moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Krew pot i grill ! Pelikan zakończył sezon!

Niedziela, 27 czerwca 2021
  • Krew pot i grill ! Pelikan zakończył sezon!

Ostatnim aktem tegorocznych rozgrywek w Lidze Okręgowej był mecz wyjazdowy Pelikana z Czarnymi Ostrowite. Spotkanie zostało rozegrane w sobotę punktualnie o godzinie 13:00. Trener Stefański od pierwszego gwizdka do gry desygnował skład: Szafran, Pawłowski, Białas, Waluszyński, Jarzyński, Mazur, Kruczyńśki, Stefański, Kustra, Jankowski, Pawlak.

Miłym akcentem ze strony gospodarzy było przywitanie zespołu Pelikana na Murawie, miejscowi wykonali szapaler i przywitali Mistrzów Ligii Okręgowej brawami.

Początek spotkania lepszy był dla gospodarzy, którzy to przewagę przypieczętowali bramką w 16 minucie. Było 1:0. Ponownie pod bramką Pelikana zagotowało się w 21 minucie po rzucie rożnym. W 35 minucie było już 2:0. Gospodarze zaliczyli przechwyt, wyprowadzili kontrę i było 2:0.

W 43 minucie Pelikan stracił pierwszego gracza... Mazur złapał kontuzję. A chwile później jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą cześć meczu krwią zalał się Białas. Wstępna diagnoza? Złamany nos.

W 46` gracze Pelikana podrażnieni sytuacją sprzed kilku chwil złapali kontakt zdobywając bramkę na 2:1. Jej autorem był Jarzyński. Chwilę później ten sam gracz mógł doprowadzić do remisu. Piłka jednak wylądowała na poprzeczce. Wyrównanie jednak przyszło w 52 minucie. Autorem gola dla Pelikana był Nowaczyk. Pelikan ponownie miał okazje do strzelenia bramki w 62 i 63 minucie. Rezultat jednak nie zmienił się.

w 77 minucie gospodarze odgryźli się Pelikanowi i po rzucie rożnym wyszli na prowadzenie 3:2.  W 84 minucie ponownie gospodarze strzelili bramkę, tym razem jednak samobójczą. Na tablicy 3:3.

Po meczu gospodarze ugościli Pelikana po mistrzowski, grillem i piwem.
 

Pelikan Niechanowo - Czarni Ostrowite 3:3


Pelikan Niechanowo zakończył rozgrywki wygrywając Ligę Okręgową i tym samym awansował do 5 ligi. W trakcie rozgrywek gracze z Plant zdobyli 78 punktów a na 2 miejscu uplasował się zespół Polanin Strzałkowo z dorobkiem 70pkt.

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Pelikan Niechanowo rozbija bank dla Ingi Soszyńskiej Pelikan Niechanowo jako stowarzyszenie zostało zawiązane 25 lat temu po to, aby jednoczyć i integrować... Czwartek, 7 października 2021
Dźwignąć się po falstarcie. Futsal Szczecin na drodze KS-u Futsaliści Grinbud KS-u Gniezno zanotowali falstart. Na początku sezonu ponieśli dwie porażki. Nikt... Czwartek, 7 października 2021
Finansowe wsparcie dla Gminy Niechanowo 5 października na boisku przy Szkole Podstawowej w Niechanowie i nowo remontowym Klubie dziecięcym "Wesołe... Środa, 6 października 2021
Pelikan Niechanowo zorganizuje festyn dla Ingi Soszyńskiej Pelikan Niechanowo w ramach obchodów 25lecia istnienia klubu już w najbliższą sobotę 02.10.2021 zorganizuje... Wtorek, 28 września 2021