moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Na Ustroniu powstał nowy plac zabaw i boisko

Piątek, 2 lipca 2021
  • Na Ustroniu powstał nowy plac zabaw i boisko

Przy ul. Sikorskiego powstał nowy plac zabaw, miejsca postojowe i przebudowane zostało boisko piłkarskie. Inwestycja była realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna.

To już czwarty plac zabaw, który pojawił się w Gnieźnie w tym roku. Po otwarciu placu przy ul. Lema, przy ul. Kawiary i zrewitalizowaniu starego placu na os. Grunwaldzkim przyszedł czas na Ustronie. Inwestycja kosztowała w sumie ponad milion złotych, powstała na dużym terenie między blokami przy ul. Sikorskiego, gdzie kiedyś funkcjonował m.in. tor do speedrowera, przeniesiony później na ul. Parkową.

Na nowym placu zabaw, podzielonym na dwie strefy, pojawiło się w sumie 16 urządzeń zabawowych. Obok powstało wielofunkcyjne boisko sportowe z nawierzchnią z trawy syntetycznej o wymiarach 22 m na 44 m. Teren został oświetlony, uzupełniony o ławki, kosze na śmieci, stojaki rowerowe oraz nowe nasadzenia drzew i krzewów. Przy  istniejącej  drodze  manewrowej zbudowano parking na 24 samochody.Projekt został zrealizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Gniezna, głosowało na niego 1145 osób.

Na podstawie zapisów umowy wykonawca inwestycji będzie utrzymywać i pielęgnować trawniki do końca 2021 roku oraz pielęgnować i utrzymywać nasadzone rośliny przez 3 lata od odbioru końcowego zamówienia. W przypadku ich uschnięcia jest zobowiązany je wymienić.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

  • 02.07.2021 13:26  Odpowiedz na komentarz

    Konieczne jest dostawienie dwóch dużych koszy na butelki "PET" przy obu wejściach na boisko. ( przy przerwach miedzy siatkowymi piłkochwytami ). Dzieciaki w te upały piją bardzo dużo wody. brakuje wtedy miejsca na takie butelki w istniejących już koszach na odpadki- papierki, które już stoją przy placach zabaw.

  • 02.07.2021 12:58  Odpowiedz na komentarz

    zapraszam do przeczytania komentarzy na stronie oficjalnej Prezydenta miasta na Facebook u . https://www.facebook.com/BudaszTomasz.. Zamieszczone tam komentarze do tej inwestycji są na prawdę bardzo ciekawe. Odpowiedzi na nie Pana Prezydenta Tomasza Budasza są również warte przeczytania.

PODOBNE TEMATY
Przebudowa ul. Gdańskiej - postęp prac Trwa przebudowa ul. Gdańskiej w Gnieźnie. Zobaczcie na jakim etapie są prace. Piątek, 1 października 2021
Bezpieczniej od ul. Kostrzewskiego do Gajowej Użytkownicy ogrodów działkowych przy ul. Kostrzewskiego od kilku dni mogą komfortowo i bezpiecznie poruszać... Czwartek, 23 września 2021
Rozbudowa ul. Granicznej w Gnieźnie postępuje Inwestycja obejmuje wykonanie prac drogowych, elektroenergetycznych, kanalizacyjnych wraz z sięgaczem.... Czwartek, 23 września 2021
Jutro Gniezno stanie w korku! Remont dylatacji na wiadukcie w ciągu drogi krajowej nr 15, między katedrą a restauracją McDonald's... Środa, 22 września 2021