moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Kiedy warto skorzystać z pomocy notariusza?

Środa, 14 lipca 2021
 • Kiedy warto skorzystać z pomocy notariusza?

Pomoc notariusza może się przydać nie tylko w momencie kupowania lub sprzedawania nieruchomości, ale też w sytuacjach, gdy potrzebne jest notarialne poświadczenie podpisu lub dokumentu. Co ciekawe wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że kancelaria notarialna może im pomóc w wielu różnych sytuacjach. Sprawdź, kiedy warto umówić spotkanie z kancelarią notarialną i zapewnij sobie komfort wynikający z tego, że podczas czynności notarialnych wszystko zostanie prawidłowo wykonane.

Sprawdzony notariusz Katowice

W zależności od tego, jakich czynności cywilnoprawnych potrzebujesz, stanowisko notariusza może być różne. Najlepiej więc skontaktować się z polecaną kancelarią i zapytać o możliwość dokonania czynności notarialnej  w zakresie odpowiadającym potrzebom klienta. Nie ma przy tym znaczenia, czy chodzi o akt poświadczenia dziedziczenia, wypis aktu notarialnego czy uzyskanie wypisu księgi wieczystej. Kancelaria zapewnia wysoką jakość usług i szybko sporządza akty notarialne. Jeżeli natomiast zaistnieją szczególne okoliczności i trzeba będzie spełnić dodatkowe wymogi, klient otrzyma stosowną informację.
 

Co oferuje kancelaria notarialna?

Usługi notariusza związane są z nieruchomościami, sprawami małżeńskimi, fuzjami firm, prawem handlowym, sprawami spadkowymi oraz umowami deweloperskimi. Tym wszystkim zajmuje się notariusz. Katowice to miasto, gdzie taki zakres usług trafia na podatny grunt, m.in. wtedy gdy konieczne będzie zniesienie współwłasności oraz w sytuacji, gdy para będzie chciała podpisać umowy majątkowe małżeńskie. Za każdą dokonywaną czynność notarialną notariusz pobiera opłatę, ale na szczęście dla klientów taksa notarialna jest niska.

Wysokość opłaty będzie jednak inna w zależności od dokonywania czynności. Zanim więc umówisz spotkanie w siedzibie kancelarii, możesz skontaktować się z jej przedstawicielem i poprosić o wycenę każdej czynności notarialnej. Dzięki temu nie zaskoczą cię opłaty sądowe, a przy okazji możesz zapytać, w jakim zakresie dokonywania czynności notarialnych uzyskasz pomoc.
 

Informacje na temat kancelarii notarialnej

Wiele przydatnych informacji na temat tego, co można załatwić w siedzibie kancelarii notarialnej, znajdziesz również na stronie notariusza. Opisano tu oferowane czynności notarialne. Na stronie dostępne są dane kontaktowe. Jeżeli natomiast potrzebujesz załatwienia spraw notarialnych z wykorzystaniem dokumentów w innych językach (co przydaje się w przypadku praw majątkowych lub dokumentach wysyłanych do zagranicznego urzędu skarbowego), to zgodnie z obowiązującymi przepisami niezbędna będzie obecność tłumacza przysięgłego. Wystarczy to spełnić, aby mogło dojść do dokonywania czynności notarialnych.
 

Jak załatwić akty poświadczenia dziedziczenia?

Jeżeli potrzebujesz aktu poświadczenia dziedziczenia, pamiętaj, że przed dokonaniem czynności notarialnej trzeba będzie spotkać się ze wszystkimi stronami czynności. Wówczas notariusz sporządza niezbędne poświadczenia i przygotuje wyciągi dokumentów. Takie usługi oferuje kancelaria notarialna Katowice, która regularnie dostarcza wypisy aktu notarialnego. W przypadku wszystkich zawieranych czynności notarialnych masz gwarancję niskiej taksy notarialnej.
 

Napisz komentarz

Komentarze(17)

 • 21.04.2022 11:45  Odpowiedz na komentarz

  Ostatnio Pani Dagmara została dużo po godzinach żebyśmy mogli zrobić ważną dla nas umowę. Mieszkamy za granicą i utknęliśmy w korku jadąc do Polski a musieliśmy załatwić sprawę w jeden dzień. Gdyby nie została dla nas dłużej to stracili byśmy kilkanaście tysięcy złotych. Za to że poczekała i zrobiła umowę nie wzięła ani złotówki więcej. Złota kobieta!

  21.04.2022 15:09

  jakos mnie zraza wasze puste chwalenie, nie mam do takich ludzi zaufania. Ciekawe kto tu wypisuje pod roznymi imionami.

 • Byłam w środę u wspominanej tutaj Pani Dagmary i powiem szczerze - jestem zachwycona podejściem! Nikt nigdy wcześniej nie wytłumaczył mi tylu kwestii, ile tutaj dowiedziałam się w ciągu pół godziny. Straciłam wcześniej mnóstwo pieniędzy u innych notariuszy przez niepotrzebne opłaty.

  07.01.2022 01:13

  Pani Dagmara przyjęła nas w Święta. Specjalnie przyszła do pracy. To był jedyny termin jaki nam pasował. Złota Kobieta!

 • Potwierdzam zdecydowaną większość opinii tutaj że w Gnieźnie tylko Pani Dagmara Dominik. Bardzo, bardzo, bardzo fachowa, kompetentna i przede wszystkim wszystko tłumaczy. I ma rozsądne ceny.

 • 25.08.2021 12:22  Odpowiedz na komentarz

  W tym tygodniu byłam u Pani Dagmary i jestem wręcz zachwycona jakością obsługi. Nigdy nie spotkałam się z tak miłą Panią Rejent. Do tego ogrom wiedzy i podpowiedziała rozwiązanie, które pozwoli nam zaoszczędzić kilkanaście tysięcy złotych. Bardzo Dziękuję!

 • 15.08.2021 19:08  Odpowiedz na komentarz

  Co za laurki tutaj wystawiają.

 • 31.07.2021 11:58  Odpowiedz na komentarz

  Ja wczoraj bylam na akcie u Pani Dagmary i okazalo sie ze poprzednia pani notariusz skasowala mnie za wypisy po 100 zlotych a u pani Dagmary zaplacilam po kilka zlotych. Zapytalam ile zaplacila bym u niej za poprzedni akt i rece mi opadly. Weekend mam spieprzony bo wydalam niepotrzebnie 900 zlotych wiecej! Juz nigdy nie pojde nigdzie indziej. I tutaj jeszcze mila obsluga.

 • 30.07.2021 00:32  Odpowiedz na komentarz

  Sprzedaję działki budowlane od ponad 10 lat i zawsze myślałam, że każdy notariusz to za przeproszeniem - gbur. Dopóki nie poznałam Pani Dagmary. Kupujący uparł się na Panią Rejent i nie żałuję, że się zgodziłam, bo nie pójdę już nigdzie indziej.

  30.07.2021 16:09

  Kasiu potwierdzam, miałam podobną sytuację i już nigdzie indziej nie pójdę. Pani Dagmara nawet w weekend odbiera telefon. Pozdrawiam!

 • Chodzilam do pani naprzeciwko sądu i od wczoraj zastanawiam sie za co placili klienci skoro ta sama czynnosc (sprzedaż dzialki budowlanej) u pani Dagmary kosztuje o polowe mniej i jeszcze jest o wiele przyjemniejsza atmosfera. Namowil mnie klient ktory powiedzial ze nie pojdzie nigdzie indziej i przyznam ze ja tez juz nie chce isc nigdzie indziej.

 • 16.07.2021 01:24  Odpowiedz na komentarz

  Tylko i wyłącznie Pani Dagmara! Ewentualnie Pan Michał Gruchalski :)

 • W Gnieźnie najlepszą kancelarią notarialną jest zdecydowanie Dagmara Dominik przy ul. Dąbrówki 28/2! Kompleksowo, rzetelnie, przede wszystkim zrozumiale, do tego sympatyczna obsługa i rozsądne ceny.

  17.07.2021 10:59

  do Myszka: PaNi A.S.

  17.07.2021 00:57

  ~Do Karol M.
  Możesz podać inicjały tej notariusz co skopala twój akt notarialny? Jestem aktualnie w trakcie załatwiania dokumentów i odnoszę wrażenie, że mam do czynienia z tą samą osobą. Mam szansę się jeszcze wycofać, proszę o odpowiedź.

  14.07.2021 14:01

  Potwierdzam! Mi pomogła kiedy inna pseudo notariusz z Gniezna zrobiła błąd w akcie i nie chciała tego sprostować. Powiedziała że może sprostować jak będę u niej robił akty na pozostałe działki. W życiu mnie już nie zobaczy. Pani Dagmara wyprostowała wszystko i do tego dowiedziałem się ile przepłaciłem za błędnie zrobiony akt u pseudo notariusza bo inaczej tej osoby nazwać nie można. Pani Dagmara zawsze odbiera telefon albo oddzwania i zawsze znajdzie czas, nawet w sobotę.

  14.07.2021 13:56

  Zdecydowanie się zgadzam! Nam pomogła w sprawie, którą nie chcieli się zająć inni notariusze w Gnieźnie. Okazało się, że dla innych to po prostu za mały zarobek a za dużo pracy. Teraz chodzimy tam ze wszystkim co mamy i Pani Dagmara zawsze znajdzie czas i nawet jak widać, że ma nawał pracy to jest uśmiechnięta i sympatyczna :)

PODOBNE TEMATY
Nierówne udziały w majątku wspólnym małżonków Z chwilą zawarcia małżeństwa pomiędzy małżonkami powstaje wspólność majątkowa małżeńska. Oznacza to,... Środa, 6 kwietnia 2022
Top 3 triki, które pozwolą Ci szybciej sprzedać dom Obecnie rynek nieruchomości ma się całkiem dobrze. Trzeba przyznać, że naprawdę odbudował się po problemach... Czwartek, 31 marca 2022
Sprzedam dom na osiedlu Dalki Na sprzedaż dom o powierzchni 89 metrów kwadratowych plus garaż 20 metrów kwadratowych, posadowiony... Środa, 16 marca 2022
Masz kredyt w walucie obcej? Zastanawiasz się, czy iśc do Sądu? Przyjdź na bezpłatne spotkanie i dowiedz się jak odzyskać pieniądze! Kancelaria Adwokacka Andrzej Łykowski zaprasza na spotkanie osoby posiadające zobowiązanie kredytowe... Wtorek, 1 marca 2022