitacyjnej wraz z przepompownią ścieków oraz sieci wodociągowej na ul. Kłeckoskiej i odbudowa nawierzchni. Dodatkowo w ramach projektu Miasto Gniezno planuje m.in. budowę kolektora kanalizacji sanitarnej od oczyszczalni ścieków do os. Winiary Północ; budowę kanalizacji sanitarnej i deszczowej do terenów ul. Kostrzewskiego czy budowę zbiorników retencyjnych.

Kolejny wniosek, na kwotę 30 mln zł dotyczy modernizacji i budowy infrastruktury drogowej, wodociągowej, kanalizacyjnej i deszczowej w ulicy Wierzbiczany oraz ulicy Kozala. Inwestycja zakłada: rozbudowę ul. Wierzbiczany i Kozala w Gnieźnie, poprzez wykonanie nowej konstrukcji nawierzchni jezdni, chodników, ścieżki rowerowej, zieleni izolacyjnej, elementów bezpieczeństwa ruchu drogowego, oświetlenia, kanalizacji sanitarnej i deszczowej, sieci wodociągowej oraz kanału technologicznego.

Ostatni wniosek na kwotę 5 mln zł to termomodernizacja Szkoły Podstawowej nr 12 w Gnieźnie wraz z budową odnawialnego źródła energii. W ramach projektu wykonana zostanie termomodernizacja budynku placówki w tym wymiana oświetlenia zewnętrznego i wewnętrznego, stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, docieplenie ścian i dachu, ułożenie nowej izolacji przeciwwilgociowej, budowa nowych schodów zewnętrznych, a także pochylni dla osób niepełnosprawnych, wykonanie nowych chodników oraz zamontowane zostaną panele fotowoltaiczne.

Jednostki samorządu terytorialnego mają czas na złożenie wniosków do końca lipca. Rządowy Fundusz Polski Ład to 20 mld zł dla wszystkich samorządów.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Generał broni Waldemar Skrzypczak wygłosił wykład w Gnieźnie! W czwartek, w restauracji Leo Libra odbyła się kolacja biznesowa zorganizowana przez Wielkopolską Izbę... Sobota, 25 września 2021
Trwa budowa dróg wewnętrznych na os. Grunwaldzkim Trwa pierwszy etap budowy dróg wewnętrznych na os. Grunwaldzkim w Gnieźnie, przy ul. Wesołej i ul. Kruczej.... Czwartek, 23 września 2021
Rozbudowa ul. Granicznej w Gnieźnie postępuje Inwestycja obejmuje wykonanie prac drogowych, elektroenergetycznych, kanalizacyjnych wraz z sięgaczem.... Czwartek, 23 września 2021
"Rozwój poprzez ekspansję do Niemiec. Doświadczenie. Wiedza. Wykonanie." Chcielibyśmy zaprosić państwa na wyjątkowe spotkanie z Panem Jaro Betlej, które odbędzie się w siedzibie... Poniedziałek, 20 września 2021