moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Gmina Gniezno pozyska dużego inwestora w strefie ekonomicznej w Lulkowie

Czwartek, 15 lipca 2021
  • Gmina Gniezno pozyska dużego inwestora w strefie ekonomicznej w Lulkowie

15 lipca 2021r. Wójt Gminy Gniezno, Maria Suplicka podpisała list intencyjny z inwestorem zainteresowanym terenem inwestycyjnym w Lulkowie.

Pani Wójt prowadziła rozmowy z inwestorem od blisko dwóch lat, a w tym czasie gmina rozpoczęła przygotowania do uzbrojenia terenu.

Potencjalny inwestor rozważał trzy lokalizacje, szczęśliwie wybór padł na obszar położony w Gminie Gniezno. Niewątpliwie głównym atutem strefy ekonomicznej w Lulkowie jest bezpośredni dostęp do drogi krajowej nr 15 połączonej komunikacyjnie z S-5. Z kolei Wójt Gminy prowadząc rozmowy z potencjalnymi zainteresowanymi, w szczególności warunkowała pozyskanie inwestora, który dostarczy nowych miejsc pracy.

Podpisany list intencyjny wyraża wolę zakupu 16 ha terenu pod budowę dużego centrum dystrybucyjnego o orientacyjnej powierzchni użytkowej 45 000 metrów kwadratowych, z możliwością zatrudnienia powyżej 300 osób.

Zrealizowanie tych celów odbędzie się po spełnieniu pewnych warunków m.in. konieczna jest zmiana obowiązującego na tym obszarze miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, dokonanie wydzielenia nieruchomości o powierzchni 16 hektarów, przygotowanie dokumentacji projektowej uzbrojenia terenu i wszystko to musi nastąpić w terminie do końca sierpnia 2022r.

Na obecnym etapie gmina przygotowała projekt budowy sieci wodociągowej, którego realizacja nastąpi jeszcze w tym roku.

Teren inwestycyjny w Lulkowie od lat czekał na rozwój i zagospodarowanie i teraz pojawia się okazja, a gmina podejmuje strategiczne działania, które przyniosą wymierne korzyści jej mieszkańcom.

 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Miliony z PROW na inwestycje dla gmin i powiatów Komisja Europejska zaakceptowała zmianę Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Program... Czwartek, 25 listopada 2021
40 542 zł dofinansowania dla Gminy Kiszkowo od Wojewody Wielkopolskiego W środę 3 listopada Wójt Gminy Kiszkowo oraz Skarbnik Gminy Kiszkowo Magdalena Wilkosz odebrali w Kiszkowie... Sobota, 6 listopada 2021
Utrudnienia na ul. Kostrzewskiego Do 9 listopada będzie obowiązywać tymczasowa organizacja uchu na wiadukcie nad linią kolejową w ciągu... Sobota, 6 listopada 2021
Wieczornia Patriotyczna w Zdziechowie Serdecznie zapraszamy na Wieczornicę Patriotyczną organizowaną przez Gminę Gniezno. Szczegóły na plakacie. Sobota, 6 listopada 2021