moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Sala do rehabilitacji zamiast kaplicy w szpitalu! Trwa zbiórka podpisów pod petycją

Czwartek, 17 czerwca 2021
  • Sala do rehabilitacji zamiast kaplicy w szpitalu! Trwa zbiórka podpisów pod petycją

W nowym budynku Szpitala Pomnik Chrztu Polski jednym z pierwotnie zaplanowanych pomieszczeń była kaplica. Dyrekcja dąży do tego, aby to pomieszczenie zamienić w salę do rehabilitacji. Podobnego zdania jest spora część personelu, pacjentów, a także mieszkańców powiatu gnieźnieńskiego.

Wszystko wskazuje na to, że miejsce przeznaczone na kaplicę stanie się salą do rehabilitacji. Takie rozwiązanie wydaje się logiczne, ponieważ w starym budynku szpitala znajduje się czynna kaplica. Dublowanie więc wydaje się nieuzasadnione. Podobnego zdania są nie tylko pacjenci, personel szpitala, spora częśc mieszkańców, ale także radni. Artur Kuczma, radny Rady Miasta Gniezna, zainicjował petycję w tej sprawie. Aby ją podpisać, wystarczy kliknąć poniższy link:

Podpisz petycję online


tekst: Andrzej Bukowski

Napisz komentarz

Komentarze(13)

  • 22.06.2021 00:07  Odpowiedz na komentarz

    Szpital Pomnik Chrztu Polski bez kaplicy???? Ludzie popatrzcie jak to miasto się stacza
    dzięki takim radnym .Co mu przeszkadza kaplica pewnie lewak lub pełowiec?

  • 21.06.2021 13:29  Odpowiedz na komentarz

    KATOLICY, a nim jestem też ja, zgłaszają taką potrzebę. NIE wiem czy takie potrzeby zgłaszają przedstawiciele innych wyznań. Nadmieniam, że katolicy w naszym kraju stanowią większość, a zgodnie z regułami demokracji prawa powinny być zapewnione przede wszystkim większości. Czy jeśli w szkole pojawi się np. 1 Turek, to wprowadzamy jęz. Turecki?

  • Do modlitwy żadna kaplica nie jest potrzebna. Rachunek sumienia lepiej robić sam przed sobą , bo wtedy to ma sens.

  • 21.06.2021 07:49  Odpowiedz na komentarz

    Stwórzmy po prostu w nowym szpitalu salę skupienia i wyciszenia !! Tam niech każdy ma możliwość pobyć sam. chociaż przez godzinkę. Taki czas powinien każdemu wystarczyć na prośby i podziękowania naszemu..... "szefowi".

  • 20.06.2021 17:29  Odpowiedz na komentarz

    Szpital jest po to by leczyc ,mamy w naszym kraju
    inne wyznsnia to co bedzie ODLAM.Meczetu ,Synagogi i cerkwi???? Jeslu rownisc to dla wszystkich.a swoja droga mozna SIE modlic bez kaplicy jesli ktos chce i ma taka potrzebe ,szpital piwinien byc miejscem poprawy zdrowia , kosciolow w Gnieznie jest bardzo duzo swieca pustkami....

  • 20.06.2021 10:41  Odpowiedz na komentarz

    Brak kapliczki i chłodni to słabe strony nowego szpitala. Dlaczego odmawiać chorym możliwości modlitwy w ciszy i skupieniu. A osoby zmarłe będą trafiały gdzie? Do WC?

  • 19.06.2021 13:41  Odpowiedz na komentarz

    Jakie to przykre, że katolicy nie wiedzą, że Pan Bóg jest wszędzie. Chory może modlić się przecież w łóżku. Jaki to problem ? Przecież te KAPLICe szpitalne są wciąż puste, albo zamknięte !!!
    Rehabilitacji ani na łóżku, Ani NA korytarzu, a nawet w innym pomieszczeniu nie da się chorym zapewnić. To musi być SPECJALNa sala i jestem - ZA SALA DO REHABILITACJI !

  • 18.06.2021 20:53  Odpowiedz na komentarz

    zgadzam sie

  • 17.06.2021 20:12  Odpowiedz na komentarz

    Kaplica musi byc w szpitalu To jest jedyne miejsce Dla CZŁOWIEKA gdzie moze Się Po modlic W trakcie przebywania w szpitalu a nie kiedy podjĄć trudnej decyzji ŻYCIOWEJ . Ale RÓWNIEŻ TRAGEDII ludzkiej

    18.06.2021 09:12

    Oczywiście, zgadam się. Jakkolwiek już jest jedna kaplica, po co dwie w szpitalu?

  • 17.06.2021 14:11  Odpowiedz na komentarz

    Bardzo pozytywna incjatywa z zyskiem dla podopiecznych szpitala.

  • Kaplica już jest w szpitalu bardziej potrzebna jest sala do rehabilitacji.

    18.06.2021 16:35

    Kaplica jest w starym szpitalu, który będzie w całości zamkniety. Zatem, to nieprawda, że kaplica jest. A nawet, gdyby została, nie spełnia wymogów dostępu dla osób chorych i niepełnosprawnych - bardzo strome schody i brak windy.

PODOBNE TEMATY
Wypadek w Trzemesznie! 25-letni Ukrainiec w szpitalu! Jesienna aura już pełni. Niektórzy kierowcy sami się przekonali jak to jest, kiedy samochód zatrzymuje... Poniedziałek, 18 października 2021
Wypadek w Darmoszewie W sobotę o godz. 12.30 służby ratunkowe otrzymały informację o wypadku w Darmoszewie (między Kiszkowem... Niedziela, 17 października 2021
Chłopiec z raną kłutą zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Poznaniu Dzisiaj ok. godz. 12.45 służby ratunkowe zostały zadysponowane na ul. Wrzesińską w Gnieźnie. Ze zgłoszenia... Piątek, 15 października 2021
Seria włamań do domów i mieszkań w Gnieźnie W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie Gniezna,... Czwartek, 14 października 2021