PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Znakomity występ Samurajów w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym

Środa, 16 czerwca 2021
  • Znakomity występ Samurajów w Mistrzostwach Polski w Karate Tradycyjnym

W dniach 12 - 13 czerwca 2021 r., w słynnej warszawskiej hali Torwar, zostały rozegrane XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym oraz XXI Ogólnopolski Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. Na zawodach rangi Mistrzowskiej nie mogło zabraknąć zawodniczek i zawodników Akademii Karate Tradycyjnego Samuraj Gniezno, którzy od lat należą do krajowej czołówki.

Z Warszawy do Gniezna przyjechało aż 6 medali! Ale po kolei. W sobotę zostały rozegrane XXXII Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym w kategoriach junior młodszy, junior, młodzieżowiec i senior. W tym dniu wystartowało 7 reprezentantów gnieźnieńskiego Samuraja: nowa zawodniczka w naszej Akademii Alicja Muszyńska, Aleksandra Politowicz, Wiktoria Łuczyńska, Wiktoria Nowicka, Natalia Szuba, Maja Barczak, Sebastian Kordela i Jakub Łukasiewicz. Przed południem odbyły się konkurencje młodzieżowców i seniorów. I już na samym początku worek z medalami się rozwiązał. Wśród młodzieżowców startująca po raz pierwszy w barwach Samuraja Alicja Muszyńska wywalczyła złoty medal i Mistrzostwo Polski w konkurencji kumite indywidualne. Ala stanęła jeszcze indywidualnie na najniższym stopniu podium w konkurencji fuku-go. Swój pierwszy medal Mistrzostw Polski wywalczył w Warszawie Sebastian Kordela. Bardzo szczęśliwy odebrał brąz za konkurencję kumite indywidualne młodzieżowców. Na sąsiednich matach rozgrywały się konkurencje seniorskie. Tam mieliśmy jedną reprezentantkę - Olę Politowicz. Ola znakomicie zaprezentowała się w finale kata indywidualnego, zajmując ostatecznie 4 miejsce w Polsce. To duży progres i sukces w porównaniu z ubiegłymi latami w tej konkurencji. W kumite indywidualnym miała brązowy medal na wyciągnięcie ręki, ale w sposób trochę niezrozumiały przegrała walkę o brąz z zawodniczką z Krakowa. Piękne chwile miały jednak dopiero nadejść pod koniec rozgrywki młodzieżowców i seniorów. Otóż nasze dziewczyny, które po raz pierwszy wystartowały w składzie: Natalia Szuba, Alicja Muszyńska i Aleksandra Politowicz wywalczyły srebrny medal i tytuł Wicemistrzyń Polski w kumite drużynowym! W finale dziewczyny zmierzyły się z bardzo mocną ekipą z Krakowa i przegrały zaledwie o 2 punkty. Tutaj należy pochwalić najmniej doświadczoną w kumite członkinię drużyny, czyli Natalię Szubę, która z dużo bardziej doświadczonymi zawodniczkami walczyła jak równy z równym. Jesteśmy przekonani, że ta drużyna dostarczy nam jeszcze wiele radości. Tak, jak drużyna w kata drużynowym, czyli Natalia Szuba, Maja Barczak i Aleksandra Politowicz, które okazały się 5-tą drużyną w Polsce. Dziewczyny dopiero nabierają doświadczenia jako zespół kata drużynowego, a już widać ogromne postępy. Należy również nadmienić, że bardzo wysokie 5-te miejsce zajęli Natalia Szuba i Jakub Łukasiewicz w konkurencji en-bu.

Po południu zostały rozegrane konkurencje juniorskie. Z dobrej strony pokazała się Wiktoria Łuczyńska, która wywalczyła 2 srebrne medale i tytuły Wicemistrzyni Polski w konkurencjach kumite indywidualne oraz fuku-go juniorek. Wiktoria wywalczyła również bardzo wysokie 4 miejsce w konkurencji kata indywidualne. Wśród juniorek bardzo fajne walki stoczyły dwie inne nasze zawodniczki: Maja Barczak i Wiktoria Nowicka. Zarówno Maja jak i Wiktoria nie zdobyły co prawda medali, ale mocno zaznaczyły swój udział w Mistrzostwach. Przeciwniczki nie miały z nimi łatwo. Przed nimi jeszcze wiele zawodów rangi mistrzowskiej z których z pewnością będą przywozić medale.

Kolejnego dnia, czyli 13 czerwca, rozegrany został XXI Ogólnopolski Puchar Polski Dzieci w Karate Tradycyjnym. W Warszawie pojawili się Samuraje: Nadia Wojciechowska, Weronika Szopińska oraz Kamil Tomczak. Tym razem bez medalu, ale nabyte doświadczenie w tak dużej imprezie z pewnością zaprocentuje w przyszłości miejscami na podium. To bardzo młodzi zawodnicy więc dodatkowy stres nie pomaga w rywalizacji. Cała trójka walczyła bardzo dzielnie godnie reprezentując naszą Akademię.

Na koniec oczywiście specjalne podziękowania dla trenerów. Dla Senseia Andrzeja Zarzecznego (5 Dan) za przygotowanie ekipy z Gniezna, a także za opiekę przy matach podczas startów. Dla Senseia Radosława Tomczaka (1 Dan) i Senseia Tomasza Majchrzaka (1 Dan) za przy gotowanie ekipy z Sekcji Trzemeszno. Ogromne podziękowania także dla Volkswagen Berdychowski Poznań - sponsora Oli Politowicz. Dzięki otrzymanemu wsparciu Ola może godzić naukę z treningami i spokojniej przygotowywać się każdych zawodów.

tekst: Informacja prasowa