moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Wymiana zamka w drzwiach. Kiedy jest niezbędna?

Wtorek, 6 lipca 2021
  • Wymiana zamka w drzwiach. Kiedy jest niezbędna?

Drzwi i prawidłowo zamontowany, dobry zamek to podstawowa ochrona, jaką możemy zapewnić sobie i swoim bliskim przed wtargnięciem do mieszkania obcych osób. Odpowiedni zamek chroni nas również przed złodziejami, którzy szybko mogą sforsować zamki o prostej budowie. Dlatego, należy zadbać o prawidłowy montaż zamka do drzwi, w czym pomoże nam dobry ślusarz. Jest wiele sytuacji, w których wymiana zamka jest niezbędna. Jakich? Tego dowiesz się z poniższego artykułu.

Kiedy należy wymienić zamek w drzwiach?

Wymiana zamka oraz montaż zamka do drzwi nie jest bardzo droga, a jej ceny zależą od rodzaju zamka i przyczyny problemu i zaczynają się już od 100 zł. Dlatego, jeśli jest taka potrzeba, to lepiej się nie wahać i jak najszybciej wymienić zamek na nowy. W końcu to właśnie zamek stanowi podstawową ochronę naszego mieszkania.
 

Zepsuty zamek

Dobry ślusarz z https://www.pogotowie-zamkowe-poznan.pl/ najpierw sprawdzi, czy istnieje możliwość naprawy uszkodzonego zamka, zwłaszcza jeśli był to dobrej jakości zamek antywłamaniowy. Jednak w sytuacji, gdy naprawa jest niemożliwa, konieczne jest wymienienie zamka na nowy. Wadliwie działający zamek, może spowodować zablokowanie klucza i uniemożliwić wejście lub opuszczenie mieszkania, dlatego nie warto tego odkładać na później.
 

Kupno mieszkania

Zakup mieszkania zawsze wiąże się z przekazaniem kluczy do drzwi nowemu właścicielowi, nigdy nie ma się jednak pewności, że otrzymało się wszystkie istniejące komplety kluczy. Dlatego, dla własnego spokoju i bezpieczeństwa, lepiej od razu po kupnie wymienić zamki na nowe, nawet jeśli sprzedający wydaje nam się miłym i uczciwym człowiekiem.
 

Utrata kluczy

W przypadku utraty kluczy na skutek ich zgubienia, czy kradzieży, należy bezzwłocznie wymienić zamek na nowy. Tylko szybka wymiana może nas uchronić przed okradzeniem mieszkania. Dodatkowo dostęp do kluczy osób niepowołanych, może stanowić duże niebezpieczeństwo dla wszystkich domowników.
 

Kto może wymienić zamek w drzwiach?

Najlepiej jeśli wezwiemy do pomocy profesjonalistę. Przeszkolony ślusarz posiada odpowiednią wiedzę i umiejętności, które są niezbędne do szybkiej wymiany zamka. Dodatkowo fachowiec przyjedzie z zestawem precyzyjnych narzędzi, które pozwolą mu na zamontowanie dowolnego typu zamka. Warto też pamiętać, że nieumiejętna wymiana zamka, może być przyczyną jego wadliwego działania i stwarzać domownikom wiele problemów.
 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Nowe samochody dla OSP Kiszkowo i OSP Mieleszyn Dwa ciężkie samochody ratowniczo-gaśnicze trafią do jednostek OSP z powiatu gnieźnieńskiego. Czerwone... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Wypadek na ul. Lednickiej! Trzy osoby w szpitalu! W sobotę ok. godz. 16.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ul. Lednickiej w Gnieźnie.... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Zderzenie trzech aut na ul. Poznańskiej w Gnieźnie W sobotę ok. godz. 13.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na ul. Poznańskiej w Gnieźnie.... Poniedziałek, 24 stycznia 2022
Wypadek na ul. Gdańskiej! Dziecko trafiło do szpitala! W niedzielę ok. godz. 16.00 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku na skrzyżowaniu ul. Gdańskiej... Niedziela, 23 stycznia 2022