moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kiedy potrzebuję egzaminu UAVO

Wtorek, 20 lipca 2021
  • Kiedy potrzebuję egzaminu UAVO

Ludzie przeszukujący sieć w poszukiwaniu wiedzy doskonale wiedzą o tym, że egzamin UAVO to egzamin dla zawodowego operatora drona. Po zdaniu otrzymują odpowiedni certyfikat i co równie istotne mogą już używać tego drona w celach zarobkowych. Takowym wielu zarabia, ale też kręcą nimi filmy w celach prywatnych, czyli latają ponad parkiem po to, by rejestrować gniazdujące ptaki.

Udowadnianie swoich umiejętności

Może i samo szkolenie na operatora drona nie jest najważniejsze, bo niektórzy uczą się latania dronem gdzieś w rejonach wiejskich, ale jeśli już chcemy przejść na ten zawodowy poziom, to musimy rzecz jasna zdać egzamin UAVO, bo po nim możemy zarabiać za pomocą drona z kamerą i to bez obaw.

Kluczowe znaczenie ma też i to, że jeśli policjant zauważy nas kręcących materiał dronem i na dokładkę zechce nas wylegitymować, to z certyfikatem nie będziemy musieli się obawiać takowej kontroli i właśnie w tym konkretnym aspekcie tkwi olbrzymi plus, bo na chwilę obecną dronem nie może ot, tak sobie rejestrować każdy i to wedle uznania.

Teraz trzeba okazywać certyfikat, wtedy gdy o jego okazanie prosi policjant lub strażnik miejski. Oni mogą zweryfikować nasze dokumenty i to w dowolnym momencie, a my rzecz jasna podczas używania drona musimy być gotowymi na okazanie stosownych dokumentów.
 

Czy typ drona ma znaczenie?

Pewne jest to, że osoby posługujące się dronem o masie powyżej 250 gram muszą okazać certyfikat udowadniający to, że zdały egzamin UAVO, choć tego typu papierów nie muszą okazywać osobom prywatnym, tylko funkcjonariuszom publicznym.

Wiele znaczy też i to, że taki egzamin to pewna ilość pytań zamkniętych, a jego kształt w znacznym stopniu zmienia się, nadążając za zmianami w prawie lotniczym. Zmiany te nie często są gwałtownymi, czyli po kilku latach temu egzaminowi może przybyć te pięć pytań, a profesjonalni operatorzy dronów zapewne będą musieli zaktualizować własne uprawnienia i to niemal z dnia na dzień.

W tym może tkwić problem, ale śledzący te zmiany nie będą mieli problemów, a sam typ drona w kontekście tego typu spraw nie ma znaczenia, czyli dron może ważyć kilogram lub trzy, a zasady pozostaną bez zmian, jeśli chodzi o ten aspekt sprawy.


Sam egzamin

Egzamin UAVO znacząco się nie różni od jakiegoś innego ważnego testu i jeśli chodzi o same pytania, to może być on nawet łatwiejszym od teoretycznego egzaminu powiązanego z prawem jazdy. Dlatego operatorów dronów przybywa, choć samo kręcenie filmów za ich pomocą to jeszcze nic takiego, bo te filmy nakręcone w jakości 4K lub 6K trzeba jeszcze poddać obróbce cyfrowej.

To latanie dronem i kręcenie jest najłatwiejszym z etapów, bo po nich jeszcze trzeba materiał zrzucić na laptop o masie ponad trzech kilogramów z procesorem Core i9 o ośmiu rdzeniach i poddać go obróbce, a ta praca przynajmniej dla części specjalistów jest trudniejszą od egzaminu UAVO, bo jeśli klient zażyczy sobie poprawek, to ich naniesienie będzie zapewne trudniejsze od ponownego napisania takowego egzaminu.

Więcej informacji znajdziesz na https://ironsky.pl/szkolenia-uavo/swiadectwo-kwalifikacji-uavo/
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Tragedia na dworcu PKP! Nie żyje ochroniarz Dzisiaj po godz. 14.00 policjanci zostali wezwani na interwencję w rejonie dworca PKP w Gnieźnie. Na... Środa, 8 grudnia 2021
Policjanci i Pani Liliana ostrzegają przed włamywaczami W miniony weekend gnieźnieńscy policjanci przyjęli zgłoszenia o dwóch zdarzeniach - kradzieżach z włamaniem,... Środa, 8 grudnia 2021
Lodowisko na przejeździe kolejowym Przejazd kolejowy na ul. Południowej w Gnieźnie to lodowisko. Miejsce, w którym samochody przejeżdżają... Wtorek, 7 grudnia 2021
Współpraca gnieźnieńskich policjantów i strażników miejskich Strażnicy miejscy podczas swojej codziennej służby na ulicach miasta współpracują z policjantami drogówki... Wtorek, 7 grudnia 2021