moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Na Ustroniu powstał nowy plac zabaw i boisko

Piątek, 2 lipca 2021
  • Na Ustroniu powstał nowy plac zabaw i boisko

Przy ul. Sikorskiego powstał nowy plac zabaw, miejsca postojowe i przebudowane zostało boisko piłkarskie. Inwestycja była realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.

To już czwarty plac zabaw, który pojawił się w Gnieźnie w tym roku. Po otwarciu placu przy ul. Lema, przy ul. Kawiary i zrewitalizowaniu starego placu na os. Grunwaldzkim przyszedł czas na Ustronie. Inwestycja kosztowała w sumie ponad milion złotych, powstała na dużym terenie między blokami przy ul. Sikorskiego, gdzie kiedyś funkcjonował m.in. tor do speedrowera, przeniesiony później na ul. Parkową.

Na nowym placu zabaw, podzielonym na dwie strefy, pojawiło się w sumie 16 urządzeń zabawowych. Obok powstało wielofunkcyjne boisko sportowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 22 m na 44 m. Teren został oświetlony, uzupełniony o ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów. Przy  istniejącej  drodze  manewrowej zbudowano parking na 24 samochody.Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna, głosowało na niego 1145 osób.

Na podstawie zapisów umowy wykonawca inwestycji będzie utrzymywać i pielęgnować trawniki do końca 2021 roku oraz pielęgnować i utrzymywać nasadzone rośliny przez 3 lata od odbioru końcowego zamówienia. W przypadku ich uschnięcia jest zobowiązany je wymienić.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 02.07.2021 13:26  Odpowiedz na komentarz

    Konieczne jest dostawienie dwóch dużych koszy na butelki "PET" przy obu wejściach na boisko. ( przy przerwach miedzy siatkowymi piłkochwytami ). Dzieciaki w te upały piją bardzo dużo wody. brakuje wtedy miejsca na takie butelki w istniejących już koszach na odpadki- papierki, które już stoją przy placach zabaw.

  • 02.07.2021 12:58  Odpowiedz na komentarz

    zapraszam do przeczytania komentarzy na stronie oficjalnej Prezydenta miasta na Facebook u . https://www.facebook.com/BudaszTomasz.. Zamieszczone tam komentarze do tej inwestycji są na prawdę bardzo ciekawe. Odpowiedzi na nie Pana Prezydenta Tomasza Budasza są również warte przeczytania.

PODOBNE TEMATY
Dom jednorodzinny w rozsądnej cenie! Osiedle Wierzbiczany już w sprzedaży Osiedle domów jednorodzinnych to inwestycja zlokalizowana nieopodal Gniezna, w zielonej i spokojnej... Piątek, 24 czerwca 2022
Prezentacja wystawy "Przyszłość u podstaw" w Fałkowie Zapraszamy na kolejną odsłonę wystawy "Przyszłość u podstaw" autorstwa Pałacu Generała Dąbrowskiego... Sobota, 18 czerwca 2022
Park linowy nad Jeziorem Winiary - jak będzie wyglądał? Zapytaliśmy Urząd Miasta Gniezna jak będzie wyglądał park linowy, który ma powstać w parku nad Jeziorem... Czwartek, 16 czerwca 2022
Eskurro, czyli kompleksowe sprzątanie sklepu Sklepy i lokale usługowe bez względu na rodzaj, potrzebują regularnego sprzątania i utrzymywania czystości... Środa, 15 czerwca 2022