moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Baseny letnie na Ustroniu zostaną otwarte w sierpniu

Wtorek, 6 lipca 2021
  • Baseny letnie na Ustroniu zostaną otwarte w sierpniu

Na początku sierpnia, a nie jak deklarował wykonawca w lipcu, ma zostać otwarty kompleks basenów zewnętrznych na osiedlu Ustronie w Gnieźnie. O przesunięciu terminu poinformował urzędników przedstawiciel wykonawcy inwestycji - firma AS Product.

Umowa na budowę basenów odkrytych przy ul. Spokojnej została podpisana z firmą AS Produkt z Małej Nieszawki koło Torunia jeszcze w grudniu 2020 r. Sama inwestycja rozpoczęła się jednak znacznie później niż wynikało to z przedstawionego przez Wykonawcę harmonogramu, bo dopiero w marcu a nie, jak założyła firma AS Product, w lutym 2021. Wykonawca powstałe opóźnienie tłumaczył złymi warunkami pogodowymi. Przesunięcie terminu rozpoczęcia budowy przełożyło się bezpośrednio na termin zakończenia wszelkich prac. Dodatkowo, w trakcie prowadzenia robót, wykonawca wielokrotnie zmieniał deklarację dotyczącą terminu zakończenia inwestycji, początkowo wskazywał finał robót na koniec maja, później koniec czerwca, następnie połowę lipca, a obecnie początek sierpnia.

W tej chwili kończą się prace związane z budową zarówno basenów, jak i budynku z szatniami i ogrodzenia. Jednakże zanim z kompleksu będą mogli korzystać pierwsi klienci, konieczny jest tzw. „rozruch” techniczny oraz odbiory budowlane i sanitarne. Wszystkie te procedury niestety trwają.

Cała inwestycja to budowa i uruchomienie kompleksu letniego składającego się z trzech basenów, zbudowanych na powierzchni, zjeżdżalni wodnej ze ślizgiem tubowym oraz ślizgiem podwójnym, wykonania hamowni oraz instalacji uzdatniania wody basenowej. Powstaje także infrastruktura towarzysząca z szatniami i sanitariatami. Koszt budowy to 3 mln 360 tys. zł.

Za opóźnienie jako Urząd Miejski w Gnieźnie możemy jedynie przeprosić.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(3)

  • 11.07.2021 08:25  Odpowiedz na komentarz

    Super . Kamery już zamontowali. Czyli już pilnują pracowników, by ci w ciągu swoich ośmiu godzin pracy pilnie pracowali. bo dzieci Gnieźnian już z utęsknieniem czekają na otwarcie tych baseników. Będzie to największa nagroda dla dzieciaków za ich komputerowe ściąganie zadanych lekcji przez cały rok szkolny. Ale życie tą pseudo naukę szybko zweryfikuje.

  • Jak się nie ma firmy z odpowiednim potencjałem ludzkim to nie powinno się startować w takim przetargu. Jeżeli ktoś dopiero po podpisaniu umowy z Miastem szuka pracowników na Ukrainie do jej zrealizowania to znaczy, że taki wykonawca nie jest poważnym przedsiębiorcą. I takiego człowieka za brak profesjonalizmu należy też odpowiednio za to wynagrodzić obcinając mu stosownie wynagrodzenie.

  • 07.07.2021 13:32  Odpowiedz na komentarz

    Ok OK. Ktoś najpierw się zobowiązał na wykonanie basenów w terminie od lutego do czerwca 2021 roku a teraz rżnie głupa, jak by nie wiedział co podpisywał !! Śmieszny facet. Jak poczuje, ze oberwał porządnie po kieszeni, to może więcej sobie z władz miasta Gniezna (a w konsekwencji także z mieszkańców Gniezna) nie będzie tak żartował.

PODOBNE TEMATY
Profilaktyka na sportowo 150 uczniów gnieźnieńskich szkół podstawowych ukończyło kolejną edycję kursu nauki pływania. Ich rodzice... Środa, 1 czerwca 2022
Kiedy zostanie uruchomiona fontanna na Rynku i baseny przy ul. Spokojnej? Znamy daty Fontanna na Rynku ma zostać uruchomiona w ciągu najbliższych dni. Temperatura powietrza w ostatnich... Czwartek, 12 maja 2022
Gdzie kupić basen ogrodowy w Gnieźnie? Ochłodzenie się w upalny dzień dzięki różnym typom basenów jest możliwe i wcale w tym celu nie musimy... Piątek, 11 marca 2022
Ponad miesiąc z letnimi basenami w Gnieźnie 3 sierpnia otwarte zostały wreszcie letnie baseny w Gnieźnie. Niestety niemal miesiąc po planowanym... Poniedziałek, 13 września 2021