moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Przychodnia na Cymsa bez umowy z NFZ! Co z pacjentami?

Sobota, 26 czerwca 2021
  • Przychodnia na Cymsa bez umowy z NFZ! Co z pacjentami?

Przychodnia Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów "Vitamed" Sp. J. Przy ul. Cymsa 16 w Gnieźnie bez umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia od 1 lipca. Powodem jest udzielanie powyżej 90% teleporad. Fundusz nie przedłużył umowy z podmiotami, które charakteryzują się takim wskaźnikiem twierdząc, że nie gwarantują one bezpieczeństwa i właściwej opieki nad pacjentem.

Jak czytamy na stronie NFZ:


W Wielkopolsce 15 poradni POZ udzielało powyżej 90% teleporad, a ich umowy z NFZ wygasają 30 czerwca. Fundusz nie zamierza przedłużać współpracy z tymi poradniami, ale Pacjenci nie zostaną bez opieki. Koniecznie sprawdź, gdzie otrzymasz niezbędną pomoc medyczną.

Poradnia POZ, do której jesteś zapisany, udzielała ponad 90% teleporad. Ten poziom nie mógł zagwarantować bezpieczeństwa i właściwej opieki nad pacjentem. Umowa tej placówki z NFZ wygasa 30 czerwca, ale Fundusz nie zamierza jej przedłużyć.
 

Gdzie otrzymasz niezbędną pomoc medyczną od 1 lipca?

Możesz skorzystać ze świadczeń medycznych w najbliższych poradniach POZ w Twoim miejscu zamieszkania, w sąsiedniej gminie lub w swoim powiecie. Adresy tych poradni znajdziesz w tabeli.

Poza godzinami pracy POZ, w nagłych przypadkach zachorowania, przyjmą Cię placówki Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (NiŚOZ). Kontakt i adres do najbliższej placówki NiŚOZ podajemy w tabeli poniżej.

W sytuacji poważnego zagrożenia życia i zdrowia zadzwoń pod numer 112 i wezwij Zespół Ratownictwa Medycznego.
 

Masz wątpliwości? Zadzwoń na infolinię NFZ

Jeśli masz pytania lub wątpliwości koniecznie skontaktuj się z infolinią NFZ. Zadzwoń pod bezpłatny i całodobowy numer 800 190 590, a konsultant na infolinii przekaże Ci wszystkie niezbędne dane do placówek medycznych, które udzielą Ci pomocy.

Możesz też skontaktować się z nami pod numerem telefonu 61 850 60 00.
 

tekst: Andrzej Bukowski
foto: Przychodnia Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów "Vitamed"

Napisz komentarz

Komentarze(4)

  • 29.06.2021 15:17  Odpowiedz na komentarz

    A jakaś CISZa o przychodni na Jeziornej . Straszne tam i dziwne zwyczaje w CZASIE pandemii i teraz tez.

  • oba komentarze trafione w punkt miałem identyczne sytuacje chyba 5 .Wyrzucić na bruk się nauczą nieroby Dw poprzednie komentarze trafione w punkt

  • 26.06.2021 23:11  Odpowiedz na komentarz

    Przychodnia na Cymsa nadawala sie do zamkniecia jeszcze przed pandemia! Teraz to co tam wyprawiaja to przechodzi ludzkie pojecie! Zakichane teleporady...to jakis cyrk na kolkach! Na Staszica tez nie jest lepiej! Dziecka nie przyjma,bo za niska temperatura,wiec lekarz nie widzi potrzeby aby dziecko zobaczyc,osluchac...2 dni pozniej laduje z dzieckiem na wizycie prywatnej u pani doktor J (dziekuje) Zakonczonej antybiotykiem. Co sie dzieje? Jak mozna tak robic? Gdzie ich sumienie? Wszyscy Ci pseudo lekarze ktorzy nie przyjmuja pacjentow powinni byc pozbawieni prawa wykonywania zawodu!!!

  • TO PRZYCHODNIA NA CYMSA uDZIELA TELEPORAD? DZIWNE, BO PROBÓWAŁEM SIĘ TAM DODZWONIĆ WYKONUJĄC 3O TELEFONÓW W CIĄGA DNIA I ANI RAZU NIKT NAWET NIE ODEBRAŁ. PŁACIMY SKŁADKI NIE DOSTAJĄC NIC W ZAMIAN. proszę zamknąć tą pseudo przychodnię albo oddać nam składki.

PODOBNE TEMATY
Gnieźnieński szpital na 9 miejscu pod względem wykonanych zabiegów endoprotezoplastyki Szpital Pomnik Chrztu Polski uplasował w czołówce pod względem wykonanych zabiegów endoprotezoplastyki... Sobota, 21 maja 2022
"Jakie są prawdziwe przyczyny tego wypowiedzenia" - posłanka interweniuje w sprawie Dziekanki Posłanka Paulina Hennig-Kloska podjęła interwencję w sprawie planowanej likwidacji oddziału psychiatrycznego... Czwartek, 19 maja 2022
Lewica zabrała głos w sprawie likwidacji oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Szpitalu Dziekanka Wojewódzki Szpital dla Nerwowo i Psychicznie Chorych Dziekanka w Gnieźnie chce zlikwidować oddział psychiatryczny... Wtorek, 17 maja 2022
Dziekanka likwiduje psychiatrię dziecięcą! Czy szpital wojewódzki "idzie na dno"? Psychiatria dziecięca działająca w ramach Szpitala Dziekanka w Gnieźnie ma zostać zlikwidowana. Taką... Wtorek, 17 maja 2022