moje-gniezno.pl

PORTAL INFORMACYJNY POWIATU GNIEŹNIEŃSKIEGO

Budowa drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim idzie zgodnie z planem

Sobota, 12 czerwca 2021
  • Budowa drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim idzie zgodnie z planem

Prace na budowie drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim idą zgodnie z planem. Dziś prezentujemy filmy przedstawiające stan budowy na koniec maja 2021 r. z trzech odcinków S5, na których ze względu na nierzetelnego wykonawcę konieczne było ogłoszenie nowych przetargów. Nowi wykonawcy kontynuują prace od wiosny 2020 r.

S5 Bydgoszcz Błonie - Szubin Północ  

Jest to najbardziej zaawansowany w budowie i jednocześnie najkrótszy odcinek drogi ekspresowej S5 w woj. kujawsko-pomorskim. Odcinek o długości 9,7 km stanowi łącznik między Szubinem a obwodnicą Bydgoszczy. W trakcie budowy powstanie szereg obiektów, m.in. nowy wiadukt przez Noteć oraz węzeł Rynarzewo, na którym ruch poprowadzono pod wiadukt w ciągu obecnej DK5. Film ukazuje znaczne postępy w kładzeniu nawierzchni, pozostały fragment drogi, gdzie trwają prace ziemne znajduje się głównie w m. Kruszyn Krajeński. Po ukończeniu prac na tym odcinku droga ekspresowa S5 relacji Wrocław - Poznań - Bydgoszcz będzie kompletna. Zaawansowanie rzeczowe na koniec maja wynosi 55,7 proc. Planowane oddanie do ruchu to IV kwartał 2021 r.
 

S5 Świecie Południe - Bydgoszcz Północ

Aktualnie budowa drogi trwa?na wielu frontach tego ponad 22-kilometrowego odcinka. W marcu uzyskano pozwolenie na użytkowanie jednego z największych przejść dla zwierząt, jakie powstały na drogach w Polsce. Obiekt znajduje się niedaleko węzła Bydgoszcz Północ. Droga połączy obwodnicę Świecia z węzłem Bydgoszcz Północ, który stanowi północny kraniec?obwodnicy Bydgoszczy.?Na koniec maja zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi 30,2 proc., a planowane zakończenie prac to III kwartał 2022 r.?
 

S5 Nowe Marzy - Świecie Południe

Droga o długości 23,3 km połączy autostradę A1 z obwodnicą Świecia, która powstała niemal dwie dekady temu i również podlega rozbudowie, stając się częścią drogi S5. Wiosenne prace na tym odcinku poskutkowały m.in. przełożeniem ruchu na fragmenty jedni nowej drogi m.in. w miejscowościach Wiąg, Nowe Marzy,?Przechowo?czy Kozłowo.?Na koniec maja br. zaawansowanie rzeczowe kontraktu wynosi 29,1 proc., a planowany finał prac to III kwartał 2022 r.?
 

Pozostałe odcinki

Na dwóch otwartych już odcinkach drogi S5 trwają prace wykończeniowe. Dotyczy to odcinka Bydgoszcz Opławiec - Bydgoszcz Błonie, czyli otwartej 31 grudnia ubiegłego roku zachodniej obwodnicy Bydgoszczy, oraz odcinka Szubin Północ - Żnin Północ oddanego do ruchu 12 października 2020 r. Na obu wymienionych odcinkach prace wykończeniowe potrwają jeszcze do końca czerwca br.

Po ukończeniu wszystkich odcinków droga ekspresowa S5 w woj. kujawsko-pomorskim będzie miała 128 km długości. W kolejnych latach przewidziana jest jej dalsza budowa w celu połączenia autostrady A1 w okolicach Grudziądza z drogą ekspresową S5 w Ostródzie. W maju br. zapewniono finansowanie prac przygotowawczych dla tej inwestycji.
 

tekst: Informacja prasowa

Napisz komentarz

Komentarze(2)

PODOBNE TEMATY
Jechali na mecz piłki nożnej! Jak przebiegła kontrola WITD? Wielkopolscy inspektorzy skontrolowali autobus w ramach akcji "Bezpieczny autokar - ferie 2022". Byli... Piątek, 28 stycznia 2022
Oszukał seniorkę metodą "na COVID" Przestępca po raz kolejny oszukał seniorkę z Gniezna, tym razem wykorzystał legendę "na koronawirusa".... Piątek, 28 stycznia 2022
Potrącenie pieszej na Winiarach! 68-letnia kobieta trafiła do szpitala Gnieźnieńscy policjanci wyjaśniają okoliczności dzisiejszego potrącenia o godzinie 5:20 na ul. Biskupińskiej... Piątek, 28 stycznia 2022
Mieszkańcy ul. Piaskowej (dawna Pułkowa) toną w błocie! Przez remont ul. Wolności zostali uwięzieni w domach Wczoraj informowaliśmy o problemach mieszkańców ul. Piaskowej (dawna ul. Pułkowa) w Gnieźnie. Z powodu... Piątek, 28 stycznia 2022