moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Dlaczego hazardziści mogą czerpać przyjemność z przegrywania

Czwartek, 17 czerwca 2021
  • Dlaczego hazardziści mogą czerpać przyjemność z przegrywania

Wielu ludzi lubi nie tylko wygrywać w gry losowe, ale także przegrywać w gry losowe. Przegrana znacząco wpływa na emocje przeżywane w przypadku sukcesu, pomaga w produkcji hormonu szczęścia w mózgu.

Istnieje stereotyp, że najważniejszą rzeczą w hazardzie jest wygrana. Jednak liczne badania pokazują, że osoby uprawiające hazard odczuwają przyjemność nawet z przegranej na hot slot gry. Stwierdzenie to opiera się na fakcie, że obsesyjni gracze kontynuują stawianie zakładów nawet po kilku przegranych z rzędu. Chodzi o to, że tacy ludzie są zainteresowani, a nie wygrana, i żywe emocje, które mogą doświadczyć w grze.
 

Hazardziści są podświadomie gotowi na porażkę

Brytyjscy psychologowie badający uzależnienia behawioralne odkryli, że wygrana nie jest tak naprawdę główną motywacją osób uzależnionych od hazardu. Dzieje się tak pomimo faktu, że każdy chorobliwie opętany hazardzista prawdopodobnie powiedziałby, że jego celem jest wygranie dużych pieniędzy. Tylko niektórzy hazardziści są skłonni przyznać, że hazard jest zabawny i ekscytujący.

Psychologowie doszli do wniosku, że nawet podczas przegranej organizm wytwarza adrenalinę i endorfiny. To jest to, po co przychodzą klienci kasyn online. Tak więc fakt utraty pieniędzy na slotach nie wpływa na ogólne wrażenie z gry. Podświadomie gracze rozumieją, że na dłuższą metę na pewno przegrają.
 

Związek między przegraną a wygraną

Inną cechą przegranej jest to, że przyczynia się ona do wzmocnienia pozytywnych emocji związanych z wygraną. Ta okoliczność jest spowodowana zmianą oczekiwań podczas przegranej passy. Gracz może stracić dziesiątki tysięcy dolarów, ale będzie się cieszył z wygranej kilkuset. Co więcej, ta wygrana zmotywuje go do dalszej gry.

To zachowanie gracza jest spowodowane zwiększoną aktywnością neuronów dopaminowych. Dopamina jest złożonym neuroprzekaźnikiem, który powoduje zmiany w stanie emocjonalnym człowieka. Przyczynia się to do tego, że po serii porażek oczekiwanie na wygraną znacząco spada. W takiej sytuacji wygrana sprawi, że gracz poczuje się znacznie szczęśliwszy. Nasz mózg wyłapuje związek między przegraną a długo oczekiwaną wygraną. Dlatego nawet liczne straty na poziomie podświadomym przynoszą przyjemność.
 

Jak automaty do gry wpływają na klientów kasyna

Nie tylko połączenia neuronowe przyczyniają się do przyjemności z przegrywania. Brytyjscy badacze uważają, że konstrukcja automatów do gry również przyczynia się do tej szczególnej przyjemności. Prawdopodobnie niewiele osób zauważyło, ale większość slotów jest zaprojektowana w kolorze czerwonym. Nie jest to zaskakujące, ponieważ czerwień jest ekscytująca. Na gracza wpływa i akompaniament muzyczny.

Ostatnie badania wykazały również, że na stan graczy może wpływać nawet frazy bohaterów. Wszystko to przyczynia się do maksymalnego zaangażowania w rozgrywkę. W związku z tym występuje efekt uzależnienia. W tym przypadku graczowi przestaje zależeć na wygranej. Jego potrzeby zostaną już zaspokojone przez rozgrywkę.

Twórcy slotów online robią wszystko, co możliwe, aby utrzymać zainteresowanie gracza. Aby to osiągnąć, stosują system nagród. W porę zapewniony bonus (np. w przypadku porażki) ucieszy gracza o wiele bardziej niż hipotetyczna wygrana. Dlatego każde kasyno nieustannie zachęca swoich klientów. Co więcej, te nagrody i prezenty mogą być nawet nieistotne. Gracze będą zadowoleni w każdym przypadku.
 

Kluczowym czynnikiem jest proces gry

Wiele osób usprawiedliwia się mówiąc, że regularna gra w kasynie pozwala im rozwinąć umiejętność, która pomoże im wygrywać przez cały czas. Ale nie jest możliwe, aby rozwinąć jakiekolwiek umiejętności w hazardzie. Losowość i szczęście decydują o wszystkim w tym procesie. W rzeczywistości, klienci kasyn online są zainteresowani tylko procesem gry. Lubią zwycięstwa, nagrody, porażki itp. Co więcej, gracze często przestają odczuwać różnicę między wygraną a przegraną.

Jeśli klient kasyna online tłumaczy swoją chęć do gry chęcią dowiedzenia się, które maszyny dają duże wygrane, to okłamuje sam siebie. W takiej sytuacji wygrana nie jest dla niego ważna. Interesują go czynniki towarzyszące, które sprawiają, że gra jest fascynująca. Dlatego nawet ci, którzy regularnie przegrywają w grach hazardowych, nie uważają swojego nałogu za bolesny. Tacy ludzie są w stanie znaleźć coś ekscytującego nawet w swoich porażkach.

 

Napisz komentarz

Komentarze(0)

PODOBNE TEMATY
Co sprawia, że kasyna internetowe są popularne wśród Polaków? Rozwój technologii cyfrowej, a w szczególności Internetu spowodował, że z roku na rok zwiększa się dostępność... Środa, 13 października 2021
Dlaczego warto stosować ćwiczenia Qi Gong? Ruch zalecany jest przez wielu specjalistów nauk medycznych, a także osoby stosujące alternatywne formy... Środa, 13 października 2021
Najpopularniejsze sosy w domowym zaciszu W wielu domach i kuchniach królują popularne sosy, bez których nie można się obejść. Środa, 13 października 2021
Kluczowe działania dla ratowania amazońskiego lasu deszczowego Od dawna wiadomo jest, że Amazonia z lasami deszczowymi jest bardzo ważnym elementem dla naszego świata.... Środa, 13 października 2021