moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Baseny letnie na Ustroniu zostaną otwarte w sierpniu

Wtorek, 6 lipca 2021
  • Baseny letnie na Ustroniu zostaną otwarte w sierpniu

Na początku sierpnia, a nie jak deklarował wykonawca w lipcu, ma zostać otwarty kompleks basenów zewnętrznych na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. O przesunięciu terminu poinformował urzędników przedstawiciel wykonawcy inwestycji - firma AS Product.

Umowa na budowę basenów odkrytych przy ul. Spokojnej została podpisana z firmą AS Produkt z Małej Nieszawki koło Torunia jeszcze w grudniu 2020 r. Sama inwestycja rozpoczęła się jednak znacznie później niż wynikało to z przedstawionego przez Wykonawcę harmonogramu, bo dopiero w marcu a nie, jak założyła firma AS Product, w lutym 2021. Wykonawca powstałe opóźnienie tłumaczył złymi warunkami pogodowymi. Przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy przełożyło się bezpośrednio na termin zakończenia wszelkich prac. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia robót, wykonawca wielokrotnie zmieniał deklarację dotyczącą terminu zakończenia inwestycji, początkowo wskazywał finał robót na koniec maja, później koniec czerwca, następnie połowę lipca, a obecnie początek sierpnia.

W tej chwili kończą się prace związane z budową zarówno basenów, jak i budynku z szatniami i ogrodzenia. Jednakże zanim z kompleksu będą mogli korzystać pierwsi klienci, konieczny jest tzw. „rozruch” techniczny oraz odbiory budowlane i sanitarne. Wszystkie te procedury niestety trwają.

Cała inwestycja to budowa i uruchomienie kompleksu letniego składającego się z trzech basenów, zbudowanych na powierzchni, zjeżdżalni wodnej ze ślizgiem tubowym oraz ślizgiem podwójnym, wykonania hamowni oraz instalacji uzdatniania wody basenowej. Powstaje także infrastruktura towarzysząca z szatniami i sanitariatami. Koszt budowy to 3 mln 360 tys. zł.

Za opóźnienie jako Urząd Miejski w Gnieźnie możemy jedynie przeprosić.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 11.07.2021 08:25  Odpowiedz na komentarz

    Super . Kamery już zamontowali. Czyli już pilnują pracowników, by ci w ciągu swoich ośmiu godzin pracy pilnie pracowali. bo dzieci Gnieźnian już z utęsknieniem czekają na otwarcie tych baseników. Będzie to największa nagroda dla dzieciaków za ich komputerowe ściąganie zadanych lekcji przez cały rok szkolny. Ale życie tą pseudo naukę szybko zweryfikuje.

  • Jak się nie ma firmy z odpowiednim potencjałem ludzkim to nie powinno się startować w takim przetargu. Jeżeli ktoś dopiero po podpisaniu umowy z Miastem szuka pracowników na Ukrainie do jej zrealizowania to znaczy, że taki wykonawca nie jest poważnym przedsiębiorcą. I takiego człowieka za brak profesjonalizmu należy też odpowiednio za to wynagrodzić obcinając mu stosownie wynagrodzenie.

  • 07.07.2021 13:32  Odpowiedz na komentarz

    Ok OK. Ktoś najpierw się zobowiązał na wykonanie basenów w terminie od lutego do czerwca 2021 roku a teraz rżnie głupa, jak by nie wiedział co podpisywał !! Śmieszny facet. Jak poczuje, ze oberwał porządnie po kieszeni, to może więcej sobie z władz miasta Gniezna (a w konsekwencji także z mieszkańców Gniezna) nie będzie tak żartował.

PODOBNE TEMATY
Ponad miesiąc z letnimi basenami w Gnieźnie 3 sierpnia otwarte zostały wreszcie letnie baseny w Gnieźnie. Niestety niemal miesiąc po planowanym... Poniedziałek, 13 września 2021
Parking stoi pusty, mieszkańcy okolicznych bloków zostawiają auta na trawnikach! Parking przy ul. Spokojnej w Gnieźnie od początku stoi pusty. Zdążył już zarosnąć chwastami. Mieszkańcy... Niedziela, 22 sierpnia 2021
Baseny mobilne czynne do 12 września Baseny mobilne na osiedlu Ustronie cieszą się niesłabnącą popularnością wśród gnieźnian. W związku z... Czwartek, 19 sierpnia 2021
Baseny letnie z lotu ptaka! Od dzisiaj czynne - bezpłatne dla mieszkańców! Ponieważ dopiero od dzisiaj można z nich korzystać, a na ich budowę wydano prawie 3,5 mln zł, zobaczcie... Poniedziałek, 2 sierpnia 2021