X
X

moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Zielona fabryka Akademii Kwiatów, czyli niesamowite lasy w szkle tworzone w Gnieźnie!

Środa, 23 czerwca 2021
  • Zielona fabryka Akademii Kwiatów, czyli niesamowite lasy w szkle tworzone w Gnieźnie!

Zielona fabryka Akademii Kwiatów to projekt, który ma na celu rozpropagowanie nurtu florystycznego, jakim jest tworzenie tzw. lasów w szkle. Piękne kompozycje urzekają swoją różnorodnością i stanowią wykwintny element dekoracji.

Przez ostatni rok lasy w szkle bardzo zyskały na popularności. Są chętnie kupowane na prezenty, stanowią elegancki element wystroju wnętrz, są wręczane jako podarunki podczas oficjalnych wizyt. Co ciekawe - mogą być z roślin żywych, jako samowystarczalne ekosystemy, ale także z kwiatów sztucznych, nie wymagające praktycznie żadnej opieki.

Są firmy, które za las w szkle kasują po kilkaset złotych - mówi Jakub Kamiński, właściciel Akademii Kwiatów. Uważam, że to gruba przesada. Wprawny florysta tworzy najprostszy las w szkle bardzo szybko. Ograniczenia są tylko w naszej głowie. Warto więc zastanowić się, czy cena na przykład 300 złotych za taką kompozycję nie jest zbyt wygórowana. U nas ceny zaczynają się już od nawet 50 złotych, a za największe dekoracje trzeba zapłacić około 130 - 150 złotych.


Niebawem odbędą się praktyczne warsztaty, podczas których każdy będzie mógł nauczyć się tworzenia tych niesamowitych kompozycji. Ta sztuka jest prostsza, niż Wam się wydaje.
 

tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Dekoracje w stylu BOHO tylko w cudnydom.pl MAL-LAK przy ul. 3 Maja 3 widnieje w sieci jako cudnydom.pl. Znajdziesz u nas szeroki asortyment dekoracji... Wtorek, 6 lipca 2021
Naturalne świece produkowane w Osińcu pod Gnieznem! Powinnaś je mieć w swoim domu! Naturalne świece sojowe stworzą w Twoim domu przytulną atmosferę. Wprowadzą Cię w głęboki stan relaksacji,... Czwartek, 1 lipca 2021